Rotting Christ - Κατά Τον Δαίμονα Εαυτού

Μόνο σε μένα φαίνεται τέρμα απλοϊκός και ηλίθιος ο τίτλος του δίσκου;

Λολ, έχεις δίκιο!

Για δικαιολογησε

Αν εχει και στο εξωφυλλο τον Crowley,θα πεσουμε απο τα συννεφα! :stuck_out_tongue:

Do What Thou Wilt=Do What You Want με λίγους αρχαιότροπους καλλωπισμούς για να φαινόμαστε γαμάουα και όκαλτ. Είναι αυτός σοβαρός τίτλος για δίσκο μπλακ μέταλ μπάντας; Πιο πολύ για AORάδικο-χαρντροκάδικο σινγκλάκι μου πάει.

Ρε παιδιά είναι απλό. Στο Εάλωλ αναφερόμουν και εννοούσα ότι σαν δίσκος πέφτει στην παγίδα να προσπαθεί να είναι τόσο μεγαλεπήβολος, “σκοτεινός και μυστικιστικός” όπως λένε κι οι ίδιοι, και να πει τόσα πολλά (κυρίως σε επίπεδο μουσικής), που στο τέλος αποτυγχάνει οικτρά.

Ναι το καταλαβαίνω ότι φαίνεται περίεργη άποψη. Τι να πω, μάλλον προτιμώ διαχρονικά τον παλιό Christ ήχο από τον ήχο που υιοθέτησαν από το Theogonia και μετά. Και βασικά όσο πιο πίσω πάμε στους δίσκους τους, δηλαδή όσο πιο κοντά στον ήχο-σήμα κατετεθέν των 90’s, τόσο το καλύτερο για μένα.

δεν ξερεις και πολλα για τον Aleister Crowley ε;
εχεις και τιτλο βιβλιου του για nickname σου…

Όχι, ομολογώ πως όχι.

οκ, διαβασε λιγο τι σημαινει το Do What Thou Wilt, τι ειναι το Θελημα, το Book of Law και [B]please [/B]μη συγκρινεις την AOR με τον Crowley…

Άνετα υποτιμημένο το Khronos! Ακόμα περιμένω πότε θα παιχτεί το ρημάδι το ART OF SIN live.

Do What Thou Wilt=Do What You Want με λίγους αρχαιότροπους καλλωπισμούς για να φαινόμαστε γαμάουα και όκαλτ. [B]Είναι αυτός σοβαρός τίτλος για δίσκο μπλακ μέταλ μπάντας;[/B] Πιο πολύ για AORάδικο-χαρντροκάδικο σινγκλάκι μου πάει.

Βασικά έχει να κάνει περισσότερο με το γνωστό ρητό του Crowley και υποτίθεται ότι είχε κάποιο παραπάνω νόημα. Δεν είναι σοβαρός? Δηλαδή ποιόν θεωρείς σοβαρό τίτλο για Black metal δίσκο? :slight_smile:

Fas Ite Paides Ellhnwn

Τα πιάνει όλα: φαϊ, ντέθσπελ και ελληνολαγνεία :!:

:lol::lol: :’)

Δεν εχω ακουσει ολοκληρη την δισκογραφια τους οπως πρεπει, να τα λιωσω το ενα μετα το αλλο για καιρο κτλ. Αλλα οπως μου εχουν μεινει το Khronos, το Genesis και το Sanctus Diavolos ειναι και οι 3 καλοι δισκοι, αλλα το Theogonia τους ξεπερναει ολους σαν συνολο. Το Aealo δεν ειναι κακο, ακομα μου αρεσει, αν και στην αρχη μου αρεσε πιο πολυ απ’ οτι μετα απο καιρο. Ο τιτλος “Do What Thou Wilt” μια χαρα καλος ειναι και θελω να δω πως θα το πανε στιχουργικα οπως ειπε και ο fake7…

θυμαμαι που μου το έλεγες. γιατί είσαι ανάποδος παντού?!:stuck_out_tongue:
χωνω theogonia

To Theogonia ειναι και για μενα ο καλυτερος τους δισκος,ειναι πολυ πιο κοντα στα γουστα μου απο τα αλλα.Αλλα νταξ δεν ακουω και μπλακ μεταλ γενικα.

Το Theogonia με κανε να λατρέψω Rotting Christ ρε.
Και το AEALO καλό ήταν, απλά υπήρχε μια επανάληψη που δεν πέρασε απαρατήρητη. Προτιμώ και γω το Sanctus Diavolos πάντως από αυτό.

Ε, ρε φίλε κατάντια, νά χεις δει πριν 5 μέρες live “Fifth Illusion” και “Fourth Knight Of The Revelation” και “Visions Of The Dead Lovers” και οι άλλοι να προσπαθούν να αποφασίσουν αν ο καλύτερος δίσκος τους είναι το θεογόνια ή το αεάλω.

O tempora, o mores :!:

Τι Fifth Illusion κτλ λες ρε :expressionless:

Εχεις σετλιστ απο NWN?

To Aealo έκανε κοιλιά μετά από κάποια ακούσματα αλλά το Theogonia είναι καταπληκτικός δίσκος, προφανώς όχι ο καλύτερος τους. Θα ήθελα να φέρνει σε πιο παλιές φόρμες ο καινούριος δίσκος και να μην έχει κοφτά ριφ, δεν τους πάνε, γι αυτό και δεν μπορώ να ακούσω ποτέ ολόκληρο και το Sanctus Diavolos.

Transform All Suffering Into Plagues
Fgment Thy Gift
The Forest Of N’Gai
Exiled Archangels
Fourth Knight Of The Revelation
Fifth Illusion
Visions Of The Dead Lovers
The Sign Of Evil Existence
King Of A Stellar War
Archon
Non Serviam
Societas Satanas (διασκευή Thou Art Lord)

Νομίζω πάνω κάτω με αυτή τη σειρά παίχτηκαν.
Κάβλα διαρκείας.

[U][I]Δείγμα 1[/I][/U]
[U][I]Δείγμα 2[/I][/U]