Rotting Christ

Ναι,απο τη συναυλια στο Gagarin!:smiley: Νομιζω Σεπτεμβριο βγαινει!:wink:

Στο myspace τους έχουν ανέβει εδώ και καιρό 3 κομμάτια live από το τελευταίο τους album.

εγω εχω την εξης απορια (ε ναι δεν ειμαι ξανθια αλλα εχω τι να κανουμε τωρα :lol: ) στο τελευταιο τους αλμπυμ αυτα τα γραμματα τι συμβολιζουν? σημαινουν κατι? :-k

:-k :-k
αν εννοείς το ΧΞΣ = 666

Ναι αλλα δν ελεγαν οτι το ΧΞΣ σημαινει και κατι αλλο?:-k

^^ναι αυτα εννοουσα… και οι after forever εχουν κατι γραμματα στο artwork τους… τελευταια σαν μοδα εχει γινει :stuck_out_tongue:

Δειτε μερικες σελιδες πιο πισω…

δν νομιζω οτι ειναι η καλητερη ελληνικη μπαντα αλλα ειναι απο τα λιγα ελληνικα σηγκροτηματα τα οποιαα ειναι αναγνωρισμενα στο εξωτερικο!!
εμενα παντως δν μου αρεσει η μουσικη τους…

και επίσης είναι από τα λίγα συγκροτήματα που είναι αναγνωρίσμενα στο εσωτερικό.

οντως η καλυτερη ελληνικη μπαντα…μου τη σπαει ομως το ονομα τους…λενε οτι ειναι αθεοι αλλα γιατι ασχολουνται με τα θεικα τοτε…

Αυτο το αθανατοι εστε ομως τα σπαει ασυστωλα:metal:

Συν-άδελφε Παοκτση, και εμένα μου τη σπάει το ονομα τους, πιστεύω είναι too much… Όπως και να έχει όμως θα σου κάνω την εξής ερώτηση και σκέψου λιγό πρίν γράψεις οτι και δίποτε…

Πιστεύεις οτι άμα είχαν άλλο όνομα και όχι αυτο - που σου κινει το ενδιαφέρον σε προκαλεί - είχαν ένα όνομα κλασσίκο black metal μπάντας, ένα πιασάρικο με καλο λογοτυπό - θα είχαν την ίδια δημοσιότητα και τους ίδιους οπάδους που έχουν τώρα ?? Προσωπικά πιστεύω πως όχι.

Όχι οτι ο κόσμος και οι μεταλάδες, είμαστε σατανιστες και άθεοι, αλλά το όνομα τους είναι κάπως ακράιο, δέν είναι όνομα κάποιου δαίμονα, η κάτι πιασάρικο στα σανσκριτικά, λατίνικά η κάτι απο την μυθολογια την Ελλήνική, Σκανδιναβική, Ινδική κτλ κτλ… είναι ένα όνομα που λέεί πολλά με μονάχα δύο λέξεις. Το όνομα τους ευθύνεται κατα πολύ για την επιτυχία τους.

εγω πιστευω πως η επιτιχυα τους εχει ελαχιστη σχεση με το ονομα…To ονομα Iron Maiden και Manowar ας πουμε ποτε δεν μαρεζαν,ομως οι μειντεν εχουν κανει και γαμω τη μουσικη και οι manowar ειναι πασιγνωστοι(ισως για αλλα πραματα,αλλα οχι για το ονομα τους σιγουρα:lol: )

Από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα οι Rotiing Christ…Αγαπημένος μου δίσκος ειναι το Sleep of angels…κορυφαίο!

Βασικά, όπου λένε Christ εννοούνε γενικά τη θρησκεία…

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος πληροφοριες για την εποχη πριν το satanas tedeum δηλαδη πριν το 1988…πριν απο αυτο ειχε βγει το demo leprocy of death (τελεως κατσαρολικα)…Ξερετε τοτε αν επαιζε ο θεμης ντραμς (γτ λογικα θα ηταν 14 χρονων) κ αν ηταν magus κλπ?

Το Leprosy of Death είχε βγει το '88 δλδ, ένα χρόνο πριν το Satanas Tedeum που βγηκε το '89 απ’οτι έχω διαβάσει…ο Θέμης Τόλης ήταν από την αρχή μέλος των Rotting Christ -από το '87 δλδ- οπότε λογικά εκείνος επαιζε ντραμς.
:roll::-s
Τωρα για Magus που ρωτάς, εννοείς έναν κιμπορντιστα που είχαν? Αν επαιζε σε αυτά τα ντέμο? Οι πηγές μου αναφέρουν ότι ήταν μέλος από το 1992 μεχρι το '94…οπότε επαιζε σε μετεπειτα κυκλοφορίες…:roll:

αν κάνω κάπου λάθος, να με διορθωσουν οι ειδικοί:)

Ντοκουμεντο!Οι RC live στην Πολωνια το 96-97.Δειτε φατσα ο Σακης!

Και εδώ δες μαλλί…http://www.youtube.com/watch?v=ZHut8C1yYno&feature=related Νομίζω είναι από το Fuck Christ Tour αυτό το βίδεο.Πως έπεσε τόσο πολύ μαλλί ωρέ?

Πουτάνα κληρονομικότητα…

Απ τα καλυτερα live ρε!Το χω λιωσει στο dvd!