Rotting Christ

Rotting Christ, Naer Mataron, Necromantia, Ravencult, Septic Flesh και πολλές άλλες μπάντες… Η ελληνική σκηνή είναι μεγάλη και πετυχημένη.

Υ.Γ.: Το θέμα είναι οι RC αλλά επειδή διαφωνείτε για την καλύτερη και πιο πετυχημένη ελληνική μπάντα.

Ότι λέει ο τίτλος…
Προσωπικά μαρέσουν όλοι οι δίσκοι, αλλά θα διαλέξω το Thy Mighty Contract με τις απίθανες μελωδίες του και τα απόκοσμα φωνητικά του…

Λατρείες και τα Sanctus , Theogonia , Passage To Arcturo (EP) με το τρομερό Old Coffin Spirit…

A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem, A Dead Poem

Mιας και τα έχω πει στο αντίστοιχο thread:

χμ μαλλον συμφωνω

Άσχετο 1: Επίσης πιστεύω να μην είμαι ο μόνος που θεωρεί ότι το Passage to Arcturo είναι από τα καλύτερα EP ever? Η παραγωγή του είναι τελείως σάπια! Και τα ντραμς στο The Old Coffin Spirit είναι λές και χτυπάνε φέρετρο!
Άσχετο 2: Έχει υπόψιν του κανείς τις διασκευές στα Pleasure to kill, Flag of hate και Τormentor που είχαν κάνει εν έτει 1996? Πλάκα έχουν!
Άσχετο 3: Κομματάρα που πρέπει να κάνω ιδιαίτερη αναφορά: Saturn unlock avey’s son.

1)το ανέφερα και γω:)

2)ναι πολύ καλές διασκευές , κάπου είχα διαβάσει ότι θα συμμετείχε και ο Mile.Τελικά δεν έγινε και ο ίδιος τις χαρακτήρισε “πολύ καλές”.

3)καλό αλλά όχι από τα πολύ αγαπημένα μου πάντως

εμένα το Non Serviam είναι το αγαπημένο μου τραγούδι και από πολύ κοντά το Transform All Suffering Into Plauges…όπα και ο ύμνος της black : THE SIGN OF EVIL EXISTENCE!!!

Αυτό. :smiley:
Πάντως δύσκολα το ξεχωρίζω σε προτίμηση από το Theogonia και το Triarchy of the Lost Lovers…

‘‘Thy mighty contract’’. Γενικώς μου αρέσουν αρκετά μέχρι και το ‘‘Non serviam’’, που είναι πολύ ενδιαφέρον δίσκος, λιγότερο πιασάρικος από το ‘‘Thy mightcy contract’’, αλλά με πολύ ενδιαφέρουσες/ασυνήθιστες μελωδίες για το τότε black metal. Από εκεί και μετά δε μου άρεσε πια το στυλ τους, βρήκα κάπως συμπαθητικό το ‘‘Sanctus diavolos’’ ενώ το τελευταίο το δεν το έχω ακούσει.

Non serviammmmm,aaarghhhh,aarrrghhhhhh (κατά το ρεφρέν…)

[FONT=“Franklin Gothic Medium”][SIZE=“2”]Khronos,Theogonia. The Mighty Contract και Non Serviam είναι εκτός συναγωνισμού…[/SIZE][/FONT]

Αυτο!Εχει και το Wolfera The Chakal το αγαπημενο μου τραγουδι τους.



Αυτά. Τέλος!

Πρέπει , είναι απίστευτη δισκάρα και γω με αυτό άρχισα να ακούω την μπάντα. Δεν είχα ασχοληθεί πριν.

+666
.-

:lol: :lol: :lol:
Εγω λεω το Dead Poem.
Ειδικα το Sorowful Farwel, Among Two Storms…

Σπερνει…8)

Γαμάτο είναι, αλλά φοβάμαι πως δεν αγγίζει κανένα από τα 3 παραπάνω.

αυτα ειναι τα 3 καλυτερα για μενα και πιστευω οτι λιγοι διαφωνουν,3 αλμπουμς με χαρακτηριστικη σαπια rotting christ ατμοσφαιρα,εμπνευση στις συνθέσεις και σωστη υποχθονια παραγωγη

Πορωθηκα…

The shinest of angel
Rebelous spirit
Everlasting power
Share the creation
Yoth Iria - unholy master
Yoth Iria - prince of fire
Into the storm he comes
Release the wrath
The glorious one
The evil dark knight
Across the moon
Freezing the desert
Seven dark angels
In seven dark lands
Be ready for his coming
In the forest of N Ga
Avoid meet with light rags
The one who list the night
The shinest of angel
Rebelous spirit
Everlasting power
Share the creation
Yoth Iria - unholy master
Yoth Iria - prince of fire

Τι δισκαρα το thy mighty contract!

Ρε οτι και να λέτε το Snowing Still είναι το καλύτερο κομμάτι τους.-

Θα βγάλουν μέσα στο 2008 dvd;