Rotting Christ

[QUOTE=armageddon;554894]Για μενα καλυτερη μπαντα ειναι οι RAVENCULT με διαφορα παρολο που και οι Rotting Christ ειναι αξιολογοι… Ευτυχως που δεν αναφερθηκαν οι Firewind στο forum :p[/γ
γιατι τι σε χαλανε οι firewind?

Παρακαλώ για τους Firewind να τα πείτε στο δικό τους θρεντ =)

Aντε 8 μερες μειναν!
www.myspace.com/rottingchristabyss ανεβασαν live κομματια πανικος χαμος μιλαμε θα γινει της τρελης τρελαιινομαι!

ENTIT

Mολις ειδα οτι ειναι διαθεσιμο για αγορα σε διαφορα καταστηματα!!!
Μολις το παραγγειλα!!!:D:D

Άν και μ’αρέσουν αρκετές απ’τις κυκλοφορίες της μπάντας, πιστεύω τα 2 πρώτα δεν πιάνονται! Thy Mighty Contract και Non Serviam λοιπόν κ δεν μπορώ ν’αποφασίσω ποιό είναι καλύτερο οπότε δεν ψηφίζω… :stuck_out_tongue:

Μετά έρχεται Triarchy Of The Lost Lovers… :wink:

πιστευω το μεγαλειο μιας μπαντας φαινεται στο ποσο δυσκολο ειναι να επιλεξεις ποια ειναι η καλυτερη κυκλοφορια της…
rotting christ…μια τετοια μπαντα…
εγω γιατι νομιζω πως ειναι ο δισκος που με εχωσε στη μουσικη τους ψηφισα khronos.

Khronos παίδες πολύ ξεχωριστό άλμπουμ.

Πωωω…πακέτο…
Μάλλον Τριαρχία…τα έχει όλα…και σε αποσταση αναπνοής A dead poem και Thy mighty…

all my dreams…take me backwards…

οντως πολυ ξεχωριστο.σκοτεινο και αρκετα μελωδικο.γαμει.

Χμμ…δύσκολο αυτό…

Mεταξύ των τριών πρώτων, οπότε μάλλον Thy Mighty.

Μόλις ψήφισα το triarchy of the lost lovers γιατί με αυτόν ξεκίνησα να ακούω RC. Λύκειο :metal:

κανενα…δν μ αρεσουν…καταρχας δεν ειναι heavy…και κατα δευτερον δεν ειναι heavy.

Dead poem για μενα.Απο παλια το ειχα γραψει σε κασετα(η οποια σημερα δυστυχως αγνοειται) και το ακουγα ασταματητα σε κατι διακοπες μου.

#-o

Καταρχάς άκου το Τriarchy of the lost lovers ή το Dead Poem που είναι Heavy as F@ck.

Εγώ σε αντίστοιχη φάση άκουσα πρώτο το Sleep Of The Angels. Ακόμα μ’αρέσει πολύ αλλά δεν είναι κ το καλύτερο τους, δε θα το ψήφιζα κιόλας… :slight_smile:

Το Triarchy Of The Lost Lover είναι heavy metal.

Ας πούμε ότι έχω μια ενστασούλα… :slight_smile:

Φτου… Δεν αισθάνομαι καθόλου ξεχωριστός…:frowning:

Όπως ο Zouglas, έτσι κι εγώ τους έμαθα με το Triarchy, στο σχολειό…
Όπως ο Deathster, κι εγώ θα έλεγα ότι το Wolfera The Chacal, είναι το αγαπημένο μου τραγούδι τους.:respect:

Πάντως το αγαπημένο μου άλμπουμ είναι το Dead Poem και σε δεύτερη θέση βρίσκεται το Non Serviam σε ισοβαθμία με το Triarchy. Γενικά δεν καταλαβαίνω γιατί πολλοί προτιμούν το Thy Mighty, που είναι μεν πολύ καλό, αλλά θα έλεγα πως δεν φτάνει το επίπεδο των επομένων τριών (αλλά από την άλλη δεν είμαι blackόμουτρο εγώ, τί ξερω; :p).

Παρά το γεγονός ότι σίγουρα θα τους έκραζαν όλοι, πολύ θα ήθελα να κυκλοφορήσουν μια συλλογή με κομμάτια από τα πρώτα άλμπουμ επανηχογραφημένα, με πιο μοντέρνο, ογκώδη, πολυτελή, σύγχρονο ήχο… ίσως ακόμη και λίγο «διασκευασμένα». Όχι για να αντικαταστήσουν τα υπάρχοντα βέβαια, αλλά για φανταστείτε το τρίτο λεπτό του Non Serviam με καλύτερη παραγωγή τύπου συγχρόνων Slayer/Metallica/Paradise Lost! :-k

αυτο βασικα ουτε στον εχθρο σου :stuck_out_tongue:

κι εγκό κι εγκό!!! :slight_smile:

Η αλήθεια είναι ότι κάποια riff από τον συγκεκριμένο δίσκο είναι heavy metal αλλά ψάχνοντας και πιο πίσω όλοι τους οι δίσκοι έχουν heavy metal στοιχεία. Γενικά ο κόσμος έχει παρεξηγήσει το ελληνικό black metal, το οποίο είναι αρκετά διαφορετικό από το νορβηγικό. Ναι μεν έχει το ξύσιμο του νορβηγικού αλλά έχει και πολλά άλλα στοιχεία, πιο παραδοσιακά.

Τέλος είχα μια κουβέντα χθες με ένα φιλαράκι καθώς βλέπαμε το τελευταίο τους dvd, και του έλεγα πως τα Dead Poem και Sleep of the Angels πλησιάζουν αρκετά τον ήχο των Sentenced, ο φίλος διαφώνησε αλλά συμφώνησε στο γεγονός ότι οι δίσκοι αυτοί είναι καθαρά μέσα στο φάσμα του γκοθικ μεταλ.