Rotting Christ ζωντανά τον Μάρτιο στην Αθήνα

Ναι ρε είναι και γαμω τις δηλώσεις. Τι θες τώρα ;

Ωχου. Τσο και Λο ρε χωρίς αύριο .

Είπε και άλλα;

( μόνο ο Jaymz-A τα έλεγε πάντα ωραία με τα fuck, motherfucker , cunt κτλ . Είπαμε δεν είμαι φανμποης τα βλέπω αντικειμενικα τα πράγματα ).

Το τηλεφωνο ο ενας του αλλου λογικα το εχετε αφου πηγατε μαζι στη συναυλια, δεν πατε για κανα καφεδακι να γνωριστειτε καλυτερα αντι να τα λετε εδω περα?

1 Like

Όχι ρε. Θέλουμε να διαβάζουν τα σχόλια και κάτι αμερικανάκια !

Καλά τα λέει ο Sakis… Τσο και Λο.

Οτι και να πει ο Σακης, δεν φτανει τον παρακατω τρισμεγιστο, που σε support στους Paradise Lost περιπου πριν 15 χρονια φωναζε ΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΩΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΗ (τι δισκαρα το Diva ρε πστ):

1 Like

Διπλο ποστ για να ριξω λαδι στη φωτια:

@drenie παρε ενα τηλεφωνο τον Kirk (στο καινουριο οχι αυτο που εχασε ε) και πες του οτι ΕΤΣΙ γραφει σολο ο κοσμος, αφου το σολο του Σακη στο αποπανω κομματι ειναι καλυτερο απο οτι εχει γραψει ο αλλος 20 χρονια τωρα :sunglasses:

Το πουτανα όλα είναι signature ατάκα Σάκη …

Γενικά αυτές τις 2 μέρες πρέπει να πορωθηκαν πολύ άσχημα και οι ίδιοι. Και το Σάββατο όλο “ξυλο” φώναζε

Αν ποζεριλικι εννοούμε το ανελέητο κοπανημα σε σημείο να μην μπορώ να χωνεψω ότι παίζει και κιθάρα ταυτόχρονα, τότε είναι λίγο άστοχο το σχόλιο. Δεν τους έχω δει πολλές φορές ( 4 ) αλλά από τότε που ήρθε αυτό το παληκαρακι ο Γιώργος τα κάνουν τόσο έντονα .

Είναι και μικρός οπότε λογικό να το ζει πιο έντονα το stage . Και νομίζω ο συγκεκριμένος καθαρά σαν επίπεδο κιθαρίστα είχε/έχει " Gus G potential " . Άρρωστο παίξιμο & τεχνική

Άντε περιμένω να δω σετλιστ Κυριακής . Αν και εφόσον το Σάββατο έπαιξαν 4 κομμάτια από το Mighty Contract , μπορεί να μην έχει τρομερες διάφορες

Απ το Rituals 3 κομμάτια μόνο , οπότε την γλιτώσαμε φτηνά . Το Ze Nigmar γαμαει για έναρξη . Το Απαγε Σατανά όσο αστείο μου φάνηκε στον δίσκο, τόσο ενδιαφέρον το έκαναν στο λαηβ . Καλύτερα να έπαιζαν “Του Θανατου” πάντως

Νομίζω ορθότατα ο @shadowking69 ανέφερε ότι black metal έπαιξαν στα demo & και μέχρι το Non Serviam . Έκτοτε μόνο κάποια στοιχεία κρατήσανε και πειραματίστηκαν άλλοτε πιο επικά, πιο ατμοσφαιρικά, πιο μελωδικά ανάλογα τα κέφια

Και fun fact , είμαι τόσο noobας που πρώτη πραγματικά σοβαρή επαφή μαζί τους ήταν το μακρινό… 2010 με το ΕΑΛΩ

Ζουλέυεις μωρέ;;; Να πάρε μια καρδούλα γιατί οι Nightfall ΓΑΜΑΝΕ! Μάλιστα χθες είχαμε μπροστά μας τον κιθαρίστα των Slayerking(τη νέα μπάντα του Καραδήμα ντε) που έχει παίξει και στους Nightfall.

@Rebel που να ήσουν το 2006 στο Αν, που έπαιξαν μόνο παλιά. Μιλάμε για την απόλυτη cult-ίλα.

BTW θυμάμαι να τους έχω ξαναδεί το 1999 πάλι στο ΑΝ με Nightfall και Septic Flesh σε ένα event που είχε οργανώσει το Hammer για να μαζευτούν λεφτά για τα θύματα του σεισμού.

1 Like

Αγαπημένε μου @Rebel μην τα παίρνεις όλα τόσο τοις μετρητοίς.

Το σχόλιο για το ποζεριλικι ήταν ότι το αγγίζουν , όχι ότι είναι ποζεραδες . Δηλαδή το συγχρονισμενο ελικοπτερακι με το μαλλί ( swirling όπως είπε και ο φίλος @NK_10) και κάποιες πιο έντονες αντιδράσεις σε εμένα που είμαι κωλογερας και φυσικά πιο ψυχρός - ψύχραιμος θεατής (αφού δεν είμαι φαν αυτής της μουσικής ) μου φαίνονται " κάπως " . Αλλά δεν με χάλασαν , δεν με ξενέρωσαν . Είναι μέρος του show και πολύ καλά κάνουν . Βγάζουν πάθος πάνω στη σκηνή και πραγματικά τους χάρηκα .
Θα πω επίσης ότι είναι εντυπωσιακό που μαζεύουν τόσο πολύ κόσμο ( πάνω από 4000 κόσμο μέσα σε 2 μέρες ) και όλοι , ακόμα και εκείνοι που δεν έχουν πολλές επαφές με την μουσική τους , φεύγουν με χαμόγελο .

@QuintomScenario πρώτον ο Kirk δεν το σηκώνει αλλά έχει μήνυμα στο τηλεφωνητή ότι αν έχουμε πάρει τηλέφωνο για να του κάνουμε παράπονα για τα solo του , είναι εντελώς στα παπαρια του ( θα ήθελα να πω και άλλες χοντράδες για άλλους κιθαρίστες και να ρίξω ολόκληρο βενζινάδικο στη φωτιά , αλλά μετά δεν θα μαζεύεται με τίποτα ) , το ίδιο σχόλιο πήγαινε να το πεις στον μπασιστα των Rotting Christ και τρίτον όντως το solo στο συγκεκριμένο είναι πάρα πολύ ωραίο και άκουσα και άλλα χτες που μου άρεσαν πολύ αλλά δεν ξέρω τίτλους κομματιών οπότε δεν έχω να σου παρουσιάσω άλλα παραδείγματα .

Επίσης μια χαρά και οι nightfall δεν ξέρω τι κάνουν τώρα στα live ( έχουν διαλύσει; ) , αλλά τότε το 1999 ήταν πιο " απαραίτητες " τέτοιες ( ακραίες ; προκλητικές; αδιάφορες ; όπως θες μπορείς να τις πεις ) ατάκες , ώστε να δείξεις ποιος είσαι .

2 Likes

Όχι μωρέ σιγά το πράμα…

Setlist Σαββάτου

Ze Nigmar
Kata ton Demona Eautou
Athanati Este
Nemecic
Elthe Kyrie
Apage Satana
The Sign of Evil Existence
Transform All Suffering Into Plagues
Exiled Archangels
The Forest of N’Gai
Societas Satanas
Demonon Vrosis
Sorrowful Farewell
Among Two Storms
After Dark I Feel
Cine iubeşte şi lasă
Lucifer Over London
Phobos’ Synagogue
(Gloria de Domino Inferni)
The Nereid of Esgalduin
Fgmenth, Thy Gift
Chaos Geneto (The Sign of Prime Creation)
Enuma Elish
King of a Stellar War
Archon
In Yumen-Xibalba
Grandis Spiritus Diavolos
Noctis Era

Encore:
666 (χξς)
Non Serviam

2 Likes

Δεν έχουν διαλύσει απλά είναι στον πάγο κυρίως γιατί ο Ευθύμης δεν γουστάρει να παίζει live. Έχουμε μιλήσει μια φορά και μου το είχε πει. Το τελευταίο τους ήταν εξαιρετικό πάντως. Εντωμεταξύ τα μέλη της μπάντας πλέον δεν είναι από Ελλάδα και έτσι είναι λίγο δύσκολο να πεις ότι είναι 100% ενεργοί.
Έχει πάντως τους Slayerking που ίσως να σου αρέσουν γιατί παίζουν 70s doom με brutal φωνητικά.

Τι ΥΠΕΡΕΠΟΣ σετλιστ ειναι αυτο? Ποση ωρα επαιξαν ρε? 30 τραγουδια αν ειναι δυνατον
Λειπει λιγο Sleep Of The Angels για καταστασεις divinity level.

1 Like

πολύ σωστός για το His Sleeping Majesty το έλεγα στο φίλο μου δίπλα(αλλά μάλλον είχε αλλού το μυαλό του).

Επίσης μια παρατήρηση ακόμα, είχε πολλές ωραίες γυναίκες!

1 Like

Καλα το ωραιο ειναι υποκειμενικο, post pix or it didn’t happen

Ρώτα τον @drenie μας βγήκαν τα μάτια σου λέω ρε άπιστε!

2 Likes

Η αληθεια ειναι οτι το δικο του γουστο στις γυναικες το εμπιστευομαι περισσοτερο, εσυ εισαι too metal… too metal for your own good, και θα σου βγηκαν τα ματια με τιποτα νυχτεριδες

2 Likes

ρε @QuintomScenario στειλε μηνυμα αν θες να σου επιβεβαιωνουμε τα γραφομενα του Shadowking.

οντως ειχε πολλα και ωραια κοριτσια . Εντυπωσιακα ωραια και για ολα τα γουστα !!

Ειπαμε παντα τετοια μην λεμε τα ιδια.

γενικά οι τόσο μεταλλούδες δεν μου αρέσουν αλλά εδώ είχε μια χαρά κυριλέ κορίτσια…

3 Likes

Και καλα τωρα μας τη λες επειδη σας την ειπα προηγουμενως και τωρα παιρνεις εκδικηση? :joy:

Καλα καλα, σας πιστευω…

2 Likes

και το γουστο του shadowking ειναι εξαισιο!!
Του αρεσει η Gaga οσο αρεσει και σε σενα!!

οσο για την εκδικηση … πειραγμα μεταξυ φιλων!! :blush:

2 Likes

Δε νομιζω οτι του αρεσει οσο κι εμενα η Gaga, αλλα σιγουρα του αρεσει ο κωλος της ισοτιμα.

Ον τοπικ, μπορει να μας τα χαλασε ο Σακης με το Rituals, αλλα τι κομματαρες εχει γραψει γαμωτο: