Roxy Music Live στη Θεσσαλονικη 13 Ιουλιου

ROXY MUSIC ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ.ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ…ΕΡΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.ΓΚΡΟΥΠΑΡΑ ΜΕ ΤΑ ΟΛΑ ΤΗΣ.ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ, ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ ΟΙ ΜΟΥΣΙΚΑΝΤΖΕΣ.ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ.ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΑΡΑΛΕΙΨΩ ΠΩς ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΣΥΝΘΕΣΗ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΦΕΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΑΣ.

ontws kalh fash,epitelous arxizei mia sxetikh anoiksh ston synauliako xeimwna tou fetinou kalokairiou ths symprwteuousas… :twisted: …bebaia proswpika tha protimousa TOTO kai ZAPPA PLAYS ZAPPA alla pou tetoia tyxh…edw oi theoi diorganwtes tha kanoun to live twn massive attack se periptero ths ektheshs me 40 vathmous eksw!!euge ante kai sthn ydrogeio ton augousto paidia ta live na ginei ekei krematorio!! :evil:

Μπα, θα ειναι κι ο Brian Eno?

Οχι. Δυστυχως μονο ο Brian Eno θα λειπει απο την παρεα.Αλλα θα ειναι ολοι οι αλλοι.O Brian Eno ηταν στους 2 πρωτους δισκους των Roxy. Απο εκει και επειτα ουδεποτε ηταν στην μπαντα.Παιδια οι Roxy Music στα Live ειιναι καταπληκτικοι.Θα ειναι και σας βαζω στοιχημα μια απο τις καλυτερες συναυλιες του καλοκαιριου και οχι μονο.Εκτος του οτι ειναι παιχταραδες ολοι τους ειναι και αυτο το κατι που βγαζουν στην σκηνη.Δεν τους εχω δει ζωντανα παρα μομο σε δυο Dvd που εχω.Ειναι καταπληκτικο να βλεπεις πως μεταφερουν τα τραγουδια στην σκηνη.Εχουν και αυτον τον ωραιο ρομαντισμο στη μουσικη τους, οχι σαν κατι σαχλοκουδουνα.Ειναι και οFerry με την πολυ καλη φωνη του αλλα ειναι περισσοτερο οτροπος με τον οποιο τραγουδαει.Η εκφραστικοτητα που διαθετει.Οπως βεβαι ειναι και οι υπολοιποι Roxy.Δεν ειναι συγκροτημα της αρπαχτης και ουτε θα ειανι ποτε.Αυτη ειναι οι γνωμη μου.Ειναι γνησιοι εκφραστες μια μουσικης σκηνης πολυ ιδιαιτερης.