Royal Hunt live in Greece

http://www.musicboxproductions.gr/DEFAULT.ASPX?PID=52&DTS=26

[SIZE=“5”]ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ!!![/SIZE]

Χαλαρα η μεγαλυτερη συναυλια της χρονιας για τους οπαδους του ειδους…

Μάλιστα, στο ΑΝ λοιπόν…

για να δουμε…

mark boals ε?ωραια!!!

AYΤΑ ΕΙΝΑΙ ΡΕ :!: :!: :!: :!: :!:

Και γαμω τις φασεις!Ωραια πραγματα!:smiley: :smiley: :smiley:
Βαλσαμωστε την φετινη συναυλιακη χρονια παρακαλω.

Μαλιστα…πανελληνιες:x :evil:

Τουλαχιστον οσοι θα πατε να γυρισετε με υλικο ε:cry:

Ήρθε η ωρα να δουμε τους μεγάλους Δανούς power/progsters επι σκηνής στην Ελλάδα! Επιτέλους!

oi Royal Hunt θεωρουνται Prog?? ετσι εχω την εντηπωση.δηλ οσο prog ηταν και οι Dream Theater μεχρι και το 2002? τετοιο prog παιζουν? δεν εχω ακουσει.

Όχι καμία σχέση με θήατερ.

Γιατί δν ακούς μόνος σου κανά δυο τραγούδια? Και εξάλλου τόσο σημασία έχει αν είναι prog?

Όχι, ευτυχώς. :slight_smile:

το ευτυτχώς σου ακούγεται στην καλύτερη αστείο.

μεγάλη μέρα η 7/5 την περιμένω εδώ και πολύ καιρό…

Χαίρομαι πού σου αρέσει τότε. :slight_smile:

Βασικά εννοούσα ότι οι Royal Hunt είναι μία μπάντα πού από είχε πάντα δική της ταυτότητα και δεν ακολούθησε ποτε τα γεγονότα. :wink:

Ε τότε έχει αρκετά κοινά και με τους θήατερ :slight_smile:

σορρυ αν σε παρεξήγησα αλλά εμένα για ψαγμενιά progster κατά των Theater μου ακούστηκε…:slight_smile:

και όσο και αν μου αρέσουν οι Royal Hunt ώρες ώρες ορίζουν την στατικότητα στη μουσική…ειδικά στο porg.

Το ίδιo πιστεύω κι εγώ για τους Τheater από κάποιο σημείο και πέρα, οπότε δεν βγαίνει άκρη.

Όσο “αντικειμενικά” και αν προσπαθήσουμε να το δούμε μπροστά στους Theater όσον αφορά στην προοσευτικότητα της μουσικής τους οι Royal Hunt φαίνονται Stratovarius…

OΚ, όπως νομίζεις.

Καμια σχεση οι Hunt με τους Dream Theater…αλλη φαση εντελως!Φανταζομαι οτι οι Hunt θεωρουντε Prog λογω των πληκτρων κυριως…παρα για τις περιπλοκες συνθεσεις πχ…αλλα δεν μπορει να γινει συγκριση!
Βασικα δεν γινετε καν να πεις για προοδευτικοτητα των Hunt σε σχεση με τους Theater καθως ειναι 2 ενετελως διαφορετικες μπαντες…

Η"προοδευτικοτητα" ειναι ενας ορος που εχει τοσες ερμηνειες οσες και οι ερμηνευτες του.

Δεν δινω δεκαρα για το αν οι Royal Hunt θεωρουνται prog ή power/prog ή symphonic metal ή hard rock, και αυτο γιατι πολυ απλα συνδυαζουν ολα τα παραπανω ειδη με τον καλυτερο (κατ’εμε) τροπο.

Δεν ειναι στασιμοι, απλα εξελισσονται οπως αυτοι θελουν και χωρις να ακολουθουν μουσικες μοδες. Καλα κανουν.

Οι δισκοι τους περιεχουν φοβερες μελωδιες, αψογο παιξιμο, ευφυεις ιδεες και state of the art παραγωγη.

Οσο για το live, περιμενετε λιγο να το ανακοινωσει και η μπαντα επισημα.