Royal Thunder - CVI

*ας δικαιολογήσουμε την παρουσία μας σε μουσικό φόρουμ πριν μας πετάξουν έξω :stuck_out_tongue:

[SIZE=“4”]Royal Thunder - CVI[/SIZE]

μπάντα από την ατλαντα μετά απο το πολύ ωραίο demo της(2010) κυκλοφορεί τον πρώτο της δίσκο.
λίγο prog rock, περισσότερο southern rock με λίγη blues αισθητική, σε σημεία βγαίνει και μια doomιλα , και stoner εχουμε, εξαιρετικές και βαρβάτες κιθάρες εχουμε, αλλά την παράσταση κλέβει η γυναικεία φωνή(Mlny Parsonz). απο τα πιο catchy κομμάτια του πρώτου μισού του δίσκου εως τους πιο ατμοσφαιρικούς ήχους του δεύτερου μισού, η φωνή ξεχωρίζει με απίστευτη άνεση και ας μιλάμε για πολύ ολοκληρωμένα και καλά κομμάτια. δεν ξέρω πως θα ήταν τα κομμάτια αυτά με άλλη φωνή. φωνή με γρέζι που θες να ακούς συνέχεια.(Κρατάμε και μπάσο. προσοχή)
κομμάτια όπως τα parsonz curse, whispering world, blue, shake and shift(ΚΑΥΛΑ!) θα μπορούσα να τα ακούω όλη μέρα. που το κάνω. :stuck_out_tongue:

εδω stream όλου του δισκου και μερικά λόγια για κάθε κομματι.


*please, ακούστε το shake and shift

Whispering World (το πιο πιασιαρικο)

Parsonz Curse (πρωτο κομματι του δίσκου)

indieATL is a series of live music performance videos, recorded for WRAS 88.5FM at the studios of the Digital Arts Entertainment Lab on the campus of Georgia State University in the heart of downtown Atlanta, Georgia

απο εκεί αυτά τα δυο κομμάτια

Sleeping Witch | indieATL Session

Whispering World | indieATL Session

enjoy :slight_smile:
*άπατο or what?
**και καμιά κριτική απο το rocking δεν θα ήταν άσχημα

Πολύ καλό το άλμπουμ, ξεχωρίζει και λόγω των φοβερών φωνητικών… Μπραβο ωρέ κρίμσον που γουστάρεις :stuck_out_tongue:

τρελά όμως!! εδώ έχει βγει νέο Kreator και το εχω αφήσει στην άκρη!!(οκ.ίσως και γιατί δεν μου έχει κάνει κλικ ακόμη)

*είσαι ο πρώτος που σκέφτηκα οταν πρωτοακουσα το άλμπουμ :stuck_out_tongue:

Λήκαρε το kreator; 8)
Ε, όλο θρας κι εσύ, σου λέω άκου καμιά στονεριά να στανιάρεις :lol:
Μαζί με Kadavar οι λατρείες so far…

Ωπ πως δεν το πηρα χαμπαρι αυτο οταν ανοιξε?
Συμφωνω κι εγω οτι προκειται για πολυ καλο δισκο.Στα συν η ποικιλια που παρουσιαζει και φυσικα η φωνη της κοπελιας.Το μονο αρνητικο που ισως θα μπορουσε να προσαψει κανεις ειναι η μεγαλη του διαρκεια (62 λεπτα).Επισης νομιζω οτι τους προτιμαω στα πιο πιασαρικα σημεια,αλλα γενικα το’χουν ανετα

To Whispering World εχει κατσει μεσα στο κεφαλι μου εδω και πολλες μερες και δε λεει να φυγει με τιποτα,γενικα πααααρα πολυ ομορφος δισκος

ναι. υπάρχει μια υπεροχή στα πιασιαρικα σημεία/κομμάτια αλλά και όταν πέφτουν ταχύτητες και αλλάζουν διάθεση στον δίσκο(απο την μέση και μετά ειδικά) πάλι μιλάμε για πολύ ωραία τραγούδια

bump μπας και τον ακούσει και κανένας άλλος.

μόνο αυτό να είχε θα ήταν δισκαρος
[B]Shake And Shift [/B]

επίσης

[B]Royal Thunder: Black Water Vision (Acoustic in Austin) [/B]


φωνάρα! (πολλά μούσια βλέπω. καλά πάμε)

Άκουσα μόνο το shake and shift και μου άρεσε πάρα πολύ μπορώ να πώ. Θα τσεκάρω σίγουρα όλο το δίσκο μόλις μου δωθεί η ευκαιρία

all right. Κερδίσαμε έναν! :smiley:

Έχει και γυναικεία φωνητικά…:smiley: Πραγματικά πολύ καλό κομμάτι, με κέρδισε όντως

Θα περάσουμε καλά αυτό το καλοκαίρι τελικά με ωραίες μουσικές…

Κάθε φορά στο 4:40 του blue μαζεύω τα σαγόνια μου απο το πάτωμα

ρε αρκουδιαρεοι , που είναι το thumps up στην κριτική?

βίντεο για το [B][B]Blue[/B][/B]

Παίζει να μη μου άρεσε καθόλου το βίντεο

ε σιγα. μπαμπ για τον δίσκο είναι :stuck_out_tongue:

To δισκίο ΓΑΜΕΙ ΟΜΩΣ :!:

Ναι. εισαι σε ενα πολυ καλο επίπεδο. και παίζουν και κομματαρες μέσα