Running Wild - Shadowmaker

Κυκλοφορησε λοιπον και το πολυαναμενωμενο αλμπουμ των running wild…θα το βρειτε στους ρωσους για ολικη ακροαση …παντως η δικη μου αποψη ειναι οτι ειναι μακρια απο τους καλους running wild…μαλλον ο κος Rolf ξεμεινε περισσοτερο απο λεφτα αλλα και απο εμπνευση…ελπιζω να το συνηθισω καλυτερα και να αλλαξω αποψη

εδω και ενα δειγματακι http://www.youtube.com/watch?v=7xVCjOSRORI&feature=related

tracklist

  1. Piece Of The Action (4:36)
  2. Riding On The Tide (4:25)
  3. I am Who I am (4:52)
  4. Black Shadow (5:19)
  5. Locomotive (4:40)
  6. Me & The Boys (5:03)
  7. Shadowmaker (4:38 )
  8. Sailing Fire (4:23)
  9. Into The Black (4:51)
  10. Dracula (7:25)

απο άνθρωπο που το εχει ακούσει εδώ και λιγο καιρό , εχω ακούσει τα χειρότερα!! :?

Ωχ… Πλαστικουρα ολα και ανουσια κομματια?

κάτι σαν σκληροί ντουράν ντουράν

απο άνθρωπο που αγαπάει Rolf να ακούς, τέτοια παπαριά δεν εχω ξανακούσει, μάλλον δεν ειναι και πολύ καλά τα πράγματα.
βέβαια δεν εχω ακούσει κάτι ακομη, αλλά όλο και κάτι θα ξέρει

δεν μας τα λεει καλα ο καπετανιος… στα βραχια το στειλε το πειρατικο !!!

το ξανακουσα και το ξανακουσα…καταρχην ολα τα κομματια ειναι ‘‘ελαφρια’’ δεν υπαρχει δηλαδη καποιο που να σε βαραει στο κεφαλι οταν το ακουσεις…δεν ξερω λειπει κατι απ τον ηχο…το πρωτο κομματι ας πουμε οταν ξεκιναει νομιζεις οτι ακους το beds are burning των midnight oil…και γενικα ολα ειναι σε τετοιο ηχο…ειναι κατα διαφορα το χειροτερο αλμπουμ τους και καλυτερα να ειχε αποσυρθει οταν το ειπε καποτε ολα τελειωνουν μην το παρατραβαμε σαν τον ozzy που θυμαμαι ετρεχα να παρω το no more tears καπου στις αρχες του 90 γιατι θα ηταν το τελευταιο του αλμπουμ και εβγαλε αλλα 50 απο τοτε… δυστυχως μην επενδυσετε σε running wild αυτη την φορα τσαμπα λεφτα

Πέρυσι η ξενέρα της χρονιάς ανήκε πανηγυρικά στους Morbid Angel, φέτος (αν και νωρίς ακόμα) ανήκει άνετα στους Running Wild. Hard rock χαζοτράγουδα, τα οποία δεν έχουν κάτι να προσφέρουν και το πιο power κομμάτια τους είναι από τα χειρότερα που έχουν γράψει ποτέ. Να κυκλοφορούσαν τουλάχιστον ένα hard rock δυναμίτη, να πω πάει στο διάολο…αλλά αυτό δεν παλεύεται ρε γαμώτο!

Για όσους/ες δεν γνωρίζουν, ο καπετάνικος ασχολείται με ένα project, τους Toxic Waste, όπου παίζουν hard rock. Δήλωσε λοιπόν ότι αυτό το project τον βοήθησε, καθώς άρχισε πάλι να γράφει κομμάτια με μεγάλη ευκολία και κάτι τέτοιο τον έκανε να επαναδραστηριοποιήσει το πειρατικό, καθώς ο λόγος που το βούλιαξε στην αρχή ήταν επειδή δεν είχε πλέον την όρεξη και τη σπίθα του παρελθόντος. Οπότε γι αυτόν ήταν επόμενο να φέρει τις νέες του επιρροές στη νέα του δουλειά και να πειραματιστεί με τους Wild. Από τις δηλώσεις του γενικά φαίνεται πως αυτό το στυλ του αρέσει, αφού γράφει κομμάτια για την πλάκα του, γρήγορα, εύκολα και απλά. Το αν αλλάξει γνώμη και επανορθώσει στο επόμενο album, θα φανεί πιστεύω από τις αντιδράσεις του κόσμου στα live. Αλλιώς, ας ξεχάσουμε το πειρατικό και τα επόμενα albums και ας αρκεστούμε στους ύμνους του παρελθόντος, όπως κάνουμε δλδ εδώ και χρόνια με τους Queensryche πχ.

Απο αυτά που διαβάζω απλά θα βάλω κανένα κομμάτι στο youtube αν και ξέρω οτι θα τσατιστώ. Οι RW είναι απο τα αγαπημένα συγκροτήματα αλλά ομολογώ τους έχω εγκαταλείψει χρόνια τώρα και τους θυμάμαι με τα καλά άλμπουμ.

Να τους θεωρήσω σαν διαλυμένους?

περι ορεξεως κολοκυθοπιτα που λενε…δεν ειναι ουτε τοσο τραγικα ασχημο ουτε το αλμπουμ της χρονιας…απλα κατι του λειπει μεχρι εκει πιστευω…

εδω εχει ενα sample απ ολον το δισκο

same here
το τελευταίο που είχα αγοράσει ήταν το Masquerade

από περιέργεια όμως θα του ρίξω μια αυτιά αν και δεν περιμένω τίποτα ιδιαίτερο
βασικά live θέλω να τους δω που δεν έτυχε μέχρι σήμερα