Running Wild - The Lowering of The Flag

Απίστευτη μπάντα και απίστευτη live εμπειρία για όσους την έχουν βιώσει. Και στο Wacken να τους δει κάποιος δεν θα πιάσει με τίποτα το συναίσθημα όπως σε ένα μικρό club.

Υπάρχει έντονη φημολογία οτι ο Rolf τα “χει χάσει” τα τελευταία χρόνια και φοβάται να βγει έξω από τη Γερμανία. Έχω ακούσει κάποια πράγματα αλλά δεν ξέρω κατά πόσο στέκουν.

Αφού πάντως θέλει να το διαλύσει το μαγαζί καλά κάνει και λόγος δεν μας πέφτει.

Τα “χρέη” του στο metal τα χει πληρώσει και με το παραπάνω.

Δεν θα τους πιασει η αφραγκια…να δειτε live που θα κανουν, μεχρι και δισκο θα βγαλουν

το reunion μεσα στο 2010 ποσο πληρωνει στο παμε στοιχημα??:smiley:

Εεεε, ξενερωσα τωρα…:frowning:

Ειναι ενα απο τα παρα πολυ αγαπημενα μου συγκροτηματα και το μεγαλο μου συναυλιακο απωθημενο…

Δυστυχως δεν θα τους δω ποτε ζωντανα…:cry:

Δεν θα κάνουν αποχαιρετηστίρια περιοδία;

Εντάξει φαινόταν από καιρό ότι θα το διαλύσει ο Rolf. Σχεδόν 4 χρόνια χαιδεύεται.
Και κάνει και τελευταία συναυλία σε sold out festival. To σωστό θα ήταν να κάνει μια farewell tour έστω μέσα στη Γερμανία.

Δεν πειράζει όμως, εμείς θα είμαστε Wacken!!!

Ιστορικο γκρουπ. Θα επρεπε να κανουν μια αποχαιρετιστηρια περιοδια. Ομως τουλαχιστον πριν 10 χρονια. Γιατι ολο μαλακιες εβγαζαν που μονο εφθειραν το ονομα που ειχαν φτιαξει τοσα χρονια.

Eτσι !!! :metal:

Γκρουπαρα μεχρι το Death or Glory, ισως κι εναν-δυο δισκους μετα, αλλα γενικα κολλησαν στο μουσικο μοτιβο που εφερε την επιτυχια τους κι εγιναν πολυ προβλεψιμοι. Θυμαμαι, παντως, τοτε (το 90 αν θυμαμαι καλα) οτι εσπερναν λαιβ, αν και η αληθεια ειναι οτι στην συναυλια που εκαναν στην Αθηνα μιλουσαμε για “την πρωτη συναυλια οπου το support εξαφανισε τους headliners” (Rage με μια απιστευτη εμφανιση στο Ροδον). Παντως, τα σοου τους ηταν πρωτοποριακα για το μεγεθος της μπαντας και τα δεδομενα της εποχης, με μεγαλη εμφαση στους ντραμερ (που αλλαζαν καθε λιγο και λιγακι στις αρχες εκεινης της δεκαετιας).

Καποιος ειπε, ομως, το σωστο: “τιμια μπαντα”. Μπορει να ηταν προβλεψιμοι και ισως μερικες φορες κουραστικοι, ηταν ομως τιμιοι και επαιζαν αυτο που θεωρουσαν οτι αντιπροσωπευε τις ιδεες τους για το μεταλ. Ουτε “λιγο ποπ”, ουτε “λιγο αορ”, ουτε τπτ. Απλο, λιτο, δυναμικο και ενιοτε πορωτικο μεταλ.

ρε τι μάπας είναι αυτός ο ρολφ… δεν μπορώ να το χωνέψω. ακούς εκεί αποχαιρετιστήριο λάηβ σε σολντ άουτ φεστιβάλ…

Iστορικη μπαντα. & _
Πολυ θα γουσταρα να εκαναν ενα τελευταιο τουρ σε κλαμπ και να γουσταραμε.

Αχχχ άμα γινόταν tour σε κλαμπακια και πέρναγαν από δώθε θα με μαζεύανε μετά το live … :(:(:(:frowning:

Στα μάτια μου ο Rolf ήταν πάντα λίγο γκαγκάς. Παρ’όλα αυτά δε μπορώ να υποτιμήσω την προσφορά των RW στο μέταλ. Κάθε άλλο.Ύμνοι μεγατόνων, μέταλ αξιώσεων. Και μένα μου αρέσανε κάργα μέχρι το Rivalry,με μικρές εξαιρέσεις.

Γενικος δεν συμπαθω συγκροτηματα χωρις σταθερο line-up. ειναι κοροϊδια στους μουσικους που δεινουν την υπηρεσία τους στην μπαντα ( ετσι το βλεπω εγω), παρ’ ολα αυτα οι RW εχουν παιξει καλο μεταλ