Running Wild

Μια πολυ αγαπημενη στο Ελληνικο κοινο μπαντα,φαινετε οτι εχει χασει την δημοτικοτητα της πια.ισως φταει και ο Rock n Rolf που αλλαζει συνεχως line up σε καθε δισκο τους,το τελευταιο Rogues En Vogue μπορω να πω οτι μου αρεσε πιο πολυ απο τα πολυ χαμηλου επιπεδου Victory και The Brotherhood.
Αλλα νομιζω οτι η εμπνευση τους τελειωνει στο The Rivalry που ειναι φοβερος δισκος!
Ας ελπισουμε μια και τωρα απο οτι διαβασα στο ιντερνετ ειναι στο στουντιο για νεο δισκο πως θα μπορεσουν να επιστρεψουν δυναμικα στα μεταλ δρωμενα!
Και φερτε τους στην Ελλαδα ρε διοργανωτες να τους δει και η νεα γενια,να κουνησουμε λιγο τους σβερκους μας με ολες τις κομματαρες τους!
Παω να βαλω το Conquistadores και μαζι ολο το Port Royal και το Death or Glory να γουσταρουμε!!
:respect: :rockon: :metal:

Γαμώ τις μπάντες οι RW αλλά από κάποιο σημείο και μετά τους/τον έχω βαρεθεί.

Δεν εννοώ ότι θέλω να παίξουν κάτι διαφορετικό, αυτά είναι τρίχες.
Από κάθε μπάντα περιμένεις και παίρνεις διαφορετικά πράγματα.
Το ίδιο ισχύει και με τους RW, δε θέλουν και ούτε θέλουμε να αλλάξουν.

Απλά τα τελευταία τους δεν είναι τόσο καλά όσο τα παλιά τους, είναι όμως τουλάχιστον αξιοπρεπή! :wink:

Oi peirates kapote gamousan,evgazan ton ena disko meta ton allo,riffares,kollitika themata kai refrain gia tragoudi…ta teleutea 3 albums einai poli metria gia tous Running Wild pou oloi agapisame!Makari o Rolf na vrei tin hameni ebneusi kai na dwsei to metalo pou xerei na dinei!
A min xehasw…to Live Dvd pou eihe kikloforisei prin liga hronia pantws gamaei…foveri live mpanta!!Makari na erthoun re gamwto!!

Ομοίως, όπως και για τους Helloween, η μπάντα είναι απλά :respect: !

Μη μου ζητάτε να γράψω για μπάντες που ακούω σχεδόν 15 χρόνια… :roll:

Port royal,Death or glory,Black Hand Inn,Masquerade,Rivalry…Κάποτε υπήρχε ένας τυφώνας που λεγόταν Running Wild…Περασμένα μεγαλεία διηγώντας τα να κλαις…

(Hint:To 1991 όταν έπαιξαν στο Ρόδον στην περιοδεία του Blazon Stone τελείωσαν το set τους άναψαν τα φώτα άδειασε το μεγαλύτερο μέρος του Club αλλά μερικοί πορωμένοι έμειναν και φώναζαν Conquistadores επειδή δεν συμπεριλήφθηκε στο set list…E μετά από 20 λεπτά έσκασε ο Rock n rolf και η παρέα του το έπαιξαν και έγινε ΠΑΝΖΟΥΡΛΙΣΜΟΣ…:lol: Για την ιστορία…:wink: 8)

Poli wraio hint Davidian,na se kala!!
Kai twra an erthoun pisteuw to Gagarin gemizei aneta,apisteuta sinauliaki mpanta,ehoun polla hit na paixoun!!!FERTE TOUS REEEEEEE!!!

Face in the wind, we’re riding the storm
We’ll stay our course whatever will come
Wandering souls in the sea of the damned
Death or glory, oh, oh, we’re riding the storm

:band:

Μανο thanks για την ανατριχηλα!!!

Κάτι παρόμοιο έγινε και το 1989, στους Destuction! :metal:
Είχαν βγεί σχεδόν όλοι στη Μάρνης και κάποια στιγμή (μετά από αρκετή ώρα) ο Schmier ξανανέβηκε στη σκηνή ουρλιάζοντας “Mad Butcher” και όλος ο κόσμος ξαναμπήκε μέσα και έσπασε την μπάρα από την πόρωση… :twisted:

Πολυ ωραια τα trivia guys!!!

Oso pwrotikes kommatares kai an exoun oi RW dystyxws polla kommatia tous einai copy-paste apo dika tous vevaia…

Όταν έρθουν θα σκάσω στο live ντυμένος πειρατής …

:band:

πεστα πεστα! και στα καπακια fistful of dynamite και pile of skulls! γκρουπ με τεραστια @ρχδ@…οχι αστεια… :band:

Panw stin wra! Xthes xtypisa to 20 years ion metal(2cd’s) epeidh to vrika 3 lirakia! Kaloooooooooo!

Χασαμε την μεγαλη ευκαιρια εκεινο το καλοκαιρι του 2004 να τους δουμε.
Νομιζω πως δεν θα μας ξαναδωθει…

Μην λες τετοια και μας τρομαζεις!!!8O

+100
Πολύ καλή μπάντα ωστόσο…

Ούστ από δω κατσικοπόδαρε :P:P:P

Pwrosiiiiiiiiiiiiiiiii:metal:

Ποιά είναι η γνώμη σας για αυτή τη γερμανική μπάντα; Προσωπικά είναι από τις πολύ αγαπημένες μου μπάντες και προσκυνώ ότι βγάλανε τη δεκαετία του 80, όπως και το Pile Of Skulls! Απλά :respect: