Εισιτήρια rush για αγγλία!

Καλημερα σε ολους. Ειμαι παλιος lurker, αλλα νεο μελος. Παρακολουθω το φορουμ εδω και χρονια, και το θεωρω εξαιρετικα αξιοπιστο. Η αφορμη για την εγγραφη μου ως μελος ειναι τα λογια του drifter, που με παραξενεψαν. Η αιτια ειναι αλλη και θα την εκθεσω παρακατω…

Ειμαι σιγουρος οτι ΕΓΙΝΑΝ ενεργειες, αλλα απο τη μικρη εμπειρια που εχω με τις περιοδειες των Rush (διευκρινιζω οτι ειμαι ΟΠΑΔΟΣ του γκρουπ απο το 1988, οταν ακουσα για πρωτη φορα το AFTK), η μπαντα δε συνηθιζει να προσθετει ημερομηνιες οταν ανακοινωνει την τουρνε. Μακαρι να συμβει φετος και να τους δουμε κι εδω επιτελους, αλλα δινω μια νοτα… απαισιοδοξιας :lol: :lol: :lol: :lol: στο ποστ :wink:

Η “αιτια” που ανεφερα παραπανω ειναι αλλη:

Εκλεισα εισιτηρια για το Γουεμπλεϊ (9 και 10 Οκτωβριου), αλλα ενδεχεται να εχω περισσευμα δυο εισιτηριων για καθε ημερα. Στο φορουμ υπαρχουν αρκετοι φιλοι της μπαντας και σκεφτηκα οτι ισως μπορεσω να τα διαθεσω εδω. Αλλωστε, ειναι γνωστο οτι πολλοι ελληνες εχουν δει τους Rush στο εξωτερικο στο παρελθον, οποτε δεν εχω να χασω τιποτα. Α, ξεχασα να πω οτι τα εισιτηρια θα ειναι σε πολυ καλες θεσεις, στην αρενα του Γουεμπλεϊ αλλα ΚΑΘΗΜΕΝΩΝ (δεν υπαρχουν ορθιων). Προς το παρων δε δινω αριθμους θεσεως, πολυ απλα διοτι δεν τις εχω :frowning: .

Σχετικο link εδω: http://www.wembley.co.uk/venues/gallery/images/seatingBig.jpg Υπολογιστε οτι οι θεσεις βρισκονται καπου στη μεση των μπλε καθισματων της αρενας ή και ακομα πιο μπροστα, αυτο τουλαχιστον μου εχουν υποσχεθει.

Τα εισιτηρια κοστιζουν ~70 ευρω εκαστο, τα αεροπορικα μεσω easyjet - τα οποια εκλεισα πριν απο μιση ωρα - κοστιζουν 101,42 ευρω (πηγαινε-ελα). Εχω βρει ξενοδοχειο κοντα στο Γουεμπλεϊ (“κοντα” = μετρο φυσικα) και συγκεκριμενα στο Baysawater με τιμη στα ~45 ευρω τη βραδια (κατ’ ατομο το δικλινο, ετσι; ).

Αν υπαρχει κανεις που να ενδιαφερεται, ας απαντησει ΕΔΩ (αρχικα). Θα δωσω περισσοτερες λεπτομερειες σε οποιον θελει. Φυσικα, με αυτο το μηνυμα μου παιρνει νεα τροπη το θεμα που εχει ανοιχθει (φημες καλοκαιριου), συνεπως αν καποιος admin θελει να το μεταφερει στο καταλληλο ή σε νεο thread, ας το κανει.

Να ξερετε, παντως, οτι - οπως και στο DVD της Φρανκφουρτης απο την R30 περιοδεια - η ελληνικη σημαια θα κυμματισει και στο Γουεμπλεϊ :wink:

Καλημερα και παλι.

Ψήνομαι τρελά να πάω. Πήρα τώρα την κοπελιά μου τηλ και τις λέω “είσαι Οκτώμβριο ταξιδάκι Αγγλία;” :slight_smile:
Βέβαια με την ευκαιρία θέλω να πάω να μείνω 5-6 μέρες. Το τερπνόν μετά του ωφελίμου :slight_smile:

jonkyr τί παίζει τελικά με τα εισητήρια; Βασικά εισητήρια δεν πρέπει να έχει πια για FLAT FLOOR SEATING( των 45 λιρών). Εσύ από αυτά πήρες; Αν ναι ενδιαφέρομαι για 2 εισητηριάκια οποιαδήποτε ημέρας