~ Rush ~

Περισσότερους από ότι νομίζουμε, αλλά λιγότερους από αυτούς που χρειάζονται για να στηρίξουν ένα σώου τους εδώ.

Δεν ειναι και λιγοι, τουλαχιστον αυτο εχω καταλαβει απο συζητησεις με φιλους και γνωστους.

αγαπημενα μου απο rush

Rush
2112
A Farewell to Kings
Moving Pictures

βασικα ειναι αυτα που εχω… νομιζω οτι αν τα ειχα ολα θα ηταν ολα τα αγαπημενα μου!!!:):slight_smile:

απιστευτη μπαντα…
αραγε θα τους δουμε ποτε live στην ελλαδιτσα???

Να πας να πάρεις το Hemispheres και το Permanent Waves. Δεν είναι ντροπή.:slight_smile:

Και εγώ αυτό πιστεύω. Υπάρχει πολύς κόσμος στην Ελλάδα που τους ακούει αλλά δεν ήταν ποτέ “της μόδας” για να ανανεώνουν το funbase τους με νέο αίμα.
Δηλαδή μεγαλύτερο κοινό έχουν στην Ολλανδία που πάνε και filmάρουν και τα live dvd;

Το θέμα δεν είναι δυστυχώς τι κόσμο θα μαζέψουν - σε ένα κλειστό τύπου ΟΑΚΑ, ΣΕΦ ή Ελληνικού θα είχαν αξιοπρεπέστατη προσέλευση - αλλά τι συμφωνία θα κάνει η εταιρεία που θα τους φέρει, τι λεφτά θα ζητήσει το management κλπ κλπ.

Πάντως αν δείτε τις χώρες που επισκέπτονται όλα αυτά τα χρόνια, με εξαίρεση τη Νότια Αμερική το 2002, πηγαίνουν αποκλειστικά στις ΗΠΑ, τη Δυτική και Κεντρική Ευρώπη και φυσικά την πατρίδα τους. Δε φαίνεται να “ρισκάρουν” με πιο “εξωτικές” χώρες, δυστυχώς για εμάς…

Συμφωνώ απόλυτα. Δε ρισκάρουν. Επιλέγουν “κεντρικές” χώρες, εύκολα προσβάσιμες από άλλες. Και μου φαίνεται λίγο δύσκολο σε μία ευρωπαϊκή τουρ, να φύγουν από το Μιλάνο (δεν το βάζω τυχαία, μέχρι εκεί φτάνουν στις Ευρωπαϊκές περιοδείες προς το νότο, αντίθετα παίζουν και στο Ελσίνκιή το Όσλο προς τα πάνω) για μία περιοδεία στην Αθήνα. Εδώ δεν έχουν παίξει στη Ρώμη στις τελευταίες τους. Αν τους δω και στην Ελλάδα, τι να πω… Αποσύρομαι.

Οντως λειτουργουν ετσι στις περιοδειες τους, αλλα ποτε δεν ξερεις, μπορει και να γινει το θαυμα…

τα εχω στη λιστα… thanks!!! :wink::wink:

http://www.rocking.gr/article7165.php

Δηλαδη μεχρι τωρα αυτο το καναδικο hall of fame ηταν αδειο;;;

Δεν εξηγειται αλλιως.

ΥΓ.: Καντε καμια περιοδεια ρεεεεε!!!

Επιτέλους συμπλήρωσα τη συλλογή 1974-1986 με όλες τις επίσημες studio & Live κυκλοφορίες!

2112 ΥΜΝΟΣ! (μάλλον δεν έχω γράψει τίποτα γι’αυτούς ε?)

ωραίος!

εγώ έχω συμπληρώσει την πρώτη περίοδο, σειρά έχει η δεύτερη από την οποία μου λείπει μόνο το λάηβ και μετά η τρίτη, απ’ την οποία μου λείπει το τελευταίο στουντιο και το λάηβ. μετά, βλέπουμε!

Εγώ δεν ξέρω αν θα συνεχίσω με την 3η περίοδο τους, γιατί από τα ελάχιστα που είχα ακούσει δε με άγγιξε.

Στις κυκλοφορίες από το 1974-1985, ίσως επεκταθώ περισσότερο μεσ’ τη βδομάδα.

Zω για τη στιγμη που τα πρωτα χτυπηματα του Neil στο 2112 θα τριξουν το στερνο μου. :expressionless:

εγώ ειδικά το grace under pressure το λατρεύω πάντως. νταξ, η τρίτη τετράδα σίγουρα δεν αγγίζει δεύτερη περίοδο, ούτε πρώτη, ούτε για αστείο.

το μεγα διλημμα που με απασχολει τις τελευταιες μερες ειναι το εξης:ποιο ειναι το κορυφαιο live album των καναδων?

απασχολει πολλους ρασικους το συγκεκριμενο ερωτημα.εχω λιωσει το rush in rio και εχω ακουσει το μεγαλυτερο μερος του exit stage left…δεν εχω τσεκαρει ακομα το all the world’s a stage(του 1976,στο οποιο μαλιστα παιζουν ολο το 2112 λαιβ και για πολλους ειναι το απολυτο λαιβ σιντι τους).

μεταξυ exit stage left και rush in rio,επιλεγω το δευτερο.ισως να μην ειμαι αντικειμενικος(απο αυτο το σιντι εμαθα τους ρας),αλλα αυτη η συναυλια πραγματικα δεν υπαρχει.ισως ειναι η τελευταια φορα που παιζουν τοσο γμτα,η φωνη του geddy ειναι στα καλυτερα της τουλαχιστον τα τελευταια 15 χρονια,η σετλιστ ειναι η καλυτερη που εχουν παιξει ποτε και το κοινο φοβερο!απογειωνουν ολα τα τραγουδια,παιζουν εξωφρενικα.ενα απο τα καλυτερα λαιβ σιντι που βγηκαν ποτε!

μονο το 2112 εχω ακουσει, τι γαματο αλμπουμ… με ποιο να συνεχισω??

εχει και ολα τα χιτια μεσα…και μετα απο αυτο ΟΛΑ…

θα σου ελεγα να ακουσεις το a farewell to kings