~ Rush ~

Παιδες εχω δακρυσει απ’ τα σχολια και μονο.

Δωστε κατι πλιζ!!!

ΓΙ’ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΜΠΑΝΤΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ!!!

Απο σημερα οι οποιες αμφιβολιες μου για το αν οντως ειναι εξωγηινοι αποτελουν παρελθον.

Πιο πολυ μ’ αρεσε το BU2B ειναι η αληθεια, καθως ακουγοντας το Caravan περιμενα ενα ξεσπασμα στυλ Far Cry.

Aλλα μιλαμε για κομματια επιπεδου απο μια μπαντα με 36 χρονια δισκογραφιας, την οποια θα λιωνουμε για πολλες μερες χαρη στα singles.

[SIZE=“5”]All is for the best!!![/SIZE]

Παιδες, οσοι με γλιτωσατε απο το πρωινο καρδιακο, σας ευχαριστω ειλικρινα που ομορφυνατε τη μερα μου.

μάθετε γκουγκλ ρε :stuck_out_tongue:

Κομματάρες και τα δύο, λίγο περισσότερο το Caravan όμως

Geddy ρε!

__Οσο περιμένω να ακούσω τα δύο καινούργια (8)), διαβάζω το φόρουμ και είπα να σχολιάσω…

__Συμφωνώ με τα όσα γράψατε πιο κάτω. Θέλω απλά να υπογραμμίσω το πόσο απαράδεκτη είναι η παραγωγή (κλασσικό θύμα των loudness wars, της πρόχειρης παραγωγής και της όχι τόσο καλής κατάστασης των Rush -κυρίως λόγω Peart, αλλά ήταν “απολυτότατα” δικαιολογημένος), κάτι που το έχουν πει και οι ίδιοι οι Rush σε μία ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ πρόσφατη συνέντευξη που ανέβηκε λίγες σελίδες πίσω.

__Ψάξτε και ακούστε τα “Earthshine (remix)” και “One Little Victory (remix)” όπως αυτά υπάρχουν επαναμιξα

@toxikos

με λαμβανεις;;;

εχει επικοινωνησει καποιος μαζι του ρε παιδια;;;

:lol:

Πλιζ,κανα πμ και απο δω μερια να ακουσω και γω τα κομματακια, γτ ειναι το μονο πραμα που ενδεχεται να ομορφυνει την σημερινη κωλομερα μου:)

Χαχαχαχαχααααχα, εδώ είμαι. Ζω κουφάλες. Και αυτό είναι η τελευταία μου λέξη…

Ένα pm ρε παιδιά!

Thanks!

Πήρα λέμε!!!

Τα ακουσα και εγω, πολυ καλα και τα 2, ειδικα το Caravan ειναι κομματαρα…

Χθες το βράδυ άκουσα από 5-6 φορές και τα δύο κομμάτια. Στο αυτί μου έκατσε πολύ καλύτερα το BU2B. Βέβαια το solo στο Caravan δεν υπάρχει. Ούτε βέβαια η μπασογραμμή του. Απλά σαν κομμάτι το δεύτερο μου έκατσε πιο πολύ στο αυτί.
Ομολογώ ότι σαν μεγαλύτερος, μου αρέσει πιο πολύ το παλιό (πολύ παλιό) στυλ των Θεών. Έχω όμως μία επισήμανση-ερώτηση. Πώς στο γεροδιάολο καταφέρνουν και ακούγονται τόσο φρέσκοι και τόσο ζωντανοί;
Και κάτι τελευταίο. Μετά από σχεδόν σαράντα χρόνια μπορούν σε ένα σχεδόν τρίωρο live να στηριχθούν σε οποιαδήποτε εποχή τους, χωρίς κανένα πρόβλημα και να μας χαρίσουν μαγεία. Δεν χρειάζεται να παρελθοντολογήσουν σαν πολλούς δεινόσαυρους. Μιλάμε για το καλύτερο γκρουπ του Γαλαξία. Όλων των εποχών…

Nταξ, ας πουμε εγω δεν τρελαινομαι τοσο με τους προ-2112 δισκους και γουσταρω απιστευτα Signals-Grace που ξεφευγουν απο το κλασικο progressive (νομιζω καταλαβαινουν ολοι τι εννοω …μην μπουμε σε μια ακομη ασκοπη κουβεντα γυρω απο τον ορισμο του prog), καθως και τις περισσοτερες δουλειες του στα 90ς ή το Snakes & Arrows.

Aλλα στην τελικη αυτο ειναι οι RUSH.

Ενας ηχος εξισου φρεσκος ειτε γραφτηκε το 1974 ειτε το 2010.

Kαι επειδή είναι σε όλα ζωντανοί, άλλαξαν τα site τους. Και του γκρουπ και του merchandise… Τσεκάρετε…

Κ εδώ ένα πμ :slight_smile:

Τα άκουσα και εγώ…Πολύ καλα…Πιο καλά και εμένα μου κάθησε το BU2B.Γενικά τα περίμενα ίσως λίγο καλύτερα αλλά όπως πάντα βρίσκονται σε πολύ καλό επίπεδο…Βεβαια πρέπει να τα ακούσω και μερικές φορές ακόμα…

το t-shirt της νεας περιοδειας γαμει…

http://rush.shop.musictoday.com/ProductPopup.aspx?cp=10852&pc=R4CT06

Οντως πολυ ωραιο…

Λοιπόοοοοοοοοον…

Απο σήμερα κυκλοφορεί και επίσημα το νεο documentary των θεών Beyond the Lighted Stage σε dvd αλλά και blu-ray για τους μερακλήδες…

http://www.play.com/DVD/DVD/4-/15494468/Rush-Beyond-The-Lighted-Stage/Product.html

http://www.youtube.com/RushBeyondTheLighted

Πολύ πολύ πολύ κρίμα:( που δεν μπορούμε να το απολαυσουμε επί της μεγάλης οθόνης…αλλά μένουμε Ελλάδα:(

15? ενα 2πλο DVD;;;

Ακομα και σ’ αυτο ΘΕΟΙ. 8)

Και για να μην ξαναξεχνιόμαστε (όχι ότι έχει καμία σημασία για μας) σήμερα ξεκινάει και η αμερικάνικη περιοδεία τους…

Btw οι μπλούζες του tour γ…άνε, όπως και η all-over του Moving pictures…