~ Rush ~

Από πού προτείνετε την αγορά του DVD; play.com ή amazon;
Εδώ δεν αναφέρει κάτι για rest of Europe ας πούμε.

Aπό άποψη τιμής (αγγλικό amazon και play) το ίδιο βγαίνει.

Απο όπου γουστάρεις βσκ…

Και το σετλιστ, το οποίο αναμένεται να έχουν…

[SPOILER]Set 1

  1. The Spirit of Radio
  2. Time Stand Still
  3. Presto
  4. Stick It Out
  5. Leave That Thing Alone
  6. Workin’ Them Angels
  7. Faithless
  8. BU2B
  9. Freewill
  10. Marathon
  11. Subdivisions

Intermission

Set 2

  1. Tom Sawyer
  2. Red Barchetta
  3. YYZ
  4. Limelight
  5. The Camera Eye
  6. Witch Hunt
  7. Vital Signs
  8. Caravan
  9. Drum Solo
  10. Alex Solo
  11. Closer to the Heart
  12. 2112 Overture/Temples of Syrinx
  13. Far Cry

Encore

  1. La villa Strangiato
  2. Working Man [/SPOILER]

Ντάξει. ΕΠΙΚΟΤΑΤΟ. μπεστ μπαντ έβερ, ξαναφέρ’τε τους Ευρώπη και τέτοια.

R U S H .-

α, και επίσης:

I second that, you spoke the truth8)

Μερικές φορές δεν ξέρω τι να πω για αυτή την μπάντα…

…Όπως τώρα.

Μ εχει πιασει νευρικο γελιο ε…Μιλαμε για σετλιστ ονειρο…Με το που ερθουν Ευρωπη βουρ στον πατσα και παλι οπως και το '07!!

τα live τους ειναι η χαρα του οπαδου…
μακαρι να δουμε και εμεις απο κοντα ενα τετοιο σετλιστ

Γ@μ@τη σετλιστ!εχω ενθουσιαστει με την προσθηκη του marathon και του time stand still,ειναι δυο απο τα αγαπημενα μου ρασοτραγουδα!ελπιζω να γινει το θαυμα και να τους φερουν εδω,γιατι και κοινο εχουν στην ελλαδα παρα τα οσα λεγονται,και φραγκα δεν εχουμε(για να παμε να τους δουμε εξω)!

παρολα αυτα,οφειλω να το πω,τα δυο καινουργια τραγουδια τους δεν με ενθουσιασαν.πολυ λιγα για την ιστορια και την δισκογραφια τους.ελπιζω το αλμπουμ να μας αποζημιωσει!

εχω δει beats and pieces του ντοκιμαντερ,και απο οτι φαινετε,μιλαμε για ενα απο τα καλυτερα ροκ εν ρολ ντοκυμαντερ!τους αξιζει και με το παραπανω,οπως αξιζει και στα εκατομμυρια οπαδων τους!σπευδουμε να αγορασουμε!

Setlist για πολλαπλά εγκεφαλικά. Είχα κάνει ένα thread παλιά που βάζαμε setlist (είτε πραγματικά είτε ονειρικά). Το νέο των Rush ξεπερνάει την φαντασία μας.

Λιποθυμάω λέμε

Παιδιά αν έρθουν Ευρώπη[-o<…ετοιμαστείτε για εκστρατεία ροκιν ωρέ!!:smiley: Είμεθα αρκετοί οπαδοί εδώ θαρρώ.

Camera eye…κλαψ, είναι το μεγάλο συναυλιακό μου απωθημένο από τους Θεούς (όχι ότι δεν έχω κι άλλα). Ελπιζω να διατηρηθεί και του χρόνου στο setlist (το οποίο είναι γκάβλα, σιγά μη δεν ήτανε…) και να είμαστε όλοι καλά για να το απολαύσουμε…

Εάν έρθουν Ευρώπη με αυτό το σετλιστ θα έχω δει live το La Villa Strangiato και δεν θα με νοιάζει εάν ξαναπάω σε συναυλία στη ζωή μου

Υ.Γ: Εξαίρεση AC/DC με κομμάτι από Powerage στο setlist. :stuck_out_tongue:

Προσπαθω να βρω κατι να γραψω για δαυτους τοσες μερες απο τοτε που μαθαμε για την περιοδεια και δεν μπορω.

Δεν μπορουμε να πουμε κατι αλλο νομιζω.

Με δυομισι ωρες καθαρο χρονο σ’ αυτη την ηλικια, δε νομιζω πως πρεπει να τους θεωρουμε γηινους πλεον.

Aυτοι ειναι οι Rush, αυτο ειναι το Moving Pictures.

Το συναυλιακο απωθημενο καποιου ειναι για καποιον αλλο (ναι, για μενα ρε) το πιο αδυναμο κομματι ενος τιτανιου δισκου.

Δε συμφωνω ειναι η αληθεια.

Κομματια με ηχο μοντερνο και φρεσκο, οπως παντα, και ταυτοχρονα προοδευτικο.

@iron aris

Άσε που στο live ακόμα και αν δεν πολυτρελαίνεσαι με κάποια κομμάτια από πριν, είναι πολύ (μα πάρα πολύ) εύκολο να σου ξεκολήσει το σαγόνι…

Bασικα αλλο ηθελα να πω…

Οτι αυτο που εγω θεωρω το πιο αδυναμο κομματι του υπερ-Moving Pictures, για σενα ειναι απωθημενο.

μολις ειδα το exit…stage left (2 φορες στα καπακια)…
τι γαματη συναυλια κ επικη εκτελεση του xanadu…

σιγα-σιγα αρχιζω κ καταλαβαινω ολους εσας που τους χαρακτηριζετε τη μεγαλυτερη μπαντα…:wink:

[SIZE=“6”]EPOC[/SIZE]

Καλα το ταξιδι ειχε κλεισει ετσι και αλλιως,τωρα απλα περιμενουμε τις ημερομηνιες με ακομα μεγαλυτερη αγωνια.
Διαβαζα το 1ο σετ και παθαινα πλακα σε καθε κομματι.Marathon,Time stands still,ειχα ριξει προσευχες να μη βγει subdivisons…
Κατεβαινω βλεπω ολο το Pictures και μετα La villa.
Δεν θελει και πολυ.
Leave that thing alone!:bow:

Χθες ειδα και το καλογυρισμενο Beyond The Lighted Stage και για ακομα μια φορα συνειδητοποιησα το ποσο τεραστιοι και ταυτοχρονα"αδικημενοι"ειναι απο μια μεγαλη μεριδα του κοινου,οπως και επισης το ποσο τους λατρευω.

τι εννοεις ?

αντιθετως εγω πιστευω οτι ειναι απο τους ευνοημενους του ιδιωματος που πρεσβευουν