~ Rush ~

Και μέσα σόλα, το Beyond the lighted stage, (αυτή η αηδία…) υποψήφιο για Grammy στην κατηγορία Βest Long Form Music Video.

Για να μην ξεχνιόμαστε…Την ώρα που οι Rush γυρνάνε τον κόσμο, Μάη μήνα, εγώ ο π…ης σφάζω το παιδί μου. Δεν πηδ…στε λέω γω… (άσχετο, αλλά θυμήθηκα τον Χ.Κλυνν, Αβραάμ με το παιδί του στα χέρια)

κατάφερα να δω σε dvd το από κάτω και είδα για μια ακόμη φορά πόσο ΤΕΡΑΣΤΙΑ μπάντα είναι …

AC/DC and[SIZE=“4”] Rush[/SIZE] - 2003-07-30 - Toronto, Canada

Following the ‘Sars’ outbreak, in Canada, this event was organised to demonstrate that it was now officially safe to visit/have sex with Canadians. The Stones headlined and these two bands were the main support acts.

Freewill

Paint it Black (λίγο χωρίς φωνητικά)

Spirit of Radio

Limelight

YYZ

εικόνα:


αν θέλετε να ακούσετε όμορφα πράγματα από πρώτη περίοδο Rush (πιουρ χαρντ ροκ παντεμόνιουμ) κατεβάστε το bootleg “Fifth Order of Angels” . πάρα πολύ καλή ποιότητα ηχογράφησης και ο μάστορας από τον οποίο το κατέβασα κοκορευότανε πως είναι αν όχι Η πρώτη ζωντανή ηχογράφηση από τις πρώτες τους . σε αυτή την ηχογράφηση ακούγονται και ανέκδοτα τραγούδια τους (Fancy Dancer & Garden Road) που λογικά είχαν συνθεθεί στην Rutsey περίοδο . πιο άμεσα , απλά και straight forward R’n’R .

ενδεικτικά …

τις προάλλες κατέβασα κ το video-bootleg Caught In The Act . όσοι είδαν το Beyond the Lighted Stage θα θυμούνται το βασικό ριφ του Bastille Day στην αρχή της ταινίας που είναι παρμένο από αυτό το μπουτλεγκ . λόγω έλλειψης χρόνου δν το είδα παρά λίγα σημεία εδώ κ εκεί . η ποιότητα δν είναι κ η καλύτερη (το τι επεξεργασία έχει φάει για να μπει στο Beyond the Lighted Stage ) αλλά ο θεατής συγγνώμη ο φαν ανταμοιβεται από την ίσως πρώτη εκτέλεση του 2112 . με μέρη του τραγουδιού να λείπουν . (το μπουτλεγκ τοποθετείται κάπου ανάμεσα στα Caress of Steel & 2112 ).

κριμσον το “δικό σου” έχει καλή ποιότητα ? το είχα πετύχει τις προάλλες αλλά είπα να κατεβάσω Caught in the Act .

επίσης , σε αγαπάω επειδή με έβαλες στον κόσμο/αρρώστια του μπουτλεγκ . :bow:

απο εκεί που το πέτυχα είχα μια καλή αλλά οχι τέλεια εικόνα…
από ήχο είναι θεοζωντανος αλλά τέλειος…(σχεδόν)

*αρρώστια δεν λες τίποτα…αγοράζω τα επίσημα dvd από τις μπάντες και βλέπω τα bootleg…χαχαχα
**κάπου είχα ένα διπλό pro shot dvd από rush…πάω να το ξεθάψω

[B]RUSH To Film Cleveland Performance For Future Release[/B]

As a tribute to the U.S. city that first played their music, Canadian rock legends RUSH have confirmed that the Cleveland performance of their “Time Machine” show on April 15, 2011 at the Quicken Loans Arena will be filmed for a full-length release.

Cleveland is remarkable for being one of the very first U.S. cities where RUSH performed, in addition to being the first city to provide American airplay.

The “Time Machine” tour is an evening with RUSH, where they will perform their classics, give a taste of the future and will ? for the first time ever in the U.K. ? feature the “Moving Pictures” album live in its entirety.

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=150434

Βάζουν, βάζουν ημερομηνίες από δω κι από κει και ο μ…ας ο γεροτοξικός κάθεται και χαζεύει τα άλλα τρένα να περνούν…

Στο μεταξύ έχουν βάλει κάτι shirts στο store, χεστακιάστα… Φέρτε λεφτά ρεεεεεεεεε, γαμώ τα δουνουτούουουουου…

Εχω καιρο να δω live dvd Rush και με ψησατε, θα γινει συντομα. Υπαρχει ελπιδα για φετος, να το ζητησω απο τον Αη Βασιλη λετε?

[SPOILER]καθάρισα σήμερα το δωμάτιο μου…

ΧΑΟΣ…!!
ανάμεσα σε αμέτρητα cd/dvd/Περιοδικά/βιβλία/κέρατα τράγια, βρήκα το απο κάτω διπλό dvd…:

[SIZE=“4”]Rush - 1994-03-22 - Auburn Hills, MI [/SIZE](2xDVDfull pro-shot)

DISC 1
01 - Dreamline
02 - The Spirit of Radio
03 - The Analog Kid
04 - Cold Fire
05 - Time Stand Still
06 - Nobody’s Hero
07 - Roll the Bones
08 - Animate
09 - Stick It Out
10 - Double Agent
11 - Limelight

DISC 2

01 - Mystic Rhythms
02 - Closer to the Heart
03 - Show Don’t Tell
04 - Leave That Thing Alone
05 - The Rhythm Method
06 - The Trees
07 - Xanadu
08 - Hemispheres: Prelude
09 - Tom Sawyer
10 - Force Ten
11 - YYZ

απλά προσκύνησα για ακόμη μια φορά…
αν το πετύχει κανείς πουθενά να το τσιμπήσει…καλή εικόνα και τέλειος ήχος…

Rush - Closer To The Heart 3-22-1994 με τον Lifeson να παρουσιάζει στο τέλος την μπάντα και να λέει πως αυτός με το μπάσο και το πουκάμισο ειναι ο … ted nugent :lol:

Rush - Dreamline - Live 1994 υπερτέλειο…8)

*δεν κάνω επίδειξη τι έχω…απλά μοιράζομαι την χαρά μου…:smiley:

εξωφυλλάκι:

[/SPOILER]

Παίζει να υπάρχουν αυτά τα bootlegs σε κανένα Μοναστηράκι (ο Ζαχαρίας ας πούμε έχει μεγάλη ποικιλία σε bootlegs);
Το έχει κανείς υπόψην του το παρακάτω:

Review

“Drawing on rare archive footage much of it unavailable on DVD, and an in depth interview with Alex Lifeson, a leading team of music critics and working musicians revisits and reviews every Rush album from 1974 through to 1981. Features highlights from; Closer To The Heart, In The Mood, Finding My Way, 2112, A Farewell To Kings, Limelight, Tom Sawyer and many more”.

τέτοια έχουν βγει καμιά 20αρια για κάθε μπάντα…ποτέ δεν έχουν ολόκληρα κομμάτια…(ούτε καν μισά)…
σαν ανασκοπήσεις είναι καλά μερικά…
εχω ένα για black sabbath σε χοντρό πακέτο και με κάμποσες σελίδες αλλά από ήχο δεν παίζει κάτι…μόνο τον ιομμι να μιλά…(και να μην λέει και κάτι άγνωστο)

bump, γιατι σημερα ειναι 21/12.

Κανε ρε θεουλη να τους δω φετος!!! :frowning:

[spoiler]Και για να εχει λογο υπαρξης το ποστ …γουσταρετε!

Δεν περίμενα να είσαι τόσο πορωμένος.Παίζει να είσαι και ο μόνος που το πρόσεξε αυτό με την ημερομηνία.
Δυστηχώς live Rush και Ελλάδα δεν συνδέονται με τπτ.:frowning:

To 'χει κανει κι αλλος. :smiley:

Απλα, το θυμηθηκα.

Αλλα, γενικα, ο οργανισμος οταν βλεπει συνδυασμους του 1 και του 2 ειναι σε επιφυλακη. :lol:

Δε μιλαω για Ελλαδα, οσον αφορα το αν θα τους δω παντως.

Εγώ πάντως το άκουσα 2 φορές το άλμπουμ - σόρυ αλμπουμάρα - και έστρωσα.

Πως είναι δυνατόν θνητοί να έγραψαν κάτι τέτοιο;

Θνητοί; Ποιοι θνητοί;
Χαλαρώστε λίγο, ή ποστάρετε σε άλλα τόπικς. Πλιζ…

Όσον αφορά την ημερομηνία είναι έτσι κι αλλιώς Intenational Rush Day. Απορώ γιατί…

[SPOILER]Αργκγκγκγκγκκκκκκκκκκ, γαμώ το Μάη μου μέσα, γαμώ…[/SPOILER]

Τοξικέ έχεις απόλυτο δίκιο… μετανοώ!!!

Πόσες φορές πέφτει το μάτι πάνω στο ρολόι όταν αυτό δείχνει 21:12 !

εμενα πεφτει οταν ειναι 19:08…:stuck_out_tongue:

μακαρι να ερθουν η να μου κατσουν τιποτα λεφτα απο το πουθενα να παω εξω να τους δω…

αυτό! και σκάω ένα χαμόγελο :smiley:

Ακριβως.

Οταν πετυχαινεις στο ρολοι, 21:12 ή 19:14 ειναι ιδιαιτερες στιγμες. :smiley: