~ Rush ~

(happiness mode on) Mε αυτό το νέο για φέτος έχω κλείσει…από οτιδήποτε! (happiness mode off)

Και οι (όχι και τόσο) φήμες λένε ότι το 2012 θα βγει με περιοδεία στην αμερικάνικη ήπειρο και οι (κανονικές) φήμες μιλάνε για επέκταση σε άλλες ηπείρους το 2013…

Φημες για single στις 30 του μηνος

Xμ, πλησιάζει ο καιρός. Όλα παίρνουν τη θέση τους…

by the way …

Headlong flight τιτλοφορείται το single που θα κυκλοφορήσει. Στη radio edit, πεντέμιση λεπτά διαρκεια. Επτάμιση η κανονική του. Άντε να δούμε τι θα ακούσουμε…

New Rush song sounds like updated “By-Tor.” Epic, cool guitar break downs. “I stoke the fires of the big steel wheels…”

Από tweet κάποιου που το άκουσε χτες σε ειδική εκδήλωση της δισκογραφικής

Δεν το πόσταρα, γιατί σε αυτά είμαι λίγο επιφυλακτικός…

19 Απριλίου η νέα σινγκλάρα ε;;

Άντε η αναμονή γίνεται βασανιστική πλέον για μας τους καμμένους!

Και την ιδια ημερομηνία φημολογείται ότι θα κάνουν την πρώτη ανακοίνωση για την περιοδεία, που δεν προβλέπεται να αρχίσει πριν το Σεπτέμβρη. Χμμ

Ακουσα signals σημερα και αποφασισα πως δεν με χαλαει καθολου να το ακουσω ολοκληρο live. Μακαρι να βολεψουν ημερομηνιες.

μακάρι .
το Signals, για μενα , είναι ενα πιο " solid " Grace Under Pressure .
Δεν έχει τις 4 πρώτες υπερ-κομματάρες του Grace ,αλλά όλα τα tracks του δίσκου
είναι πάρα πολύ καλά ,κανένα μέτριο.

αυτόν το καιρό , ακούω το Presto.

Νέες φήμες για την περιοδεία…

Λέγεται ότι μεταφέρουν ότι είχαν κλείσει σε ανοιχτούς χώρους για το τέλος καλοκαιριού και μετά σε κλειστούς χωρους, τη στιγμή που οργιάζουν οι φήμες ότι περιοδεία θα γίνει συνοδεία συμφωνικής…

Να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε, όσο όλα μένουν ρευστά. Αν και πλησιάζει πολύ ο καιρός των πρώτων ανακοινώσεων…

Eλπιζω να ειναι ψεμα.

punk alert!! :stuck_out_tongue:

Ντακς.

Απλα, δεν αντεχω να χωνονται βιολια και λοιπες πιπες στο ροκ.

Οτιδηποτε σχετικο εχω ακουσει, απλα δε μου αρεσε.

Ποσο μαλλον οταν μιλαμε για τους RUSH που ειναι απο μονη τους ορχηστρα, δεν μπορω να δω το θετικο μιας τετοιας κινησης.

Να πω την αλήθεια μου, πολλές φορές ακούγοντας κάτι, έλεγα μέσα μου: αυτό πώς θα ακούγοταν με μια συμφωνική;
Τώρα που υπάρχει ενδεχόμενο -μίλησα για φήμες που πλανώνται- είμαι κι εγώ επιφυλακτικός.

Ναι ρε κα γω συμφωνώ μέσες άκρες. Όχι για τον μην χώνονται βιολιά στο ροκ, αλλά να μην χώνονται σε ήδη υπάρχοντες συνθέσεις. Πάντα υπάρχουν οι εξαιρέσεις βέβαια

Αυτο που λες βασικα.

Και ειδικα οι RUSH δεν το χρειαζονται.

Kαι μένα δεν με τρελαίνει ιδέα. Έχω όμως εμπιστοσύνη στους Rush. Αν το αποφασίσουν πάει να πει ότι θα γαμάει