~ Rush ~

moving pictures / a farewell to kings / 2112 θα έλεγα για αρχή.

Θα συμπληρωνα και signals και counterparts για να εχεις δειγμα και απο 80’s και 90’s περιοδο αντιστοιχα καθως αλλαζουν αισθητα ηχο και στιχο.
(λογικα αν ακουσεις τις προτασεις του deck θα ψαξεις απο μονος σου :!: )

Βάλε για αρχή 2112. Άκου την εισαγωγή. Αν σου κάνει, δεν χρειάζεται να σου πούμε τίποτα άλλο…

Αλλιώς, βάλε και Moving Pictures και Hemispheres στην εξίσωση.

Ενας μεγαλος υπεροχος δρομος ανοιγει διαπλατα μπροστα σου. Για μενα πρεπει να ακουσεις ενα δισκο απο καθε εποχη.

Προτεινω

A farewell to kings
Moving Pictures
Grace Under Pressure

Θα προσέθετα στις προτάσεις του Crabs και το Roll the Bones που ξεκίνησε την επιστροφή στον κιθαριστικό ήχο στη δεκαετία του '90 μετά τους πειραματισμούς με τα σύνθια στη δεκαετία του '80.
Και έχει και απίστευτες κομματάρες.

Super-duper must το Roll the bones

…όπα, όπα ΟΠΑ…

Σου έγραψε κανείς το Permanent Waves; ΟΧΙ;

Το παρακάτω ποστ να το δει ο τοξικός αφού έχει πάρει καμιά κούτα υπογλώσσια πρώτα, μην του 'ρθει κάνα καρδιακό στην ηλικία που είναι.

Δεν έχω ακούσει Rush. Εκτός από σκόρπια και μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού κομμάτια, δεν έχω ακούσει Rush. Και η μαλακία είναι πως θέλω να ψαχτώ με δαύτους γιατί μου άρεσαν πάρα πολύ (όπως γενικά μου αρέσει το prog rock και δεν έχω ψαχτει με αυτό αλλά ξεφεύγουμε). Το λοιπόν, τα γούστα μου λίγο-πολύ εδώ πέρα τα ξέρετε. Με τι ξεκινάω, και με τι συνεχίζω? Τα ίδια που είπατε σε χαλισέκο?

Πάνο farwell to kings. σπαθάτα!

Σε τι διαφερεις απο haliseco? :stuck_out_tongue:

…σβήνω…νερό…ένα χάπι…αέρα…βσδοδφξφασσσσσσσςςς…

Από 2112 μέχρι και Moving pictures άκου ότι ναναι και όλα μαζί. 5 συνεχόμενα διαμάντια, τόσο ίδια και τόσο διαφορετικά μεταξύ τους… Hemispheres must.

Συμφωνω με την προταση σου η περιοδος 1976-1981 ειναι η αντικειμενικα κορυφαια περιοδος της μπαντας. Και εγω σε οποιον με ρωταει τι να πρωτοακουσει αυτα τα 5 λεω. Και μετα θα κολλησει και θα ψαχτει και με τα υπολοιπα.

Μολις εκλεισα εισιτηριακι για O2. Ετσουξε λιγο (70 λιρες…) αλλα ενταξει, YOLO:p.

Ετοιμάσου να ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΕΙΣ 8).

και εκει που ξεθάβεις το αγαπημένο σου R3O διπλό dvd ανακαλύπτεις οτι η εκδοσή του σε blue ray μπορεί να μην εχει τα bonus του δεύτερου dvd αλλά στο κεντρικό Live εχει άλλα 8 κομμάτια(Bravado, the Trees και άλλα) απο το ιδιο live που δεν είχαν μπει στην αρχική έκδοση .
σκατα

…το ξαναπαίρνεις τώρα ή δεν το ξαναπαίρνεις:-k
:):!:

Ε, ακόμα και για μενα, δεν το παιρνεις και να πάει να γαμηθεί. Πετσοκομένο τότε, στα παπάρια μου τώρα.

Τωρα βγηκε αυτο;

Είναι κάμποσος καιρός. Πάνε μήνες…

το blue ray? οχι, εχει βγει καιρό.χρόνια βασικά. αλλά τώρα διαπίστωσα οτι εχει διαφορά με την αντίστοιχη κυκλοφορία του dvd. και με τρώει τώρα το χέρι…