~ Rush ~

ΟΛΑ.- ΟΛΑ.- ΟΛΑ.- ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΓΚΑΥΛΑ!!!:stuck_out_tongue:

χαχαχαχα

αντε και ανυπομονουσα να απαντησεις…σα να το ειχα προβλεψει :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

προσωπικη μου αποψη. στην τελικη καλα παω…μονο 3 δε μ’αρεσουν πολυ.

Πειτε με ιεροσυλο,αλλα το αγαπημενο μου ειναι το Counterparts…

Με τους Rush δεν υπαρχει ιεροσυλια…ολα ειναι ΔΙΣΚΑΡΕΣ!!!

Για μένα πρώτα το Vapor Trails, μετά το Farewell To Kings και μετά το Counterparts.

:-k :-k Permanent Waves γι’ αυτόν το μήνα

Permanent Waves από εμένα. Μόνο και μόνο που έχει Natural Science και Jacob’s Ladder Φτάνει.

Moving Pictures oute kan ws epilogh? :-k

Μα δεν είναι να λύνεσαι στα γέλια?

:wink:

Ότι έχουν βγάλει αξίζει …

Υπερμπανταρα για 30 χρονια

επαναφερω στο προσκηνιο το θρεντ των θεων

καθε φορα που βλεπω dvd τους με πιανει κατι ρε γαμωτο
θελω να βαλω τα κλαμματα
δεν γινεται να υπαρχει μια τετοια μπαντα εκει εξω και η χωρα μας να “απεχει” χιλιομετρα απο τη μουσικη τους
δεν γινεται οι βραζιλιανοι που καναν το σταυρο τους και κλαιγανε καθως τους βλεπανε ζωντανα να ξερανε τους στιχους τους απεξω και μεις εδω να μην εχουμε τουλαχιστον την ευκαιρια να κυκλοφορησει μια ραδιοαρβυλα οτι θα ερχουν για συναυλια…!!!

anyway
απο το τελευταιο τους dvd - βαζω τα γυαλια σχεδον στους παντες - snakes and arrows
το εισαγωγικο βιντεο πριν το tom sawyer

προσκυνω…

Το εχουμε δει signal :frowning: :frowning: :frowning:

Και άμα λάχει τους ξαναβλέπουμε… Σε κάνα δύο χρόνια, ελπίζω πάλι για καμιά περιοδεία στας Ευρώπας. Ξέρετε, την ήπειρο, που για κάτι τέτοια είναι δίπλα μας… Ας είναι. Έτσι κι αλλιώς, οι τύποι δεν παίζονται. Η καλύτερη μπάντα ever.

To Snakes And Arrows DVD είναι και αυτό τέλειο, όπως και τα προηγούμενα.
Απλά και όμορφα οι Rush είναι η μουσική έκφραση της τελειότητας.
Είτε πρόκειται για studio δουλειές, είτε για απόδοση επί σκηνής.

Και επίσης, http://www.youtube.com/watch?v=f7gAoxlfMGQ για επαλήθευση των παραπάνω!
:slight_smile:

Παντως παιδια, αν ειναι να ερθουν ελλαδα, πρεπει να γινει συντομα…εχουν ξεπερασει τα 55 οι καναδοι γιγαντες του προγκρεσιβ ροκ,και δεν ειναι ρολινγκ στοουνς, με την λογικη οτι παιζουν τρελα πραγματα τα οποια απαιτουν αντοχες…μεχρι ποτε θα αντεχει ο geddy να τραγουδαει, να παιζει μπασο και πληκτρα???η ο peart να χτυπιεται στο τεραστιο σετ του???

Οι προμοτερς εδω στην ελλαδα ειναι πραγματικα πολυ ζωα…Φερτε τους ρε!!!

Eίναι ζώα ή μήπως κάτι ξέρουν; :-k
Eίδες την γεμάτη αρένα στο Amsterdam στο νέο DVD. Mπορείς να φανταστείς αντίστοιχου μεγέθους αρένα να γεμίζει στην Ελλάδα;
Eγώ -δυστυχώς- δεν είμαι και τόσο σίγουρος. [-X

Μάλλον όπως τα γράφει ο Τοξικός είναι: Kαλή αφορμή για ταξίδι. :wink:

Τι καλυτερο απο το να μη δουλευεις σημερα, να εχεις φτιαξει καυτο capuccino, και παρεα με τσιγαρακι, να βλεπεις μια πολυ θερμη και ευχαριστη συνεντευξη των 2 εκ των 3 θρυλων.

Σημερα το κοβω να βλεπω ολες τις εκπομπες :smiley:

παρε να χεις…

http://www.youtube.com/watch?v=D1rfzGjmP34

μετα απο AC/DC να δω και Rush και εχω κλεισει σαν οπαδος της μουσικης.

Aν και καινουριος δηλωνω επισης καμμενος.

Δεν εχω καιρο που τους πρωτοακουσα αλλα αυτο που συνεβη στα αυτια μου οταν πρωτοακουσα το 2112 ηταν αρκετο για να με κανει να ακουσω 8 δισκους τους σε 2 μηνες.

Τα σεβη μου στην Αγια Τριαδα του προγκρεσιβ ροκ και σε μια απο τις μεγαλυτερες στην ιστορια της ροκ.