~ Rush ~

Happy happy

6 Likes

Χαχαχα…γραφικέ…

2 Likes

It’s been a little over two years since Rush last toured. We have no plans to tour or record any more. We’re basically done. After 41 years, we felt it was enough.

Όχι ότι δεν το ξέραμε βέβαια…

1 Like

Εγω παντως ελπιζω ακομα… Θα ξαναβγουν περιοδεια καποια στιγμη.

1 Like

Πού γράφτηκε αυτό;

Και εγω ελπιζω ακομα για να μην τρελαθω. Δε βαφτισανε την τελευταια περιοδεια farewell (to kings) tour να το παρουμε χαμπαρι οτι θα τελειωσουν οριστικα και να τρεξουμε να τους δουμε.
Αλλοι κανουν τελευταιες περιοδειες για 5-10 χρονια, οπως οι the who που ετρεξα να τους δω το '15 σαν τελευταια και ακομα παιζουν

https://www.theglobeandmail.com/arts/music/between-the-acts-how-the-end-of-rush-let-alex-lifeson-be-as-creative-as-i-want-tobe/article37620762/?cmpid=rss1

Eδώ…

Οι Rush αν δεν κάνω λάθος δεν ξαναπαίζουν γιατί έχει θέμα ο Περτ. Νομίζω πως το ξανασυζητήσαμε εδώ μέσα και λέγαμε πως δεν θα μας χάλαγε να δουμε Λάιφσον/Λη (με αφορμή κάποιο παρεμφερές νέο) αρκεί να μη βγούνε με το όνομα Rush

edit: μάλλον με αφορμή αυτό είχε γίνει η κουβέντα

Τέλος οι Rush ρε παιδιά, τι να λέμε. Πάλι καλά που επανήλθαν τότε που ο Peart έχασε την κόρη και τη γυναίκα του.

1 Like

Σαν rush δεν νομιζω ρε φιλε δυστυχως τελειωσαν

Δεν είναι κακό να σταματάνε τα συγκροτήματα εφ’ όσον κρίνουν ότι δεν πάει παραπέρα. Το αντίθετο μάλιστα, είναι προς τιμήν όσων έχουν επιγνωση της κατάστασης τους και αποχωρούν από το προσκήνιο πριν τους εγκαταλείψουν οι φυσικές αντοχές τους και γίνουν περίγελος ή προκαλούν τον οίκτο με την εικόνα που παρουσιάζουν.

2 Likes

Οταν θα ανακοινωθει καποια στιγμη Farewell Tour τοτε θα ερθει η στιγμη για πληρη αποσυρση. Τι να πω, ισως να το λεω για να ελπιζω, μακαρι να ανακοινωθει κατι τετοιο τα επομενα χρονια…

1 Like

Άποψή μου είναι ότι τέλειωσαν. Τελείως. Μακάρι να γινόταν μια αποχαιρετιστήρια τουρ, αλλά δεν το βλέπω σαν ενδεχόμενο, σύμφωνα με όσα αντιλαμβάνομαι…

Και ακόμα, αν τελείωσαν έτσι, ήσυχα και σιωπηλά, μαγκιά τους είναι.

1 Like

Καλα εννοειται, δικη τους ειναι η αποφαση, απλα θελω να ελπιζω…

Δε νομίζω ότι ο Neil αντέχει να κάνει tour. Rush, τέλος…

Πάντως η μέχρι τώρα εμπειρία διδάσκει πως αντίθετα, όταν ανακοινωθεί η “αποχαιρετιστήρια” περιοδεία είναι που η στιγμή της απόσυρσης αναβάλλεται επ’ αόριστον!

2 Likes

Μόνο δάκρυα κάθε φορά που σκέφτομαι τον καλύτερο δίσκο στην ιστορία της ανθρωπότητας από την καλύτερη μπάντα εξωγήινων που βρέθηκαν ποτέ στα μέρη μας. Αν άκουγα ποτέ live και το ομώνυμο… :frowning:

Τσίμπησα Farewell to kings το επετειακό το περιμένω από Δευτέρα :sunglasses:

2 Likes

Και γω δεν μπορεσα να αντισταθω!

1 Like

Ημουν ανάμεσα σε 2112 και Farewell