~ Rush ~

Το εχω παρει και το 2112.Εξαιρετικη και αυτη η επανεκδοση αλλα του farewell ειναι υπερπαραγωγη!

1 Like

Ναιιιι ρε φίλε σε νιώθω το 2112 το έχω μόνο σε cd θέλω βινύλιο με όλα τα ωραία πράγματακια που έχει…

1 Like

42 χρόνια

3 Likes

https://www.dodax.co.uk/en-gb/music-cds-dvds-vinyl/classic-rock/rush-snakes-arrows-live-dpTKE6I3T4UFN/

Ταΐζουμε.

2 Likes

Ταϊσαμε, ευχαριστούμε για το heads up :sunglasses:

2 Likes

2,18 κανει το 3πλο dvd???:hushed:
Τι μεταφορικα εχει;

Μηδεν, ειναι μεσα στην τιμη :stuck_out_tongue:.

2 Likes

Οτι καλυτερο εχω αγορασει με 2,5 ευρω :joy:. Thanks παντελη.

Οφτοπικ :Χρωστας και ενα ριπορτ απο king crimson, δεν εχω ξεχασει. Ακομα δεν εχω κλεισει για παρισι, θα δειξει

40 χρόνια χθες από το πιο ολοκληρωτικό δημιούργημα της πιο ολοκληρωτικής δημιουργίας του Πλάστη…

9 Likes

ΕΠΟΣ ΕΠΩΝ, Ω ΕΠΟΣ… Συγκλονιστικος δισκος απο μια απο τις πιο συγκλονιστικες μπαντες της ιστοριας…

1 Like

Εντάξει, ωραίος δίσκος. Στην πεντάδα μάλλον.

Δισκαρα με τα όλα της!

1 Like

Εννοείται στην πεντάδα, και μιας που το ανέφερες:

A Farewell to Kings
Moving Pictures
Hemispheres
Permanent Waves
2112

(πρέπει να είναι το τοπ 5 που με δυσκόλεψε λιγότερο)

3 Likes

Φοβεροι δισκοι ειναι και οι δυο τελευταιοι παντως ε.

Ναι ΟΚ, νομιζω συμφωνω για πενταδα.

1 Like

Γενικα λατρευω Rush και μου αρεσουν ολοι οι δισκοι, αλλοι λιγοτερο αλλοι περισσοτερο, αλλα σε ολους βρισκω κατι να αγαπησω… Θα συμφωνησω ομως οτι η 5-αδα 2112, A Farewell to Kings, Hemispheres, Permanent Waves, Moving Pictures ειναι οι κορυφαιοι τους δισκοι, δεν ξερω πως να τους καταταξω με εξαιρεση το Moving Pictures που ειναι το αγαπημενο μου και το βαζω πρωτο. Τα τελευταια 2 ειναι εξαιρετικα και νομιζω οτι στο ιδιο επιπεδο ειναι και το Vapor Trails, το Test For Echo ειναι πιο αδυναμο σιγουρα.

1 Like

Το Vapor Trails ήταν κάπως πιο “ξεσκουριαστικό”, στα άλλα δύο είχαν πάρει μπρος για τα καλά. Δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο συγκρότημα που να γαμούσε τόσο πολύ μέχρι τα τελευταία του, 40+ χρόνια μετά από τότε που ξεκίνησε.

Μας γάμησες, τι 42 λεπτά…

1 Like

Λες γι’ αυτό να μην έχει σχολιάσει κανείς τις επιλογές του τύπου; Παρεμπιπτόντως, πρώτη φορά τον βλέπω τον άνθρωπο, μπράβο του όμως που έχει τις κυκλοφορίες των Genesis σε περίοπτη θέση (φαντάζομαι δεν γίνονται τυχαία αυτά σε τέτοιες περιπτώσεις)!

Eφόσον έβαλε στο Νο 1 αυτό που έπρεπε, όλα οκ. Ακόμα και το ότι έβαλε προτελευταίο το Counterparts…