~ Rush ~

Ο συγκεκριμένος κάνει reviews σε prog κυκλοφορίες κυρίως. Αναλόγως με την patreon contribution σου, μπορείς να του ζητήσεις να κάνει διάφορα όπως worst to best.

Έχει κάνει για πολλούς, όπως Yes, Genesis, Porcupine Tree κτλ. Έχει κάποιο ενδιαφέρον το κανάλι ειδικά για κάποια reviews για prog μπάντες που κάνει, που δεν είναι πολύ γνωστές.

Ειναι ωραιος αυτος ρε, εχω δει πολλα συγκροτηματα που εχει κανει και η διαρκεια του βιντεο δε λεει τπτ, νερο περναει η ωρα. Θα το δω οταν σχολασω.

Και στις 5 ταυτόχρονα;

3 Likes

Τις τελευταίες μέρες, έχω βάλει να ακούσω για πρώτη φορά αλμπουμ των Rush, που δεν έχω ξανακουμπήσει (Hemispheres, Farewell, Signals).
Θα πω κάτι μάλλον προβοκατόρικο, αλλά παίζει ο Lifeson να έχει από τους χειρότερους ήχους που έχω ακούσει, ανάμεσα στους “φτασμένους” κιθαρίστες μεγάλων μπαντών.
Δηλαδή βάζεις και ακους πχ counterparts και ακους ένα γεμάτο και ζεστό κιθαριστικό ήχο, σε αντιθεση με αυτό που ακούω στα pro-'85 albums.

Χρόνια πολλά στο μεγάλο Geddy. 66 o κύριος σήμερα. Επίσης, σαν σήμερα, το 1974, η υπερμπάντα υποδέχτηκε το νέο της μέλος. Κάποιον Νeil Peart…

8 Likes

Και μας πήρε τα αυτιά με τα ντάπα ντούπα, ούτε 5 grammy δεν κατάφερε να πάρει ο άτιτλος…

Χρόνια πολλά στον Geddy. Τι ώρα βγαίνουν περιοδεία;

2 Likes

Για όποιον δύναται να διαθέσει σχεδόν 2 ώρες, ώστε να βελτιώσει -ταυτοχρόνως και δωρεάν- IQ και EQ…

4 Likes

Εφυγε ο τεραστιος

1 Like

Τραγικό, δεν έχω κάτι παραπάνω να πω. Από τις ελάχιστες φορές που χρησιμοποιώ τη λέξη και την εννοώ.

Από καρκίνο στον εγκέφαλο πέθανε.

5 Likes

Όχι ρε σεις, όχι… Πω…

1 Like

Κριμα πραγματικα…

2 Likes

Μόλις το δα… Σοκ

Όχι ρε μλκ. ΟΧΙ ΡΕ ΜΛΚ.

1 Like

Δεν μπορώ να το πιστέψω. Κρίμα. Δεν έχω λόγια.

Ωπα ρεε…

Τι νέο ήταν τώρα κι αυτό, πραγματικό σοκ…

Γαμημένη, πανάθλια σκατοαρρώστια.

3 Likes

Aν και άνοιξα θρεντ, σταρχιδιαμ΄.

ΣΟΚ!

1 Like

Ο μεγαλύτερος όλων…

1 Like

Αυτό βασικά
Κ ειδικά όταν σκανε απ’το πουθενά είναι κ τα πιο σοκαριστικα

Rest In Peace Neil Peart

Θα τον θυμόμαστε

1 Like