~ Rush ~

Διαβάζοντας το νέο για τον επικείμενο δίσκο διασκευών στους Rush και φτάνοντας στο όνομα των Fates Warning, πριν δω σε ποιο άσμα αναφέρονται, χάρηκα και ήμουν έτοιμος να χτυπήσω παλαμάκια. Υπέθεσα πως θα ήταν κάποια καινούργια διασκευή, αλλά τελικά είναι η γνωστή τους στο “Closer to the Heart”. Η οποία, βεβαίως, σε καμία περίπτωση δεν είναι κάτι το ελάχιστο, αφού ό,τι διασκευάζουν οι κύριοι (ακόμη και αν ακούγεται στα ίδια μέτρα και σταθμά) είναι ιδιαίτερα όμορφο - με αγαπημένη μου διασκευή το “In Trance”, η οποία ώρες ώρες με πιάνει να την αγαπάω περισσότερο και από την αυθεντική εκτέλεση. Όπως και να 'χει, ας ακούσουμε την εγκάρδια διασκευή:

9 Likes

Χωρίς σχόλια.

@jonkyr & @toxikos πώς πάει; Όλα καλά;

14 Likes

ΜΟΝΟ Rush.-

7 Likes

Μας πήραν είδηση…

Δύο πράγματα:

  1. Η εισαγωγή του 2112 μου θυμίζει την αφεντια μου στη Φρανκφούρτη το 04, μαζί με τον ποιοναλλονβεβαια, όπου έχω διπλώσει πάνω στο κάγκελο, με τον κάτω τοξικό να εφάπτεται της πίσω μεριάς και τον πάνω τοξικό να εφάπτεται της μπροστινής, σε κατάσταση αμόκ. Κι ο ξερετεποιοσαλλος κάπως έτσι ήταν…

  2. Ότι και να πούμε παιδιά, αυτό ΔΕΝ είναι Rush. Δεν μπορεί ποτέ να ξαναγίνει. Είναι ο, τι πιο κοντινό, βέβαια…

5 Likes

Λείπει ο καλύτερος ντράμμερ αυτής της μουσικής, πως να είναι Rush?

One off ήταν νομίζω πάντως, δεν νομίζω και οι ίδιοι να το προμόταραν τρελά σαν κάποια επιστροφή.

1 Like

Όχι ρε, τι επιστροφή, έχουν πάρει σύνταξη οι άνθρωποι. Ας την απολαύσουν, δε νομίζω να καίγονται για κάποια επιβεβαίωση, έχουν λάβει αρκετή.

6 Likes

Χρόνια πολλά!

8 Likes


Καλα να ειμαστε, να κωλοβαραμε οπως σημερα :slight_smile: Χρονια πολλα.

6 Likes

https://www.instagram.com/p/Cm_xuKeNKUI/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

5 Likes

Happy birthday, Lerxst!!!

8 Likes

Τι άλλο να κάνουμε για σένα μωρή αρρώστια…τι;;;

45 χρόνια από την κυκλοφορία του απόλυτου έπους.
Rush_Hemispheres

19 Likes

Ο αγαπημένος μου Rush δίσκος, απόλυτο έπος όπως λες.

4 Likes

Μπορεί να είναι λίγο akward αλλά εγώ θα πάω μπουσουλώντας αν γίνει

3 Likes

Θα είναι κωλοτούμπα ΕΠΙΚΩΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ και αισχρή ενέργεια, αν γίνει…

2 Likes

το αυτό…

2 Likes

Ας παίξουν ως Lee/Lifeson, ως Τα παιδιά από το Τορόντο, με όποιο όνομα θέλουν. Αλλά Rush δίχως Neil Peart δεν υφίστανται!

1 Like

Ούτε awkward θα είναι, ούτε Rush :stuck_out_tongue:

2 Likes

Ρε ας το πούνε Geddy-Alex and friends, τι με νοιάζει. Αρκεί να παίξουν 2,5 ώρες Rush setlist.

Και ARW που είδαμε μαζί δε βγήκαμε να πούμε ότι είδαμε YES, είδαμε όμως ότι πιο κοντινό. Κάπως έτσι ας γίνει και εδω

2 Likes

Rush μπορει να μην ειναι, αλλα εχουμε λιγη πλακα ε; Εκεινοι θελουν, αλλα εμεις θα αποφασισουμε αν πρεπει να συνεχισουν να παιζουν. Ειναι ακομη βράδυ στο Τοροντο, ισως οταν ξυπνησουν μας γραψουν την αποψη τους :smiley:

Συνελθετε ρε σεις, αν το θελουν ποιος θα τους σταματησει; Ο Lee βγαζει βιβλιο, ετοιμαζει δικο του δισκο, ο Lerxst εχει κανει ηδη συνεργασιες, προφανως ειναι δημιουργικοι και παραγωγικοι. Ποιος αμφιβαλει οτι θα κανουν (αν κανουν) ο,τι κανουν χωρις σεβασμο για τον Peart;

9 Likes