Russian Circles 17 Απριλίου @ Rodeo

awake εκεί που μου τα έλεγες καλά τώρα μου τα χαλάς :stuck_out_tongue:
dark side μόνο pink floyd τπτ άλλο

φιλε zouglau το παλευω μεσα μου να μην παω ροντεο γι’αυτο και εκλεισα για ολλανδια

αλλα δεδομενου οτι οι rc ειναι ισως η μοναδικη μπαντα που ΘΕΛΩ ΤΡΕΛΛΑ να δω αυτη την εποχη,ισως λυγισω και παω μια και απο ροντεο

παλευω με την μεθαδονη(αμστερνταμ) να νικησω την κακη πρεζα(ροντεο) αλλα…ειμαι απλα ενας ανθρωπος και εγω :stuck_out_tongue:

εσυ δλδ δεν πατας με τπτ εκει ε ?

παντως ηδη μπηκα και εγραψα στο fb τους και κραζω αυτους/αυτα που πρεπει να κραξουμε

μεχρι email ειχα στειλει στο booking agency τους και τους ελεγα ‘μην κλεισετε με ροντεο’

και οι τυποι πηγαν και εκλεισαν με ροντεο #-o

τι αλλο να κανω ο κακομοιρος ?

ε ρε εχει να πεσει τηλ-μπινελικωμα στον αλτεργκραουντ ετσι και παω ροντεο κ ειναι το μερος σαρδελοχαλι…

κάποιες επιλογές που κάνουμε μας κοστίζουν . τι να κάνουμε :stuck_out_tongue:
να μη λυγίσεις. ίσως θα πρέπει να φτιάξουμε τηλέφωνα υποστήριξης χαχαχαχα

τοσες μερες αδεια στο ΠΝ τοτε βρηκε να τελειωνει η αδεια μου?

merde

http://www.pluginmusic.com/news/article/earthless-announce-tour-with-russian-circles?utm_source=feedburner&utm_medium=twitter&utm_campaign=Feed:%20Pluginmusiccom%20%28PlugInMusic.com%29&utm_content=Twitter

Earthless w/ Russian Circles

* Apr 6 Hafenklang - Hamburg, Germany
* Apr 7 Patronaat - Haarlem, Holland
* Apr 8 Thekla - Bristol, UK
* Apr 9 Brudenell - Leeds, UK
* Apr 10 Captain's Rest - Glasgow, UK
* Apr 11 Islington Mill - Manchester, UK
* Apr 12 Rock City Basement - Nottingham, UK
* Apr 13 Underworld - London, UK
* Apr 15 Roadburn Festival - Tilburg, NL
* Apr 16 Impetus Days Festival - Lausanne, Switzerland
[B]* Apr 17 Sidecar - Barcelona, Spain[/B]

ΤΙ ακριβώς λένε τα παληκάρια;;;

στο myspace τοχει κανονικα παντως. 17/4 ροδεο

Apr 17 2010 8:00P
Rodeo Club Athens

οι earthless μεχρι τις 13/4 παιζουν μαζι με τους russian cirles και μετα παιζουν μονοι τους

εξαλλου 16 oi rc δεν παιζουν πουθενα συμφωνα με το tour τους

ασε που οι rc εχουν ηδη παιξει τον μαρτιο στην βαρκελωνη αρα χλωμο να πανε παλι να παιξουνε

οι 2 τελευταιες ημερομηνιες 16,17 απριλιου ειναι για τους earthless μονοι τους

2010-03-31 Ilmenau Germany BC Club
2010-04-01 Frankfurt am Main Germany Elfer Club
2010-04-02 Braunschweig Germany Nexus
2010-04-03 Osnabrück Germany Kleine Freiheit
2010-04-04 Copenhagen Denmark Lades
2010-04-06 Hamburg Germany Hafenklang
2010-04-07 Haarlem Netherlands Patronaat
2010-04-08 Bristol United Kingdom The Thekla
2010-04-09 Leeds United Kingdom The Brudenell Social Club
2010-04-10 Glasgow United Kingdom Captain’s Rest
2010-04-11 Manchester United Kingdom Islington Mill
2010-04-12 Nottingham United Kingdom Rock City Basement
2010-04-13 London United Kingdom The Underworld
2010-04-15 Tilburg Netherlands Midi Theatre
2010-04-17 Athens Greece Rodeo Club

http://russiancirclesband.com/tour.php

μην ξεχνιόμαστε ,έρχεται η μέρα 8)

καβλωνουμε και ξενερωνουμε ταυτοχρονα:p

ευτυχως που τους ειδαμε αμστερνταμ σε τρελο χωρο και ξεκαυλωσαμε καπως γιατι μονο μια τζουρα στο βροντεο δεν φτανει

και το geneva ειναι ιδανικο soundtrack για καμμενη space ταινια.

2+σημερα.

αν τους ειδες σε γαματο χωρο, ασε τη τζουρα του Ροντεο για κανενα αλλο…

εγωκεντρικε επιδειξιομανη!

:lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ευτυχως που τους ειδαμε αμστερνταμ και ξεκαυλωσαμε καπως γιατι σκεφτομαι οτι παιζει να μη γινει το live αυριο με τις αναβολες των πτησεων

και το geneva ειναι ιδανικο soundtrack για καμμενη space ταινια.

2+σημερα.

4 megatherion :stuck_out_tongue:

Λουπα στην λουπα η γεροντικη ανοια…:stuck_out_tongue:

Απο οτι ειδα παιζουν τα εξης

Harped Lewis
Malko
Hexed All (τι το θελαν αυτο;; για χαλαρωμα;)
Death Rides a Horse
Philos
Young Blood
Geneva
Carpe
Station

απ’ολα εχει ο μπαχτσες δηλαδη!!!

και αν τα site ειναι ενημερωμενα ειναι ιδιο και απαραλαχτο σε Αμερικη, Γερμανια, Ισπανια και Αγγλια που πηγαν ηδη.

Με στουντιακές εκτελέσεις βγαίνει 1 hour 3 minutes 46 seconds…

ε και με τα ενδιαμεσα κενα και τα ανκορ θα βγει κατι παραπανω… δεν θα βγουν ζωντανοι απο την τρυπα… τελευταια συναυλια τους ειναι ας κανουν την καλη…

αντε να πουμε και τι γινεται στο εξωτερικο

ολλανδια 7/4 επαιξαν 80 λεπτα (με 3’ κενο πριν το encore) και ηταν μια χαρα ηχος καμπανα + καπνους + φωτα φευγατα

τρομερος ηχος κιθαρας απο τον mike (μου θυμιζε τον ηχο του adam jones στο aenima) αλλα η μορφη-ραχοκοκαλια ηταν ο μπασιστας-κιμπορντιστας

σε σημεια η μπαλα χανοταν(τους ειδαμε και ολλανδια βεβαια…) αλλα ειχαν και σημεια που εκαναν ‘κοιλια’ και σχεδον βαριομουν (ειμαι fanboy αλλα ειμαι και αντικειμενικος)

επισης εχουν μεγαλα ambient σημεια για ‘χασιμο’,αλλα δυστυχως εκει στανταρ οι κλασικοι μαλακες θα μιλανε λες και ειναι σε κανα μπαρ και θα μας σπανε τα αρχιδια

ουτως η αλλως παμε φουλ ψημενοι για μεγαλο live

επισης πιθανοτατα θα εχουν τελειωσει τα βινυλια τους(ηδη στην ολλανδια ειχαν μεινει σχετικα λιγα) οποτε καντε μια προσευχη οσοι θελετε να αγορασετε κατι

α εχουν και ωραια μπλουζακια τα οποια ειναι και σε λογικες τιμες (15 ευρω)

να δω ποσο θα ξενερωσουν που μετα απο ευρωπες/αγγλιες/roadburn θα παιξουν στν ποντικοτρυπα

1+σημερα.

κι εγω αυτο θελω να δω… να δω κι εσεις που πηγατε Ολλανδια ποσο θα ξενερωσετε βεβαια… ε!!!

νταξ , περασαμε τοσο μπομπα εκει περα που ειμαστε κομπλε,οτι και να παιξουν,οπως και να παιξουν αυριο ειναι απλα συμπληρωμα σε ενα μαγικο 10μερο

βεβαια μακαρι να τα γαμησουν ολα και να ‘χεσουμε’ αλλα τουλαχιστον δεν εξαρτωμαι απο την νοοτροπια του καθε ‘τουρκοσπορου’ promoter (γιατι τουρκοσποροι ειμαστε ολοι μας) για να δω την αγαπημενη μπαντα μου σε αξιοπρεπεις συνθηκες

το μονο που θελω ειναι 3 πραγματα

καλο,αξιοπρεπη ηχο

να μη σκασουν τουριστες/περαστικοι/χιπστερς/ασχετοι

να μην μιλανε οι γνωστοι/γνωστες μαλακες στα ηρεμα σημεια

αλλα νταξ εγω θα ειμαι 1η σειρα μπροστα στον κιθαριστα ακριβως για να ελαχιστοποιησω τετοια φαινομενα μαλακειας επανω στο εγκεφαλικο κεντρο μου

παντως και ο κοσμος στην ολλανδια ηταν σχετικα λιγος (120-150 ατομα) και ψιλο-ασχετος

ειχα μπροστα μου ολλανδο μετλλα ο οποιος ολο φασωνε τη γκομενα του στα ησυχα σημεια και μιλαγε μεχρι που τον διαολοστειλα πιο περα

κατσε σπιτι σου ρε βλακα ολλανδε

ιδωμεν.