Russian Circles - Geneva

μακαρι να ερθουν κ απο εδω

αλλα ηδη το μυαλο εχει αρχισει κ ταξιδευει προς εξωτερικο μερια κατα μαρτιο-απριλη που θα κανουν ευρωπαικη περιοδεια.

μενει να βρουμε και την καταλληλη πολη να συνδυασουμε το τερπνον μετα του ωφελιμου

αμστερνταμ ?
βαρκελονη ?
βιεννη ?
πραγα ?

που θα κατσει αραγε η μπιλια ???

awake νομιζω οτι αμστερνταμ με circles ειναι ακαταμαχητος συνδυασμος.think about it.

τη χρονια που ηρθαν οι τουλ στην ελλαδα περιοδευαν με ρασσιαν σε αγγλιες και τετοια μερη, δλδ αντι να ερθουν με μαστοδοντες τοτε που ειχαν και τη χειροτερη εμφανιση τους εβερ μπορουσαν καλλιστα να ερθουν με russian circles και να μεινει ολος ο κοσμος με ανοικτο το στομα, διοτι τοτε ηταν η τουρ του enter =/

λονδινο τον ιουνιο του 2006 παντως που τους ειχα δει δεν ειχαν support οι tool

οχι οτι ειχα παραπανο αφου ειδα tool back2back 2 μερες (space queen δε σε χαλασε :stuck_out_tongue: )

απλα ρε νομιστερακο τωρα νομιζω οτι θα ειναι πολυ καλυτεροι απο το 2006

πιο πολυ υλικο για να παιξουν/επιλεξουν.πιο δεμενοι.πιο ωριμοι.πιο γαμησε τα γενικως.

τελος , μαρτιο/απριλιο θα παω να τους δω εξωτερικο. ειναι μπαντα που συμβαινει ΤΩΡΑ.

nomizw oti htan mono sthn amerikanikh tour twn tool to 2006.

@awake ase me mhn moy to 8ymizeis

ps1:laptop safe mode, english only (thanx,sorry,klp)

ps2: oyffffffff koyrasthka na ta grafw ka8e fora,
mporoyn oi mods:please: na mhn me kovoyn mexri na ftiaksw laptop?etsi ki alliws ta post mou einai panta mikra)

Αγγλια σιγουρα ηταν μαζι τους.Ηταν και ο λογος που τους ακουσα.
Μπαντα με ενα ΕΡ τοτε να ανοιγει για τους Tool,ε δεν μπορει!
Καλη θα ειναι.

τι απιστευτη μπαντα !!!

ρε σεις μια χαρα δισκαρα ειναι κ το station :slight_smile:

ειναι γαματοι που εχουν 3 δισκους να τους ακουμε στο shuffle ετσι οσο ακουμε τον 1 οι αλλοι 2 παιρνουν ανασες

αντε με το καλο να σκασει κ το 4ο διαμαντακι κ να τους δουμε κ στην ελλαδαρα μας :smiley:

Το Geneva συνεχιζει να μ’αρεσει περισσοτερο απο το Station.
Μου φαινεται λιγο πιο δουλεμενο ισως…

Πολυ ωραια θα ηταν να τους βλεπαμε live φιλε awake.Μαζι με τιποτα Shora
για να καουμε εντελως…

το geneva ειναι πιο δουλεμενο , εχουν κ τον νεο τους μπασιστα κ καπου διαβαζα οτι τους εκανε τρελλη παραγωγη ο τυποας απο τους secret machines κ εχει βγει πιο προσεγμενο αλλα κ το station ειναι μεγαλη αγαπη

καλα εγω πεθαινω να τους δω live αν δεν ερθουν ελλαντα ειναι η επομενη μου εξορμηση εξωτερικο

ακουγα σημερα το station κ ουτε που καταλαβα για ποτε τελειωσε.μαγεια.

μεγαλη μπαντα τα παιδια.μπραβο τους.

fixed.

station>geneva

καντε τον μια κοπια κ μοιραστε τον στα παλικαρια που γραφουν εδω μεσα

πρεφα δεν πηραν .

παλι καλα που δεν ψηφισαν τον δισκο των acdc στα καλυτερα του 2009(α ξεχασα τον ψηφισαν για το 2008 #-o#-o#-o )

πωπω ρε πουστη μου τσαντιζομαι με τοση τυφλα ωρες ωρες :frowning:

Βρε μανία με το “Geneva”. Το έχω πάρει πρέφα, το έχω ακούσει αρκετές φορές (κάνοντας τζόκινγκ στα βουνά της Αστυπάλαιας), αλλά απλώς θεωρώ πως είναι κατώτερο από τους 15 δίσκους που επέλεξα. Γιατί πρέπει αναγκαστικά να το έχουμε δηλαδή στα καλύτερά μας, δεν μπορώ να καταλάβω, ειλικρινά.

Awake πολύ κόλλημα βρε αδερφε…κράτα τα albumίδια που γουστάρεις για την πάρτυ σου, άκου όποτε το νιώθεις και άσε τον καθένα να ακούει, να αγαπά και να τον συντροφεύουν album που χαιδεύουν το δικό του αυτάκι και όχι ότι σκατα γουστάρει αποκλειστικά και μόνο το δικό σου το αυτί (το σκατά δεν πάει στο geneva, είναι έκφραση)

και εγώ καραγούσταρα το blueneck…βλέπεις να κράζω λίστες και συντάκτες που δεν το έβαλε κανείς? το κραταώ για μένα, χαίρομαι που το ανακάλυψα και μπορώ να βιώνω κάθε ακρόαση του και τέρμα…

τσουρέκια αδερφέ…κουράζεις πια…

να σταματησεις ν’ ακους υπνους.

καλυτερο ποστ ροκ(:wink: αλμπουμ το geneva.
και καλυτερο ποστ ροκ(:wink: κομματι το σκιζοφρενικ.

το 2010 αν δεν εχει σορα δεν εχει και ποστ ροκ(;).

και βγαλτε πια τις τυροπιτες απ’ ταυτια!



[SIZE=“4”].[/SIZE]

δεν καταλαβες τπτ απο οσα εγραψα κ μου συγκρινεις κατι που κανεις δεν εχει γραψει ποτε για αυτο(blueneck) με κατι που ειχε κ μια καποια δημοσιογραφικη καλυψη(rc)

δε πειραζει.

εδω η μαζα εβγαλε περυσι δισκο της χρονιας την πατατα black ice

στο geneva θα κολλησουμε

στατιστικα παντα η πλειοψηφια θα επιλεξει κατι ευπεπτο/mainstream για ‘κορυφαιο’

Δεν με κατάλαβες…δεν σύγκρινα τπτ…δεν μίλησα μουσικά…Μαγκιά σου σου άρεσε το Geneva, εμένα μου άρεσε το Fallen Host κτλ…το ζήτημα είναι ότι μπαίνω σε 30 διαφορετικά threads και με κάποιο τρόπο θα δω κάτι για russian circles…σκέψου ο καθένας να το έκανε αυτό για ένα δισκάκι που γουστάρει πολύ…θες να το ξεκινήσουμε να δεις τι μπουρδέλο θα γίνει το φόρουμ σε μία νύχτα??

προτιμώ στην θέση κάθε ποστ σου που λες τα ίδια και τα ίδια να δω μια άλλη πρόταση, μια καινούρια γνώμη, ένα έξυπνο αστείο…κάτι άλλο βρε αδερφέ…καταντάς πιο κολλήμενος εν τέλει και απο αυτούς που λές οτι είναι τόσο πισω που βάζουν το u2 στις λίστες τους…

Το οποίο είναι και απόλυτα λογικό για μένα, εσυ τι προσπαθείς να κάνεις? Να αλλάξεις τα γούστα της πλειοψηφίας και από coldplay να αρχίσει ν’ακούει anaal nathrakh?

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να προτείνεις την μουσική που αρέσει σε σένα και όποιος γουστάρει θα τα τσεκάρει.

Το γιατί δεν μπήκε το geneva στη λίστα του rocking γιατί σε απασχολεί τόσο?

Φιλικά πάντα :slight_smile:

+1

Φιλικά κι εγώ, ως ένας αναγνώστης των 30 αυτών θρεντ…

(παρ’ όλο που στο τριακοστό θρεντ είπα να ακούσω τον δίσκο)