Russian Circles - Geneva

δεν εχω ξανανοιξει θρεντ για ποστ ροκ μπαντα, εδω ειναι διαφορετικα τα πραματα.
μαζι με shora ανηκουν στις ξεχωριστες μπαντες του ποστιζονροκ, οι σορα σε πιο ψυχεδελικα λημερια αυτοι εδω σε πιο προγκ, μιας και σφυζουν απο ταπινγκς,μιουτινγκς και γενικα πειραζουν πολυ τη μουσικη τους.
αρτιοι μουσικοι λοιπον, με μια ιδιαιτερη συμπαθεια στον ντραμμερ, ο οποιος “συνθετει” κανονικα κι αυτος μαζι με τους αλλους δυο.
περσι ειχε σκασει η απογοητευση που ακουει στο ονομα station, φετος οπως ολα δειχνουν σκαει η γοητευση στο ονομα του Geneva.
ακους παλι νεα πραματα μεσα, ουτε κοινοτυπιες με αλλες αδιαφορες ποστροκ μπαντες, ουτε επιτηδευμενα μεταλιαρικα στοιχεια(που υπαρχουν στο ομοτιτλο Geneva, αλλα με πιο νεοτεριστικες αποψεις), γενικα ακους αυτο που θες ν’ ακουσεις απο Russian Circles.

Το “Enter” είναι καταπληκτικό γιατί ψιλοξεφεύγει από τα τετριμμένα, ενώ το “Station” εκεί ακριβώς την πατάει.
Το καινούριο εκτός από το εξώφυλλο που παραπέμπει σε “In Fiction” καταστάσεις και βιντεοκλίπς, αν έχεις δίκιο στα παραπάνω, θα ναι τουλάχιστον αξιοπρεπές.

Ε όχι και απογοήτευση το Station.
Εκτός αν εννοείτε σε σχέση με το Enter το οποίο ακόμα δεν έχω καταφέρει να βρω να το αγοράσω.

με το εντερ, οταν εχεις ανεβασει τοσο ψηλα τα στανταρντς με την ντεμπουταρα σου δεν βγαζεις τετοιο αλμπουμ, το οποιο δουλευεις και 2 χρονια ε.
το γιενεβα εν τελη ειναι πανεμορφο αλμπουμ, ουτε αυτο ομως πιστευω θα ξεπερασει το εντερ.
το ακουσα και με ακουστικα για να απολαυσω τον ντραμμερ και σε καποια σημεια μαζευα τα σαγονια μου.

Συμφωνω με τον ρακή ! Ο πηχυς με το Enter ηταν πολυ ψηλα.Το Station δεν ηταν κακο.
Απλα δεν ηταν το breakthrough/απογειωση που περιμενει κανεις μετα το Enter.
To καινουριο ξεκιναει ομορφα παντως.

Ο ντραμερ αυτης της μπαντας ξεχωρα απο τις ικανοτητες του εχει και εναν εκπληκτικο ηχο
στις κυκλοφοριες αυτης της μπαντας.Δεν υπαρχει αυτο το πραγμα !

ti mpantara einai ayth,8elw live:papas:

Δαυτους τους ειχα ψαξει απο σποντα απο last.fm και παρολο που δεν ακουω αυτο το στυλ μου αρεσαν :thumbup:

Με 2-3 γρήγορες ακροάσεις που του έριξα ακούγεται αρκετά ωραίο.

Ο μπασίστας είναι των botch, ο οποίος παίζει και στους these arrms are snakes:thumbup:

ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤΡΟΚ ΑΓΑΠΑΜΕ!

Το εχω ακουσει 4-5 φορες μεχρι τωρα.
Αψογο ! Παρα πολυ καλος δισκος,φανταστικες μελωδιες,τα τραγουδια
κυλανε ομορφα και μεχρι να το καταλαβεις παμε παλι απο την αρχη.

+1 απο μενα …

ο ντραμερ στην κυβερνηση γρηγορα

Με σχεδόν μία ακρόαση, καλύτερο του Station σίγουρα. Με το Enter δε συγκρίνουμε, είναι άδικο και ασεβές.

δισκος τριπ

απο το fb τους:

Russian Circles:To all those asking, yes we are planning a European Tour March/April

φερτε τους ρεεεεεεεεεεεεεεεεεε

μακαρι, μην φτασει στα ματια του αλτεργκραου μονο.

παντως ο ντραμμερ εχει φανκλαμπ και μεγαλο. εδω μικρος ντραμμερ παιζει την καταπληκτικη σημειαρα απ’ το 2:50 και μετα στο Harper Lewis(το ενα απ’ τα δυο καλα κομματια του station)

pws sou fainetai to station k to geneva ???

greeklish = pc prob

στη πρωτη σελιδα εχουν γραφτει αυτα, πολυ συνοπτικα.

geneva>station

Gotta agree with this.

Εξαιρετικος δισκος !

τετοια αλμπουμ πρεπει να ακουγονται σε ολο τους το ηχητικο μεγαλειο και οχι σε MP3

γαματος δισκος , κ ειναι πλεον η μπαντα απο την οποια περιμενω περισσοτερα απο οποιαδηπουε αλλη μπαντα στο αμεσο μελλον

κ μαλλον θα ειναι η επομενη επιλογη για ταξιδακι εξωτερικο…

Η μπορεί να έρθουν Ελλάδα μαζί με These Arms Are Snakes και Narrows.
Και στο encore να παίξουν όλο το We Are The Romans από Botch

και μετά ξύπνησα :lol: