Sabaton - Coat of Arms

Εσύ είσαι τελείως κακόγουστος φιλαράκι. Να το κοιτάξεις! :smiley:

Ναι γιατί αν δεν είναι οι στίχοι κουλτουροβλακ metal δεν λένε.

Θεέ μου τι βλάκες γράφουν εδώ μέσα!:stuck_out_tongue:

ειναι πολυ ιδια τα τραγουδια τους…ιδια ριφ,ιδια πληκτρα,ιδιες φωνες…:confused:
τον δισκο ομως δν τον λες κακο…απλα δν θα αντεξει πανω απο μηνα…

Βασικά πότε πρόλαβαν να ρωτήσουν το κοινό ιδέες για τη θεματολογία των τραγουδιών, πότε πρόλαβαν να τις συγκεντρώσουν και να τις διαβάσουν, πότε κάθισαν να γράψουν τα τραγούδια και να τα ηχογραφήσουν… σαν χθες μου φαίνεται. Σε χρόνο dt, λογικό είναι να μην βγει τόσο καλό το άλμπουμ.

μολις ειδα ,οτι εχτες βγηκε αλμπουμ απο καποιους Deadstar Assembly που λεγεται Coat of arms…wtf ρε!

Απο χτες ακουω το φαιναλ σολουσιον και ενω ειναι πολυ καλο τραγουδακι μου εχει κολλησει πως ειναι clopy paste.

E, σημερα μου ηρθε το γραμμημενο!Το ρεφρεν ειναι ιδιο (μα ιδιο) με το at the edge of the rainbow απο το πρωτο αλπουμ (αν θυμαμαι καλα, πανε χρονια τωρα) των Hammerfall.

my 2 cents

Δε ξερω τι λετε οι αποπανω αλλα εχω να πω(μετα απο αρκετες ακροασεις)οτι το αλμπουμ γαζωνει κωλαρακια.Εχει 2 κομματια που συγκριτικα με τα υπολοιπα ειναι πιο αδυναμα(Uprising-δε ξερω,μου ακουγεται το πιο flat απ’ολα και Saboteurs),big deal.Eννοειται οτι ηχητικα δεν ειναι τιποτα το καινουριο για Sabaton αλλα συνθετικα κατεμε they did it again οποτε κλαιν.

Το Aces in Exile ειναι απο τα πιο ΚΑΒΛΕΡΑ κομματια που χουν γραψει(την παιζω με το leadaki που μπαινει στο 2:56 και με τον Joakim στο τελος) και γενικα η τριπλετα Screaming Eagles(οδηγιες:να ακουγεται δυνατα)/The Final Solution/Aces in Exile που ειναι στη σειρα παιζει μεγαλη μπαλα.Wehrmacht απο τα πιο ενδιαφεροντα κομματια του δισκου και σιγουρα το πιο ιδιαιτερο…επιβλητικοτις.White Death και Midway επισης δυνατα.(τρελο ριφακι του πρωτου και γενικα ΡΙΦΑΤΟ αλμπουμ.)

Τα lyrics του Metal Ripper τα μελεταω τωρα:p

Συμφωνώ με pumpkin, ηχητικά όχι τίποτα καινούργιο, αλλά έφτιαξαν ένα γαμηστερό album. Το ακούω νεράκι.

To ομότιτλο και γαμώ τα κομμάτια, τα έχουμε πει αυτά. Midway ακολουθεί που προσωπικά το γουστάρω πάρα πολύ, Axes In Exile, επίσης πολύ δυνατό κομμάτι. Γενικά το album είναι πολύ δυνατό και με αρκετά riffs, που σε στέλνουν.

Οπότε μια χαρά τα κατάφεραν!