Saint Vitus Live At AN CLUB 2/2/2010

Θεσσαλονίκη πάνω από 100-120 άτομα δεν πιστεύω να μάζευε. Τώρα εκτίμηση κάνω έτσι, μπορεί να πέφτω και εντελώς έξω και να μάζευε ο Κωφίδης όλους τους παλιομεταλάδες για να δουν τους Vitus :stuck_out_tongue:
Ίσως να μην υπολογίζω σωστά οπαδούς νέας γενιάς που μπήκαν στη φάση μέσω Neurosis, Shrinebuilder ή ακόμα και Probot. Θα δείξει.

Πάντως γενικά τα live της Θεσσαλονίκης είναι ένα θέμα. Σίγουρα έχει μικρότερο κοινό αλλά ίσως να παίζει και έλλειψη σωστής προώθησης ή μαγαζιών δεν ξέρω.

Και για να ξαναγυρίσω ον τόπικ, Zarkadoulas για ετοίμαζε κανά αφιέρωμα στους ΘΕΟΥΣ 8)

(Οφ τόπικ αλλά να το βγάλω από μέσα μου…)
Μόνο εγώ βλέπω ότι ένα (σχετικά μεγάλο) μέρος του περσινού Roadburn μας έρχεται;

Να κάνω όνειρα και για Neurosis δηλαδή; :slight_smile:

Ή έστω shrinebuilder :lol:

Παρών! Έμαθα μπόλικες μπάντες λόγω Probot.

Probot 8) γενικά όσοι γουστάρετε wino και γενικά doom/heavy rock ψάξτε τις εξής μπαντάρες The Obsessed, Spirit Caravan, The Hidden Hand, The Mystic Crew Of Clearlight . They say my songs are much too SloWWWWwWWwW

Γιάσονα, αγαπάω Wino & Saint Vitus εξαιτίας ενός δίσκου που έβγαλε ο Grohl πριν 5 χρόνια, how’s that.

[SIZE=“6”]ΕΛΑ ΡΕ ΑΡΡΩΣΤΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!![/SIZE]

Παντου υπαρχει ενα γκρολλαβερ

Παντα ετρεφα εκτιμηση γι’ αυτους, αλλα ποτε δεν εγινα φαν. Αντε να δουμε που θα βρουμε λεφτα και γι’ αυτη τη συναυλια! Ακομα χειροτερα, να δω αν θα θυμηθω ΚΑΙ αυτη τη συναυλια…

Γεια σε ολους!!

Στο line up της συναυλιας,προστεθηκαν και οι [SIZE=“2”]Violet Vortex[/SIZE]…

Επισης,αναμενεται να υπαρξουν μερικες ακομα εκπληξουλες γενικοτερα…

Να ειστε ολοι καλα και … Stay tuned…!!! :slight_smile:

George =s.l.a.m=

φτου σου ρε πουστη, το χανω και αυτο

γαμωαθηνα και OM και αγιο βιτο σε 5 μερες

χοχοοχοχο!!2 φιλοι μου εκλεισαν εισητηρια για γερμανια για να τους δουν στο doom festival επειδη νομιζαν οτι δεν θα τους δουν ελλαδα…ενω εγω εδω με την ανεση μου αθηνα…:slight_smile:

[SPOILER]:(…ναι…το ιδιο θα’ναι!!:cry:!

τελος παντων…αρκει που θα τους δουμε!! :drunk:[/SPOILER]

Yes Sir!

ανακοινώθηκε

http://www.rocking.gr/article6795.php

Καλά μόλις το είδα και κόντεψα να πάθω πολλαπλά εγκεφαλικά, καρδιακό επεισόδιο, σύφιλη και υπερμετρωπία μαζί. Μάγκα μου ούτε καν ήξερα οτι επανασυνδέθηκαν. Διπλό σοκ! Θα λιώσουμε ρεεεεε!!!Doom or be doomed ρεεεεεεεε!!!

Τελεια! Μεσα και σ’ αυτο το λαιβ!
Αντε να δουμε τι αλλο μας επιφυλασσει αυτο το '10. Ακομα δεν μπηκε και μας εχει πεσει η μουρη με τα λαιβ που εχουν ανακοινωθει!

Μέσα κιεγώ, αν και με όες αυτές τις συναυλίες θα βγω στον δρόμο…το βλέπω πια καθαρά:):!:

Καλά έρχονται οι θεοί και δεν έχει πάρει φωτιά το θρέντι; Ντροπή μας!

Μέσα, και ας είναι καθημερινή, πόσο μάλλον που θα πάω και solo!

Ναι, οι μετολλοφίλοι μου δε χαμπαριάζουν από doom.

Που να ήταν και με τον Reagers.

μακαρι να βρω και γω παρεα να παμε…αν κα δεν το βλεπω…

Ωραία, θα δούμε Universe217!

[SPOILER]Προβοκατόρικο ποστ, έτσι; :stuck_out_tongue: ΟΚ, το χω ξαναπεί ότι για κάποιο λόγο οι Saint Vitus είναι ίσως το μόνο τέρας του ντουμ που δε με ενθουσιάζει, αλλά και πάλι δε με χαλάει καθόλου να δω μπροστά στα μάτια μου το Γουάινο.

Έστω και όχι με ένα από τα συγκροτήματα που θα ήθελα να τον δω…[/SPOILER]