Sanctity ...Στο δρομο για την αιματοχυσια

Λιγες μερες μεινανε για την αιματοχυσια . Ο οutshined τους ανεφερε και γι αυτο εγραψα κατι γι αυτους. Απορω πως δεν εχουν αναφερθει στα αναμενομενα αλμπουμ.:-k
Οι οπαδοι των Metallica και Megadeth θα με καταλαβουν .

Τα σπάνε κανονικά.

Καταπληκτικός δίσκος και φαίνεται πολλά υποσχόμενη μπάντα, νέο πουλέν της Roadrunner, το οποίο ανακάλυψε ουσιαστικά ο Matt Heafy των Trivium όταν στη North Carolina απ’όπου κατάγονται ανοίξαν σε κάποια συναυλία τους. Εκ τότε “έπρηξε” τη Roadrunner να ασχοληθεί και τελικά το ντεμπούτο τους έρχεται σύντομα.

Πολύ δυνατές κιθάρες, riffs, solos, κλασσικό heavy metal με σύγχρονη παραγωγή, σα να λέμε λίγο από το Crusade των Trivium με λιγότερο πιασαρικα refrain και πιο τεχνικά σημεία. Η δύναμή τους σε κολλάει στον τοίχο.

Ο τραγουδιστής κιθαρίστας φαίνεται μορφή και ευτυχώς δεν έχει τη κακή συνήθεια να γκαρίζει/ουρλιάζει.

Χαρακτηριστικό είναι πως προέκυψαν από βραδιές open mic όπου βρεθήκαν και τζάμαραν μαζί. Ωραίες ιστορίες.

Metallica,Megadet,Testament παλαιάς κοπής…και καλοπαιγμένο. This is heavy shit…
Στην Ελλάδα όταν θα τους ξέρει όλος ο κόσμος θα τους ανακαλύψει ο τύπος και οι οπαδοί μετά το δεύτερο, τρίτο album…ως συνήθως.

Η δύναμή τους σε κολλάει στον τοίχο.

:metal: :metal: :metal:

Ο τραγουδιστής κιθαρίστας φαίνεται μορφή και ευτυχώς δεν έχει τη κακή συνήθεια να γκαρίζει/ουρλιάζει.

Moυ θυμιζει James στα νιατα του(σαν μορφη) και πολυς κοσμος λεει το ιδιο.

Metallica,Megadet,Testament παλαιάς κοπής…και καλοπαιγμένο. This is heavy shit…
Στην Ελλάδα όταν θα τους ξέρει όλος ο κόσμος θα τους ανακαλύψει ο τύπος και οι οπαδοί μετά το δεύτερο, τρίτο album…ως συνήθως.

Τα ειπες ολα γι αυτο και εκανες σωστα που τους ανεφερες γιατι εγω νομιζα οτι οι οπαδοι των group που ανεφερες τα ψαχνουν αυτα. Παντως πιστευω θα γινει πιο νωρις γιατι η roadrunner τους βαζει παντου . Και να μη θες θα τους ανακαλυψεις.

Τους άκουσα και με άφησαν παγερά αδιάφορο. Περί κλασσικού heavy metal δεν θα σχολιάσω, γιατί στη τελική ο καθένας βλέπει από τη δική του “οψη” τα πράγματα.

Eιναι νωρις ακομα να σχολιασεις . Τωρα για το κλασσικο του θεματος ποσο κλασσικο θες να ειναι στο 2007; Τωρα το παγερα αδιαφορο με ψαρωσε λιγακι. Μηπως ειναι λιγο βαρυ; Ας επανερθουμε οταν το ακουσεις ολο οκ;

ε τώρα μην κολλάμε σε λέξεις.
Heavy metal ειναι οι Metallica, οι Megadeth και οι Testament…
Κλασσικό metal να πω τους Heavy Load, τους Omen και τους Manilla Road? Πες το και έτσι…

Είναι αρκετά “μοντέρνοι” για τα γούστα του Eagleheart πάντως.

ωπ! με ψαρωσατε σιγουρα! θα τους τσεκαρω 100000%:wink: :wink: :wink:

Στην αρχή με πόρωσες άσχημα, αλλά όταν μου λές “σαν το Crusade με λιγότερα πιασάρικα refrain” μου το χάλασες εντελώς! :frowning:
Μου αρέσουν πάρα πολύ οι Trivium των πρώτων 2 albums, αλλά το Crusade το βρίσκω αρκετά ανέμπνευστο και με εμφανή έλλειψη πιασάρικων refrains! :-k :? (εκτός μιας-δυο εξαιρέσεων!)
Αν αυτοί έχουν ακόμα λιγότερο πιασάρικα refrains, τότε… δεν ξέρω! :dunno:

Θα τους τσεκάρω πάντως! :wink:

H αιματοχυσια τελικα ηταν μια αποδειξη οτι πολλες φορες αν οχι ολες ειναι καλυτερα τα πραγματα στις μικρες εταιρειες γιατι στο τελικο μιξ η roadrunner αποφασισε να κατεβασει δυο τονους thrash και να ανεβασει δυο τονους metalcore(σε KSE) γι αυτο εγω κραταω τα demos για ενθυμιο.
Καταραμενη μοδα!

Tωρα τους ακουω και γω και εχω να πω οτι τα σπανε!:metal:

Aν τα σπανε λεει, απλα τους εκπολιτισανε αρκετα στην παραγωγη κατι που με ξενισε και τους εβαλαν να κοντραρουν αλλα ονοματα απο αυτα που ειχα στο μυαλο μου.:band:

Θεωρω οτι η παραγωγη ειναι η ιδανικη για το δισκο.Οι κιθαρες ακουγονται προστυχα τελειες.Τα solo
αρκετα αξιολογα.Και η φωνη του τυπου, αν και δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο,κολλαει γαντι με τη μουσικη.
Για μενα,πολυ καλυτερος δισκος απο το Crusade των Trivium.Καιρο ειχε η Roadrunner να μας ξαφνιασει
τοσο ευχαριστα.Γενικα , to Road To Bloodshed ειναι ενας καλοδουλεμενος δισκος ο.τι πρεπει για συντροφια
μεχρι να βγει το καινουριο cd των θεων 3 Inches Of Blood (26 Iουνιου)

xaxa - ligotero piasiarika reffrain apo trivium ? ginete ? den nomizw, afou oi typoi den exoun reffrain ths prokophs, oute pote eixan. oute auoit oute oi slipknot, oute oi machinehead twn teleutaiwn diskwn. edw kala kala oute oi pantera den eixan, kati breakdowns kai kati paparomelwdioules ein ta hooks, kai apla psarwne o kosmos me ton tade i ton deina frontman… opws reffrainies den exei kai to neo megadeth. den eixe to st.anger, kai den pianoume to frantic, dioti einai antigrafh kommatiou kiss…

opoios grapsei ena reffrainaki — exei na faei KALA !!!

Ποσο κολλημενος μπορει να ειναι καποιος που μπαινει σε τοπικ για τους Sanctity για να γραψει για τους Slipknot, Machine Head, Pantera ?

Δεν το κανες το παγωμενο μπανιο που σου προτεινα…

Ον τοπικ: Καλοι οι Sanctity αλλα δεν τρελαθηκα κιολας…

Όταν κρίνεις ένα συγκρότημα από το αν έχει ρεφραίν, προφανώς κρίνεις με βάση ένα συγκεκριμένο είδος που σου αρέσει… Anyway, περί ορέξεως…

Πως γινεται δλδ να κρινεις αν ενα ρεφρεν ειναι καλο η οχι??:-k :-k
Αυτο ειναι τελειως υποκειμενικο…

On Topic:Θα τον ακουσω τον δισκο και θα πω…