Sarissa

Ας αρχίσουμε αν λέμε τα δικά μας με την ευκαιρία της επαναδραστηριοποίησης

http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=13430

αντε μακαρι!!! :smiley:

Ένα Live που κάποτε θα ήθελα να δω!!!

Η αγαπημένη μου διαχρονικά ελληνική μπάντα.Ο δίσκος που βγάλανε το 94 είναι για μένα ότι καλύτερο έχει βγει από δω. Απλά το χαντάκωνε ο ήχος. Φοβερές ιδέες. Μεγαλοπρεπείς. Πραγματικά επικοί και ξεχωριστοί. Είχα και την τύχη να τους δω το 2006 που είχαμε ανέβει για το live τους στην Θεσσαλονίκη. Ελπίζω να είναι πραγματικό come back και να τους χαρούμε όπως τους αρμόζει!

Μπορεί να μου πει κάποιος “δισκογραφία” και σε τι εκδόσεις έχουν βγει?
Ό,τι αγάπησα ήταν σε αντιγραμμένη κασέτα στα 90’s.

εχουν κυκλοφορήσει το ντέμο το 87, τον ομώνυμο δίσκο το 94 και το master of sins to 2004. τώρα για εκδόσεις ας σου πει κανένας άλλος, δεν τα κατέχω αυτά τα συλλεκτικά!

Άκουγα λοιπόν σε κασέτα αντιγραμμένο το ομώνυμο του 94
Έχω το Μαster of sins σε CD
Άρα ψάχνω το ομώνυμο και το demo σε official εκδόσεις, όσοι διαβάζετε!!!

Λαβράκι:

http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=13898

Άρα θα τους δούμε Live!!!

ελα κανενας ντραμερ απο δω?!? :stuck_out_tongue:
και να τους δουμε και live θελω!!!

Χαμός θα γίνει με τα live. Να υποθέσω ότι ως ανοιξιάτικο φεστιβάλ εννοεί κάνα Up the Hammers?

Για ψάχτε όλοι τις πηγές σας. Με Accept δε θα παίξουν Αθήνα. Πότε λοιπόν θα κατέβουν προς τα μέρη μας;
Μην το χάσουμε, δε λέει…

Α!!!
Και πώς θα σας φαινόταν η ιδέα για κυκλοφορία του πρώτου (π.χ.) σε βινύλιο;
Εσείς που είστε στα γρανάζια της μουσικής βιομηχανίας ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ το!!! Σας διατάζω:)

[B]Neo tragoudi Sarissa apo to live tis Thessalonikis…[/B]

trabhgmeno apo kinhto ,alla tha parete mia geysh…

πηρα μια γευση.

…απο το κινητο σου ! απο το κομματι οχι :stuck_out_tongue:

κανενας με καλυτερη ποιοτητα ? να ακουσουμε και κανα ριφφακι, οχι μονο τον τιτλο, λιγο τη φωνη μετα ββββββζζζζζζζββββουυυυυζζζζζζζζζ

Στην τύχη βρήκα και το Immortal Souls, αφού έχει γράψει λάθος ο τυπάς το όνομα της μπάντας. Πάλι από κανά κινητό είναι, οπότε ο ήχος δεν κολακεύει.

MARISSIS.!

[SPOILER]άντε να έρθει ο απριλης 8)(αν θυμαμαι καλα τον μηνα για Live στη λαρισα)[/SPOILER]

και 28 δεκεμβρη παιζουν αγρινιο απ’οτι εμαθα.

:lol3::lol3::lol3:

demo και πρώτο cd ίσως ότι καλύτερο έβγαλε η χώρα στο συγκεκριμένο ήχο

Πεθανε ο Σελαλματζιδης ο ιδρυτης και ιθυνων νους. Πολυ κριμα. Τον ειχα γνωρισει κιολας. Ωραιος τυπος. Απο οσο ξερω ετοιμαζαν και δισκο.

3 Likes

Πριν τον γνωρίσω σαν τον Αρχηγό των sarissa όταν δηλ κολλητός φίλος μου έπαιζε σ αυτούς τον είχα γνωρίσει σαν τον τύπο που είχε ένα δισκάδικο στα σύνορα τουμπας/Χαριλάου σ εκείνον τον δρόμο που Αρειανοι κ παοκτζηδες…ελυναν…συχνα πυκνά τις διαφορές τους.

Από τους πιο ωραίους τύπους να μιλήσει μαζί σου για μουσική να σου πει τι να πάρεις χωρίς ίχνος βεντετισμου κ ξερολισμου σε αντίθεση με κάτι τυπαδες τυπου χμμμ alone.

Πολλές φορές θα τον πετυχαινες να γράφει κ μουσική την ώρα που ήταν το μαγαζί ανοικτό.

Μετά το έκλεισε κ δούλευε σε ντελιβερυ όπως γράφτηκε κ στο μικρά νέα.

Πάω να βάλω το master of sins τιμής ένεκεν.

RIP ΑΡΧΗΓΕ

5 Likes