Saturnus Live In Athens 19.1.2007

15.12.2007

Live: Saturnus /Decemberance / Shattered Hope

http://www.underworldclub.gr/program.htm#

εβλεπα για star industry και μετα ειδα το καλο. καλα, οι doomsters να σπευσουν οπωσδηποτε. ακομα θυμαμαι το απιστευτο λαιβ τους στον Αερα της Πετρουπολης. δε περιμενα να τους ξαναδουμε. εγω θα ειμαι σιγουρα εκει! :smiley: :smiley: :smiley:

Πωωωωωω
Καλά, με πώρωσες πρωινιάτικα. Δεν τους είχα δεί τη μία και μοναδική φορά που ήρθαν αλλά ελπίζω τώρα να μπορέσω. Τρελή αγάπη οι Δανοί. Θα στείλουν κόσμο και κοσμάκη :smiley:

Οι Decemberance είναι το τέλειο σαπόρτ. Έχω το demo τους “just a blackland” με τις 3 τραγουδάρες (τεράστιες σε διάρκεια, άλλο ελληνικό γκρούπ με 15λεπτα και βάλε, doom/death έπη δεν ξέρω).

Κόλαση θα γίνει…

Οι Shattered Hope τι λένε? Ξέρει κανείς?

Kαλά υπάρχουν ακόμα αυτοί?8O Εχω μείνει σε εποχές Paradise belongs to you…:lol:

υπάρχουν και βγάλανε και δίσκαρο πέρσι. ελπίζω να γίνει και σαλονίκη συναυλία.

εχουν βγαλει αλλες δυο δισκαρες και ενα φοβερο ep.
ζητωωωωωωωωωωωω!!!

οι decemberance που λες εχουν ελαφρυνει καπως το κλιμα της μουσικης τους αλλα μια χαρα τα σπανε ακομα. οι shattered hope απ οσο ξερω black-ιζουν. δεν εχω ακουσει ομως αρα οτι θα σου πω ψεμα θα ναι. ε λογικα και τα δυο γκρουπ θα εχουν myspace για οποιον ενδιαφερεται να τα τσεκαρει.

δυστυχως ακυρωσαν!!! :frowning: :frowning: :frowning:
απο τη μια καλυτερα,γιατι εχουνε ηδη μαζευτει πολλες συναυλιες για το χειμωνα!!
ελπιζω βεβαια να τους φερουν με τον νεο χρονο!!

ξερουμε τι παιχτηκε;:?

λοιπον στο site του underworld γραφει οτι θα παιξουνε στις 19.01.2008

με τα ιδια σαπορτ!!

18 ευρα το τικετ και εναρξη στις 19:00!

ξερει κανεις τιποτα για το αν θα γινει τελικα το λαιβ??

αν ισχυει,ειμαστε κανονικα μεσα με ουλβα και σια!!! :smiley:

σου ειπα θα γινει κανονικα, μην τρελαινεσαι

niiiiiice!!!

go with god!!!

:lol: :lol: :lol: :lol:

@Mods: Το live ειναι 19/01. Αλλαξτε τον τιτλο please.:wink:

Αν παντως επαναληφθουν καταστασεις ‘‘στον Αερα’’, θα περασουμε κιε γαμω. Και να ξαναπαιξουν το Starres. Επιβαλλεται.

την κανουμε για μασα
και μετα καπακι στο λαιβ
καλα να περασουμε!!! :smiley: :smiley: :smiley:

λοιπον παρα πολυ ωραιο λαιβ

επιτελους τους ειδα ζωντανα!!!
αν και εμεινα με ενα μικρο παραπονακι που δεν παιξανε το Noir και το A Poem written in moonlight

κατα τα αλλα ηταν υπεροχα

και οι δυο σαπορτ μπαντες ηταν πολυ καλες
οι shattered hope μαλιστα μοιραζαν και το προμο τους τσαμπα

οι saturnus καλυψαν ολα τους τα αλμπουμ

απο το paradise belongs to you παιξανε τα

paradise belongs to you (με αυτο ξεκινησανε)
christ goodbye
και I love thee (φοβερο κομματι)

απο martyre
inflame thy heart
empty handed
softly on the path you fade
drown my sorrow (το οποιο αφιερωσανε σε μενα!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: )
lost my way

απο το ep for the loveless lonely nights
την κομματαρα starres

και απο το veronica decides to die
i long
pretend
rain wash me
murky waters
to the dreams (με αυτο κλεισανε)

το φοβερο ειναι οτι η μπαντα δεν ηρθε μεσω διοργανωτη
απλα την φερανε καποιοι οπαδοι-φιλοι
με λιγα λογια παιξανε τσαμπα!!!μοναχα τα αεροπλανικα τους εισητηρια πληρωσανε αυτοι που τους εφεραν!!!
ΕΥΓΕ ΜΑΓΚΕΣ!!!

Στο “Empty Handed” φυγαν οι σβερκοι μας. :smiley: Παραπονο για σετ λιστ δεν εχω, εδω που τα λεμε παιξαν 1 ώρα και 45 λεπτά. Την πρώτη φορά στη Πετρουπολη είχαν παίξει καμιά ωρα μονο (νομιζω). Οσον αφορα τον ηχο, οι συνθηκες ηταν πολυ ευνοικες. Δε θυμαμαι από ποτε ειχα να ακουσω τοσο καλο ηχο στο underworld.

Στα συν η προσελευση του κοσμου (σε συνδυασμο με το φτηνο εισητηριο της ταξης των 18 ευρω), πραγμα που δειχνει οτι ο κοσμος ανταποκρινεται σε καλες διοργανωσεις. Ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια.

Οσον αφορα τα σαππορτ, δυστυχως δε προλαβα τους Shattered Hope. Οι Decemberance δωσαν παντως ρεστα με τον Γιαννη στα drums & φωνητικά να αποδιδει τα μεγιστα. Η σκηνική και εκτελεστικη παρουσια των υπολοιπων ηταν επισης εξαιρετικη.

μαρεσε και μενα το λαηβ παρα πολυ. Παιξανε πολυ ωρα, παιξανε πολυ καλα, και ειχανε και καλό ηχο. Κοσμος ουτε πολυς, ουτε λιγος.
Αν και δεν ειμαι οπαδος τους, το διασκεδασα το πραμα. Αν και σε 2-3 σημεια βαρεθηκα να πω την αληθεια.

γεια σου ρε τυχερακια Σιγκναλ :stuck_out_tongue:

Και γω πέρασα πολύ ωραία… μου ζωντάνεψε κάπως την όρεξη για ντουμ/ντεθ, και για συναυλίες γενικότερα. Μου άρεσαν πολύ οι shattered hope, ήταν και πιο κοντά στο ύφος των saturnus, και γενικά ήταν οι πιο ρομαντικοί της βραδιάς, - αντε μπράβο και εις ανώτερα. οι decemberance πολυ πολυ δυνατοί, ειδικά ο εξαίσιος drummer τα έδινε όλα τα drums, και προλάβαινε και τραγουδούσε. τα ambient out-of-this-world σημεία τα βαρέθηκα λίγο, αλλά ήταν μόνο πρώτη εντύπωση… γενικά είχαν πολλές εναλλαγές. σε κάποιες φάσεις ξεσπούσαν σε ταχύτητα, και με διπλά φωνητικά (με διαφορετικό pitch θα έλεγα…) - τις πιο πολλές φορές είναι αργοί, doom doom doom… οι saturnus πολύ φιλικοί, ο τραγουδιστής όλο γελούσε και σε κάποια φάση έκανε κάτι φατσούλες σε εναν φωτογράφο απο κάτω. έπαιξαν με τον παλιό τους μπασίστα - και ήταν κάπως συγκινητική η φάση, γιατί και οι ίδιοι φαινόντουσαν να το χαίρονται.

το προμο των shattered hope το βρήκα στην έξοδο προς 2ευρώ. επίσης έτυχε να βρεθεί στα χέρια μου κάπως στα ξαφνικά το demo των savanon. το πρώτο είναι ωραίο, και τα δύο κομμάτια τα έπαιξαν στην συναυλία - η μόνη ένσταση τα καθαρά φωνητικά που φαίνονται ακόμα οχι πολύ σίγουρα. αλλά γενικά ωραίο είναι. και εκείνο των savanon, με το μοναδικό κομμάτι μισής ώρας μου φάνηκε κάπως υπερβολικό - αν και δεν είμαι ακριβώς γνώστης του είδους (αργόσυρτο death/black με καθαρά chant-like φωνητικά - δεν άκουσα όλο το demo ομως…) Μου φάνηκε κάπως μονότονο.

Ο Βαγγελης τι λεει? Καλα?:smiley: :smiley: :smiley:

καλα καλα
πορωμενος και αυτος
εσυ γιατι δεν ηρθες?
δεν ακους saturnus???
ακομα η παραγγελια μου??? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Οριστε και το report της συναυλιας: :slight_smile:

http://www.rocking.gr/article4195.php