Satyricon - Satyricon

Δε σκάμε όμως γιατί βγαίνει νεο Gehenna…

Λοιπον να πω γρηγορα, ποτε μου δεν μου αρεσαν οι σατυρικον γιατι γενικως δεν το εχω το μπλακ οποτε…

Αλλα επειδη πολλα γκρουπακια εχω γνωρισει απο παιδια εδω μεσα διαβαζοντας σχολια τους λεω ας ριξω μια αυτια στο δισκο.

Και φυσικα με βαση τα παραπανω, δεν μου αρεσε ιδιαιτερα.

ΟΜΩΣ!!!

αυτο το Φινιξ, τι κομματαρα ειναι ρε παιδια!τι κομματοκομματαρος ειναι αυτος!Γιατι να μην ειναι ολο το αλμπου ετσι???Μου θυμησε λιγο wood of ypres, στο ευρωπαικο του.

μετα εψαξα και ειδα πως δεν τραγουδαει βεβαιως βεβαιως ο Σατυρ (ή οποιος αλλος ειναι αυτος που τραγουδαει στους σατυρικον) αλλα ενας αλλο που εχει και προσωπικες δουλειες. Οι οποιες με την σειρα τους ομως καμια σχεση δεν εχουν με την μουσικη (οχι τα φωνητικα) του Φοινιξ.

Και παμε και στην ερωτηση :Καποια αλλη μπαντα να παιζει ετσι υπαρχει (πλζ μην μου πειτε paradise lost /katatonia γιατι δεν παιζουν ετσι).

τα Ζουζουνια στις πιο σκληρες περιδους τους.

To Phoenix με Ville Valo θα ηταν καλυτερο.

:’’’’)

Και οι MORAL πάντως δεν πάνε πίσω.

Καλα, δλδ τι να βαλω στο γουγλη ?? “The Bugs”?

Ρε με τρολλαρετε?? :stuck_out_tongue:

Satyricon played the song[B] Phoenix[/B] from their album Satyricon at the Norwegian Opera the 8th of September 2013. Sivert Høyem performes the vocals on the track, and he was [B]backed by the Norwegian National Opera Chorus /B.

Το Phoenix live…:!:

Ουπς με πρόλαβε ο damnation :frowning: