SAVATAGE Exclusive European Show - WACKEN 2015!

Όλα τα βίντεο που έχουν βγει μέχρι τώρα είναι από έναν τύπο που καθόταν μπροστά στη σκηνή των TSO και οι savatage φαίνονται μόνο από την οθόνη, θέλω να ελπίζω ότι μπροστά στη άλλη σκηνή υπήρχε ελληνικό pit και ενοχλούσε όλα τα παιδιά με κινητό

μαλάκες δάκρυσα!

Ρε σεις τι ναι αυτα;;; Έχω τρελαθεί με το συναίσθημα που βγαίνει και με την φοβερή απόδοση όλων ειδικά του Mountain King!
Ελάτε ρε Jon Ελλάδα να κατέβει όλος ο λαός για προσκύνημα να δεις τι χαμός θα γίνει.

Ρε παιδιά, αυτά τα μικρά δείγματα βγάζουν ΜΑΓΕΙΑ…Αναμένω με αγωνία το pro shot που συνηθίζεται να ανεβάζουν τέτοια φεστιβαλ

Θα πω μεγάλη κουβέντα, αλλά savatage είναι αυτοί:) : Ούτε το Wall του Rogers δεν παίζει να είναι/ήταν τόσο καθηλωτικό (έστω και από αυτά τα δείγματα)

Το κακό είναι ότι τέτοια παραγωγή δύσκολα να ρθει Ελλάδα ποτέ, και το λέω με την πεποίθηση ότι του χρόνου θα συνεχίσουν τα σοου (έχω τον κρυφό πόθο/πεποίθηση ότι δεν ήταν μια και μοναδική συναυλία)

πρεπει να ερθουν εδω,τελος,ας ειναι κ στο κυτταρο

Σίγουρα θα έρθουν Ελλάδα, σιγά μην υπολογίσουν ο Oliva και ο O’neill τα έξοδα και αν τους συμφέρει να παίξουν μπροστά σε 1000 άτομα

[SPOILER][/SPOILER]

@bastard
Πιστεύεις ότι θα ρθουν 1000 άτομα μόνο σε reunion εμφάνιση των Savatage;
Θα μαζευτούν όλοι οι Έλληνες metalheads λέμεεε :smiley:

Την άποψή μου για τους Έλληνες metalheads την έγραψα στην αρχή του θρεντ, ο Oliva ήρθε και έπαιξε μπροστά σε 200 άτομα και ο Stevens σε 10.

Μακάρι να έρθουν εννοείται και να παίξουν 3ήμερο στο gagarin, θα πάρω τη σκηνή μου και θα κοιμάμαι απέξω, αλλά υπάρχει κανείς που πιστεύει ότι ο χοντρός δεν υπολογίζει πια την κονόμα και θα βγει σε περιοδεία μόνο για τους οπαδούς;

Και επειδή έτσι κι αλλιώς υποθετικά μιλάμε, αν γίνει στο χωράφι ένα λάιβ σαν το προχθεσινό, Savatage-TSO σε διπλή σκηνή, πόσο κόσμο λέτε θα μαζέψει; Μην πείτε “547.000, θα έρθουν και οι 40άρηδες που παλιά άκουγαν μέταλ αλλά τώρα σοβάρεψαν”, σοβαρή υπόθεση κάντε. Εγώ ας πούμε λέω βαριά 2-3 χιλιάρικα.

(το παίζω άπλας και υπεράνω τώρα αλλά περιμένω το πρώτο συγκινητικό ποστ αύριο μεθαύριο από τα κομάντα που πήγαν και έζησαν μες στη λάσπη για να κλάψω λίγο)

Να ρωτησεις πρωτα το γκομενακι για το αν θα πας συναυλια γιατι μπορει να εχει αλλα σχεδια. Σε βλεπω αντι για savatage να βλεπεις παντελιδη

Εγω λεω 5-10 αλλα ιδια ταξη μεγεθους ειναι, δηλαδη δεν βγαινει αυτο το σοου αν δεν μαζεψει ενα 20αρικο τουλαχιστον.

Παίδες χαλαρώστε, για τους Savatage μιλάμε όχι για τους AC/DC. Εδώ ήρθαν ολόκληροι Judas Priest φέτος. Γιατί λοιπόν να μην έρθουν οι Savatage? Είναι μπαντάρα οι Savatage, μια συναυλία του χρόνου το καλοκαίρι με 5.000 κόσμου μια χαρά θα είναι. Η δικιά μου εκτίμηση γύρω στο 5άρι είναι.

Αμα μιλαμε για απλο σοου ναι, το πεντοχιλιαρο ειναι μια χαρα, αλλα η κουβεντα γινεται για σοου αναλογο με αυτο που εγινε χτες στο Wacken.

Κάνεις ένα λάθος όμως. Το κασέ των συγκροτημάτων δε βγαίνει (μόνο) από την ιστορία τους.
Οι Priest πλέον παίζουν σε χώρους που με 3000 είναι sold out (κατά κανόνα μιλάω πάντα).
Η αμοιβή τους δεν είναι τεράστια, γι’ αυτό και τους έφεραν.

Οι Savatage έχουν να περιοδεύσουν δε θυμάμαι κι εγώ από πότε (2002 έπαιζαν με τον Waters; Είχαν και ένα show το 2003 για την επέτειο του Criss;). Αν νομίζεις ότι αυτή την αναμονή και τη ζήτηση από το κοινό, δεν την εξαργυρώνουν στην αμοιβή τους, κάνεις λάθος!
Από την άλλη πάλι, δε βλέπω πως μπορεί να πάνε σε μία κανονική περιοδεία. Τι κοινό θα έχουν στην Αγγλία λ.χ; Στη Σκανδιναβία; Μιλάμε για αρκετά μεγάλες αγορές για τα συγκροτήματα.

bastard δε νομίζω ΑΝ περιοδεύσουν αυτό να έχει τη μορφή της ταυτόχρονης εμφάνισης με τους TSO. Μάλλον αυτό θα ήταν στο πλαίσιο της one-off εορταστικής εμφάνισης στο Wacken.

Ρε ΗΛΙΘΙΕ, τόσες μέρες και ποστς μετά και ακόμα δεν έχεις καταλάβει ότι δεν το έγραψα εγώ αυτό για το γκομενάκι στο λάιβ. Δεν ξέρω τι κάνουν οι μοντς, εγώ θα έριχνα μπαν λόγω ασύλληπτης βλακείας.

Οντόπικ γιατί αρκετά με τον καθυστερημένο του φόρουμ,

υποθετικά μιλούσα, αλλά οι TSO βγάζουν δίσκο όπου να’ναι και φαντάζομαι θα ξεκινήσουν περιοδεία, δεν ξέρω αν τους επηρεάζει μια ενδεχόμενη περιοδεία Savatage, αν ναι ξέρω 100% τι θα προτιμήσουν Oliva και O’neill.

double post για να μη χαθεί στο από πάνω, επίσημο βίντεο:

Ρε ηλιθιε εσυ του προτεινες να παει editors με το γκομενακι αντι carcass. Ξερω πολυ καλα τι λεω foustanakia. Μου θες και savatage, δε ντρεπεσαι

Βρες μου το ποστ με το οποίο του πρότεινα “να παει editors με το γκομενακι αντι carcass”.

Συγγνώμη για το καθυστερημένος, εσύ δεν είσαι καθυστερημένος, δεν έχεις ξεκινήσει καν.

Προφανως εχεις θολωσει και δεν θυμασαι καν, σιγα μην ψαξω για την παρτη σου. Κρατα to mouni sernei karavi καλλυτερα. Τωρα καταλαβαινω.

Σωστά, μην ασχολείσαι ρε, παίξ’το υπεράνω, κάνε μόνο άλλα 54 άσχετα ποστς μετά από κάθε ένα δικό μου και μετά πήγαινε να κλαφτείς για ρουφιάνους.

Για να τελειώνουμε, η σειρά ποστς είναι αυτή:

χιούμορ το λένε, δεν περίμενα να καταλάβεις κάτι εσύ με το IQ χάμπουργκερ.

και μετά ξεκίνησες.

Και για σένα βγήκε “το μουνί της μάνας σου” αλλά δεν το λέμε, όχι μάνες.

τι σκας;