Savatage

Αρχισα να τους ακουω απο 15 χρονων και με τον πρωτο δισκο που ακουσα το Edge Of Thorns πορωθηκα με τισ φοβερες συνθεσεις τους και με την ιδιοφυια του Criss Oliva που αργοτερα εμαθα οτι δε ζει πια.Εδω μπορειτε να εκφραζετε τις αποψεις σας για το συγκροτημα καθως και ποιοι δισκοι σας αρεσαν.Ξεκινωντας να πω οτι αγαπημενοι μου δισκοι ειναι οι:Gutter Ballet,Hall Of The Mountain King,Edge Of Thorns,Dungeons Are Calling & Streets.Δειτε και μια συνεντευξη του Chris Caffery που δινει ελπιδες για επανενωση των Savatage,εδω:http://www.metalreviews.com/interviews/interviews.php?id=95

1 Like

Μεγάλη αδυναμία! Αν εξαιρέσεις 2-3 albums τους τα οποία θεωρώ απλώς καλά, όλα τα υπόλοιπα είναι από πολύ καλά έως αριστουργήματα!
Αγαπημένα albums:
Σε πρώτη φάση:

Edge Of Thorns
Hall Of The Mountain King

Σε δευτερη:

Dead Winter Dead
Power Of The Night
Gutter Ballet
Streets
Ηandful Of Rain
Sirens

με τα υπόλοιπα να ακολουθούν.

Ενταξει, ολοι τα ιδια θα πουμε πιστευω. Αδυναμια το Edge of Thorns.

Εμενα μου ειχαν συστησει το Gutter Ballet ως καλυτερο και αυτο εχω μονο. Με ποιο να συνεχισω λετε;:-k

“Hall Of The Mountain King”, ότι πιο γαμάτο έχουν βγάλει οι Savatage. Kαι μετά άκου και το “Edge Of Thorns”. Φοβεροί δίσκοι και οι δύο.
Εγώ επίσης γουστάρω πολύ και “Sirens”.

Hall Of The Mountain King
Streets
Edge Of Thorns

Θεοι.

Εχω τα
Hall Of The Mountain King
Gutter Ballet
Sirens
Edge Of Thorns

και ολα περιεχουν μεγαλειωδεις συνθεσεις.

Απο την μετα-Criss Οliva εποχη δεν εχω ακουσει τιποτα.

Απλά τρισμέγιστοι!!!

Μην ακούσεις… :stuck_out_tongue: Δεν χάνεις και τίποτα. Η μάλλον άκου το Dead Winter Dead, είναι ενδιαφέρον.
Τα δύο τελευταία ειδικά ήταν χάλια (δεν ήταν η εποχή της dsl τότε και πήγα και τα αγόρασα ο μαλάκας, ακόμα κλαίω τα λεφτά μου:cry: ).

Όχι ρε εντάξει,το poets είναι καλό album…λίγο κρυόκωλο σε σχέση με τα παλιά τους album,αλλά έχει πολύ καλά κιθαριστικά σημεία…Από τότε τα ξύνουν μετα μανίας???:-k

Μη ξεχνάμε ότι και το “Wake Of Magellan” έχει το ομώνυμο που είναι έπος!
Επίσης τα τελευταία χρόνια δεν τα ξύνουν ακριβώς, αλλά δε τους συμφέρει να κάνουν κάτι από τη στιγμή που η Tran-siberian Orchestra μαζεύει στην Αμερική τον δεκαπλάσιο κόσμο και τους αποφέρει πολύ περισσότερα έσοδα.
Τι ώρα που ήταν που τους είχαμε δει δύο φορές μέσα σε λίγους μήνες; ('01, '02). Ααααχ…

Τεράστιοι.
Τα παρακάτω είναι εκτός συναγωνισμού:
Gutter Ballet
Streets
Edge Of Thorns
Dead Winter Dead
Wake Of Magellan

Δεν ξαναβγαίνει τέτοια μπαντάρα.

Nα προσθέσω επίσης οτι, ΟΚ φωνάρα ο Stevens αλλά ο Oliva στα νιάτα του σου σήκωνε την τρίχα κάγκελο. Είχε το κάτι παραπάνω πιστεύω.

Hall of the…, Gutter… και Streets η αγία τριάδα.

1 Like

Theoi. Aggizoun tin teleiotita, apo ta gapimena mou sygrotimata.
Agapimena ta:
Gutter Ballet
Hall of the mountain king
Edge of thorns
Streets

Poly kala kai ta ypoloipa an kai h meta Criss epoxh itan pesmenh dhmiourgika, to live tous “Ghost in the ruins” einai ola ta lefta. Trekste na to parete stin ekdosh mazi me to Handful of rain(kalo album) 15 euro.

Edge of thorns alla k Wake Of Maggelan diskara.

Trefw idieteri sibathia ston zak alla se live tou when the crowds are gone o john se afhnei me anoikto to stoma opws k se alla tragoudia. 8O

δεν μου αρεσουν καθολου!:roll:

Τι πρωτοτυπο…:stuck_out_tongue: :lol:
:thumbdown: :thumbdown:

:lol: :lol:

αλλα τους παραδεχομαι!:wink:

8O #-o

Περίμενα ότι θα σ’ αρέσαν λιγουλάκι!

To εσωσες καπως :roll:
:lol: