Saviour Machine

το saviour machine I ειναι συγκλονιστηκο!!carnival of souls, force of the entity,legion,ludicrous smiles, christians and lunatics…τα αλλα album τους τα χω αλλα δεν τα χω ακουσει ποτε:wink:

http://heavy-videos.blogspot.com/2009/02/saviour-machine-jesus-christ-live.html

Μεγαλη κομματααααααααααρα…

Μόλις ανακάλυψα αυτό το τόπικ, και είπα να πω κι εγώ την γνώμη μου.:smiley:
Λατρεμένο συγκρότημα,με κορυφαία άλμπουμ τα 3 πρώτα(I, II, Legend I).Το δεύτερο Legend προσπάθησα να το ακούσω αλλά δεν άντεξα.Μου φάνηκε απίστευτα βαρετό.Ίσως στο μέλλον του δώσω μια 2η ευκαιρία.Το 3ο μέρος δεν έχω τολμήσει καν να το ακούσω…
Η συναυλία τους στο Ρόδον ήταν Σ-Υ-Γ-Κ-Λ-Ο-Ν-Ι-Σ-Τ-Ι-Κ-Η!Μόνο 300 άτομα αλλά ήταν από τις καλύτερες συναυλιακές μου εμπειρίες.Υπάρχει ένα πρόσφατο βιντεάκι στο youtube οπού ο Eric Clayton ενημερώνει οτι είναι καλύτερα η υγεία του(http://www.youtube.com/watch?v=nojwt-eES5g).
Προσωπικά θεωρώ την φωνή του στις κορυφαίες και πιο συγκλονιστικές/συναισθηματικές στον ευρύτερο χώρο του rock/gothic/metal.Μπορεί πολλοί να θεωρήσουν οτι υπερβάλω αλλά του έχω απίστευτη αδυναμία(στη φωνή του επαναλαμβάνω :p),κι ας μην συμφωνώ με την θεματολογία τους.Όταν ακούς αυτή τη φωνή,σε συγκλονίζει τόσο πολύ, που καταλαβαίνεις οτι αυτό που κάνει το πιστεύει,το ζει, οπότε δεν έχεις να κάνεις τίποτε άλλο από να τους παραδεχτείς.

spooky το videάκι…μπρρρ

Μακάρι να γίνει εντλώς καλά ο άνθρωπος…

Saviour Machine και τα μιαλα στο πεζοδρομιο…
δεν έχουν δίσκο που να μην έχω λιώσει δισεκατομμύρια φορες το καθένα
μεγάλη αρρώστια ακόμα θυμάμαι το live στο ρόδον!!!
:bow2::bow2::bow2::bow2::bow2:

Εκπληκτική μπάντα!!

Όλα τα άλμπουμ τέλεια με λίγο παραπάνω το χαοτικό δεύτερο Legend και λίγο λιγότερο το τρίτο κυρίως λόγω πολύ ξερής παραγωγής.
Τώρα που ο Eric πρέπει να είναι καλύτερα, περιμένουμε το τέταρτο με ανυπομονησία?

Όποιος έχει χρήματα-όρεξη ας μπει στον κόπο να αγοράσει το DVD Live in Deutschland? και να μείνει με ανοιχτό το στόμα.

Behold Apocalypse?

οι 2 άσσοι ξεχωρίζουν κατ’εμε.

Το πρώτο s/t είναι φόβητρο. Όχι μόνο το Carnival Of Souls και το Jesus Christ αλλά κομμάτια όπως το Legion σε παγώνουν.

Το πρώτο μέρος της τριλογίας για την Αποκάλυψη το αγόρασα μικρός όταν είχε βγει. Με τα χρόνια με τρομάζει ακόμα περισσότερο. Γιατί καταλαβαίνω και το μουσικό μεγαλείο του. Από την προσευχή του Prophecy μέχρι την haunting μελωδία του Antichrist I.

Χριστιανοί ως εκεί που δεν πάει και απείρως πιο τρομακτικοί από τις πιο ακραίες σαταντιστικές μπάντες.

Μακάρι όταν είχα έρθει να μπορούσα να τους είχα δει. Αυτό ναι, θα είναι συγκλονηστικό live αν το δούμε κάποια στιγμή.

Καλά ναι, το Legend I προκαλεί πολιτισμικό σοκ στην πρώτη ακρόαση, ειδικά αν είσαι και ανυποψίαστος. Μου έχουν λείψει οι ημέρες χωρίς την τωρινή υπερπληροφόρηση που έσκαγαν κάτι τέτοιου τύπου κεραμίδες από εκεί που δεν το περίμενες. Βέβαια τώρα είναι άλλα τα πλεονεκτήματα οπότε ας σταματήσω να ακούγομαι σαν τον παππού μου?

Πάντως το Legend II μου αρέσει λίγο παραπάνω λόγω προσωπικού κολλήματος. Ίσως και επειδή το είχε θάψει ο μέγιστος μεταλλικός κριτής ορατών και αοράτων Χάκος Περβανίδης?

Δυστυχώς ούτε εγώ τους έχω δει και δεν ξέρω με την κατάσταση του Eric αν θα ξανακάνουν λάιβ

Και επειδή είμαι λιστολάγνος ένα top3 από κάθε δίσκο (με μεγάλη δυσκολία):

I ? Legion, Jesus Christ, Son of the rain

II ? American Babylon, Enter the Idol, Saviour Machine II

Legend I ? Ten The empire, The night, The eyes of the storm

Legend II - The promise, The whore of Babylon, The Martyrs Cry (έμεινε απ έξω το Behold a pale horse!!!)

Legend III:I ? The Locusts, The plague and the darkness, Antichrist III The king of Babylon

Και special mention η live έκδοση του Revelation 13

το ντεμπούτο είναι απερίγραπτο. μετά με χάσανε αλλά πάνε πολλά χρόνια και μάλλον πρέπει να τους ξανανακαλύψω

Είδα κάπου να αναφέρεται το όνομα του Clayton και είπα να bumpάρω

Σε επικοινωνία που είχε με τα μέλη του φόρουμ των SM, ανάφερε μεταξύ άλλων ότι ξανασυνεργάζεται με τον αδερφό του σε ένα ακουστικό πρότζεκτ και επίσης κάνουν και το soundtrack μιας ταινίας. Το Legend ΙΙΙ:ΙΙ, μέχρι στιγμής, υπάρχει σε δύο εκδόσεις., μία ενός CD και μία διπλού. Θα το κυκλοφορήσει όταν νιώθει ότι είναι έτοιμο. Είναι απογοητευμένος με το πόσο πρόχειρα βγήκε το ΙΙΙ:Ι λόγω πίεσης της εταιρίας και δεν θέλει να γίνει ξανά το ίδιο. Το ΙΙΙ:Ι παίζει να το ξανακυκλοφορήσει σε βελτιωμένη έκδοση.

http://www.youtube.com/watch?v=f8MEC5hXzPE
Who is like the beast? Who is able to make war with him?

Για όποιον κρατά την Πίστη ακόμα…

Στο official SM facebook group ανέβηκαν καρά σπάνιες φώτο, από την μπάντα…μέχρι και τον Eric με μαλλλιά έχει και άλλα πολλά…
Τσεκαρετε εδώ…

O Eric εβγαλε βιβλίο και το αρχικό demo θα κυκλοφορήσει σε βινύλιο…

Ηell yeah…sorry Heaven yeah!!:0

ξεθάφτηκε το πρώτο, ανατριχίλες…

Υπαρχει αναλογο τοπικ στην επικαιροτητα αλλα νομιζω πως εδω ειναι καλυτερα να σχολιαστει.

Τι εγινε; Ο Eric ξεπερασε οριστικα τα οποια θεματα υγειας; Παιρνουν παλι μπρος; Θα κυκλοφορησει το τελευταιο μερος; Θα ερθουν στην Ελλαδα για συναυλια; Πειτε μου καποιος σας παρακαλω.

Ερωτηματα που βασανιζουν την ανθρωποτητα χιλιαδες χρονια…Only God Knows…

Δυνατές οι διασκευές, σωστά επιλεγμένες και από τις δύο “πλευρές”

Φοβερή φωνή ο Eric. Ελπίζω να αξίζει τον κόπο το ακουστικό tour.

Πωωωωπω… σβηνω ρε γμτ… πρεπει να τους φερει καποιος, ΠΡΕΠΕΙ.

Τζιζους μεταλ, εγγυηση. Συγκινει ακομα και τους πιο απιστους. Αγαπαμε.

Έχει γίνει της Πόπης. Οι “μάγκες” της massacre θεώρησαν καλή ιδέα να βγάλουν κάποια ντέμο από το 2004 σε cd υπό το όνομα Legend Pt. IIΙ:ΙΙ. Λεπτομέρειες από τον ίδιο τον Eric εδώ: http://www.saviourmachine.com/

:!: καλοί μαλάκες. :!:

*η φάση είναι οτι δίνει Link για να κατεβάσεις την μαλάκια τους , για να μην πουλήσει. :smiley: