Saxon live Athens/Thess Oct 2014?

Ρε δεν κάνουμε τέτοια λάθη. :stuck_out_tongue:

Ε ναι,επειδη δεν θελω να κανω αυτο το λαθος και αφου οι ημερομηνιες τελικα ειναι διαφορετικες, θα φροντισω να μην χασω το live…

Σεις που ξέρετε, παίζει να έχει ακόμα 25άρια?

απο Public που πήρα χθές είχε 28αρια

6 και σήμερα…

μεσα κ εγω τελικα!!! τι παιζει με εισιτηρια? θα παρω 1 μερα πριν τη συναυλια… αμα παιζει να μη βρω να αγγαρεψω κανεναν…

παμε ρε saxooooooon!!! πρωτη φορα θα τους δω

19:30 doors open

21:00 - 21:45Innerwish on stage

21:45 - 22:15 Change over

22:15Saxon on stage

Τσίμπησα κι εγώ ένα χτες !~~~!!!
ΔΕΝ χάνεται η μπαντάρα (παρόλη τη στενότητα χρόνου που τελικά θα έχω 1!!!) 1!~!!!

Ηρθε η μερα των Σαξονων. Παμε να περασουμε τελεια σε ενα ακομα αξεχαστο, εκπληκτικο live που παντα μας προσφερουν ο Biff και η παρεα του… Με αυτη την μπανταρα το γεγονος οτι θα περασεις τελεια ειναι δεδομενο, αλλαζουν καθε φορα μονο το setlist και ο χωρος, η αποδοση τους ειναι εγγυημενα αψογη. Θελω κομματι απο το Unleash The Beast και απο το Dogs Of War.

Άντε, σήμερα επιτέλους. Πάρτη φωρ ωλλ.

φοβερη μπάντα φοβερό κοινό
στα ride like the wind , princess of the night το μαγαζι άλλαξε θέση

Δε θα πω πολλά για τη φονική μεταλλική μηχανή των SAXON, καθώς τα πάντα ήταν αναμενόμενα άψογα, θα πω όμως ένα τεράστιο ΜΠΡΑΒΟ στη διοργάνωση γιατί ήταν από τις πραγματικά ελάχιστες φορές που σολντ-αουτ συναυλία διεξήχθη σε ανθρώπινες συνθήκες (aka δεν κόπηκαν καμιά 100 παραπάνω εισιτήρια να χωρέσουμε όσες περισσότερες σαρδέλες μπορούμε).

Δεν έκατσε σε ένα φίλο να έρθει και έτσι εδώ ένα εισιτήριο που ξέμεινε για σαλονικα σήμερα. Όποιος δεν πήρε ήδη ας στείλει ένα π.μ.

heavy metal thundeeeeeeeeeeer!!! τι κομματαρα ρε πουστη μου!!!

μαλακιστηκα με το κλασικο κ εφτασα gagarin κατα τις 10 με αποτελεσμα να χωθω με το ζορι λιγο μπροστα απ’την πορτα, καλα που πηρα εισιτηριο απ’την τριτη, ειχαμε κ ωραιο κοσμο εκει πισω… :wink:

φοβεροι κ τρομεροι οι saxon, best-of setlist , εφυγα κατενθουσιασμενος…
δεν εβλεπα καλα τον κοσμο μπροστα να κρινω αλλα πισω μου φανηκε ψιλοχαλαρα… περιμενα πιο heavy metal καταστασεις

Ηταν η 10η φορα που τους βλεπω με πρωτη στις αρχες του 90 στο Ροδον. Σιγουρα η πιο συγκρτατημενη εμφανιση τοσο σε αποδοση οσο και σε χρονικη διαρκεια.

Αν και πολυ καθυστερημενα, ας πω και εγω την αποψη μου, αν και ολα κυλησαν αναμενομενα με τους Saxon να τα σπανε.

Ας τα παρουμε απο την αρχη ομως… Το live εγινε sold out και εβλεπες ανθρωπους απο ολες τις ηλικιες στο κοινο, απο πιτσιρικια μεχρι 50αρηδες και 60αρηδες. Ολοι εκει για τους [B][SIZE=4]ΤΕΡΑΣΤΙΟΥΣ[/SIZE][/B] Saxon. Παρα τον πολυ κοσμο ομως επιτελους ειχαμε ανθρωπινες συνθηκες, δεν ημασταν σαν σαρδελες, η θερμοκρασια ηταν η καταλληλη και ο ηχος ως επι το πλειστον πολυ καλος. Οι InnerWish που προηγηθηκαν των Saxon, ηταν οπως παντα πολυ καλοι, αν και ειχαν μεγαλα προβληματα στον ηχο. Ομως τα κομματια τους σε συνδυασμο με την ορεξη τους, την αποδοση τους και τα χαμογελαστα προσωπα ολων των μελων της μπαντας σε εκαναν να περνας καλα. Τιμιοι οσο δεν παει.

Οταν πλησιαζε η ωρα της εμφανισης των Saxon υπηρχε μεγαλη ανυπομονησια στο κοινο και απο την στιγμη που πατησαν στο σανιδι με τις νοτες του Motorcycle Man να δονουν τον αερα και για 1 ωρα και 45 λεπτα περιπου μας συνεπηραν ολους στο συμπαν της μουσικης τους. Το εχω πει πολλες φορες, με τους Saxon ειναι δεδομενο οτι θα περασεις καλα, αλλαζει ο χωρος μονο και το setlist καθε φορα. Ο ηχος μετα τα 2 πρωτα κομματια ηταν πολυ καλος και το setlist κλασικοτερο του κλασικου. Οπως ηδη γνωριζαμε ηταν βασισμενο στις 3 δισκαρες-ιερα δισκοποτηρα Wheels Of Steel, Strong Arm Of The Law και Denim And Leather. Motorcycle Man, 747 (Strangers In The Night), Wheels Of Steel, Heavy Metal Thunder, Strong Arm Of The Law, 20,000 Ft, Dallas 1 PM, Princess Of The Night, Never Surrender, And The Bands Played On, Denim And Leather και δεν ειμαι καλα. Κομματαρες, ολα ενα και ενα, ολα αναποσπαστα κομματια της heavy metal μυθολογιας. Επαιξαν ακομα τα Power And The Glory και The Eagle Has Landed απο το Power & The Glory το Crusader απο τον ομωνυμο δισκο, τα Rock ‘N’ Roll Gypsy και Broken Heroes απο το Innocence Is No Excuse, το Ride Like The Wind απο το Destiny και το Sacrifice που ηταν το μονο κομματι που δεν ηταν των 80’s απο την τελευταια κυκλοφορια τους. Ουτε ενα μετριο κομματι λοιπον με τις μεγαλυτερες επιτυχιες τους να παιζονται και να αποδιδονται με αψογο τροπο απο την μπανταρα. Ολα τα μελη καταπληκτικοι στα καθηκοντα τους, ο Nigel Glockler, ο Doug Scarratt, ο υπαρχηγος Paul Quinn, ακομα και ο αντικαταστατης του πολυ αγαπητου Nibbs Carter που λογω προσωπικου προβληματος δεν ταξιδεψε με την μπαντα ηταν καταπληκτικος και επαιζε με παθος και φοβερη διαθεση. Οσο για τον [B][SIZE=4]ΤΙΤΑΝΑ[/SIZE][/B] Biff Byford ο,τι και να πεις ειναι μικρο για να περιγραψει αυτο που βιωνεις σε μια συναυλια των Saxon. Η φωνη του ειναι λες και ειμαστε ακομα στα 80’s και η σκηνικη του παρουσια βαζει κατω πολλους συναδελφους του που δεν εχουν ουτε τα μισα του χρονια… Αξιοθαυμαστος, ειναι θεοτητα λεμε… Επισης φοβερη επικοινωνια με το κοινο που ηταν και αυτο εκπληκτικο, τραγουδαγαν ολοι τις κομματαρες της μπαντας και γενικα ηταν ενα heavy metal party με τα ολα του. Βραδια που σε γεμιζει ωραιες αναμνησεις. μια συναυλια που σε κανει να ξεχνας ολα τα προβληματα και τις εγνοιες σου για οση ωρα οι Σαξονες προσφερουν και την ψυχη τους οπως κανουν εδω και 35 χρονια. :respect:

Το μονο παραπονο που εχω, ειναι οτι δεν μου εφτασε η χρονικη διαρκεια, ηθελα και καποια κομματια απο την υπολοιπη δισκογραφια τους, αλλα το σταματαω εδω γιατι γινομαι απληστος…

Οι Saxon μετα απο τοσα χρονια παραμενουν εγγυηση του τελειου live και οσοι δεν τους εχετε δει μην χασετε την ευκαιρια την επομενη φορα. Εγω θα ειμαι παντα εκει οποτε μας ερχονται… Μεχρι τοτε cheers μπανταρα και Never Surrender… :drunk: :bow2: