Saxon live Athens/Thess Oct 2014?

αν δε γινει καμια στραβη θα τιμησουμε

με skid row κ τα εισιτηρια στα 30-32 ευρω θα γκρινιαζε κανεις? εκτος κ αν εβγαινε με 35 κ πανω…

οποιος παρει εισιτηριο ας πει αν ειναι Α4 κ αν θα μεινουμε με αυτο…
δεν τους εχω δει κ μαλλον παω για κωλοτουμπα… :stuck_out_tongue:

Μπορει σε καποιους να μην αρεσουν τοσο αλλα με χαλασε που τελικα δε θα εχουμε και skid row. και το 25αρι δε το θεωρω και ιδιαιτερα φτηνο ουτως η αλλως. ας ηταν 30 με skid row ξερω γω.
Τεσπα δεν εχω δει σαξον και ισως τιμησω ουτως η αλλως. να δουμε θεσσαλονικη τι θα εχουμε για σαπορτ

η προπωληση ξεκινησε?ξερει κανεις?

Ναι οκ, εκλεισα εισητηριο μολις…25αρια ακομα, δεν αλλαζονται στο ταμειο.
Αυτοι την στιγμη παιζουν στο Wacken τους βλεπω Live Stream, τωρα παιζουν το Princess of the Night, συνοδεια 4 βιολια -και τι βιολια!!!- (βασικα ολο το λαιβ τους ηταν με συνοδεια βιολια + εξτρα percussion)

εχω να τους δω απο την περιοδεια του Unleash The Beast, και ειναι μια απο τις πιο τιμιες μπαντες του πλανητη. Εαν καποιος απο εσας δεν τους εχει δει, πραγματικα μην σκεφτεστε τα 25.

…όντως είναι λίγα τα 25, αν σκεφτείς το τι θα βιώσουμε:):!:

οκ να και τα βιολια… :slight_smile:

Και για οσους δεν τους ειδαν χτες, δειτε τους εδω…

…ωραίοι και οι Saxon, πολλά ευχαριστώ και σε σένα:):!:

Υπέροχη συναυλία. Αυτή η μπαντάρα αξίζει και το παραμικρό ευρώ.

Θυμηθηκα χτες στην δουλεια σκηνικο να εχω πιασει κουβεντα με την κοπελα μου μεσα στην θαλασσα για το ποσο απιστευτη μπανταρα ειναι στα live τους οι Saxon το καλοκαιρι του 2011 που εκεινο τον Απριλιο τους ειχε δει για πρωτη φορα live. Μου εσκασε χτες η αναμνηση που ηταν η τελευταια μερα στην δουλεια, απο σημερα αδεια και παραλια και τον Οκτωβρη εκει να δουμε ξανα την μπανταρα να παραδιδει μαθηματα για το πως πρεπει να ειναι μια συναυλια.

…έλα να ζωντανεύει κιαυτό…λιγότερο από μήνας έμεινε:):!:

Τσίμπησα εισιτηριάκι σήμερα, ‘ντάξει λίγο μαλακία αυτό με τα Α4 γιατί σε ενδεχόμενη φασίνα παίζει να το πάρει ο διάολος μαζί με την υπόλοιπη χαρτούρα του δωματίου και ως τώρα με τα αποκόμματα ήταν πιο εύκολο να κρατάω αναμνηστικά. Πρώτη φορά θα δω τους κυρίους, απ’ όσα ακούω και διαβάζω οι προσδοκίες είναι εκεί ψηλά (ψηλά στο Ντέλε Άλπι) αλλά δε νομίζω να απογοητευτώ. Και τούμπανο support Innerwish αρκεί να τιμήσουν το “Silent Faces” πιο πολύ απ’ τα υπόλοιπα!!! :smiley:

http://www.gigsandfestivals.co.uk/home/interviews/item/interview-with-saxon

Ενδιαφέρουσα συνέντευξη με τον Biff ο οποίος δίνει πληροφορίες για το τι θα παίξουν στις επερχόμενες επετειακές συναυλίες. Περιληπτικά, θα παίξουν όλες τις γνωστές επιτυχίες από τα τρια κλασσικά άλμπουμ, τραγούδια από τα περισσότερα αν όχι όλα τα άλμπουμ της καριέρας τους και θα συμπεριλάβουν και ξεχασμένα τραγούδια που έχουν χρόνια να παίξουν live ή και ποτέ και κάθε συναυλία θα έχει και κάποια δοαφορετικά τραγούδια! Ακούγεται πολύ καλό!!:smiley:

…βάλε το Α4 τικέτο μέσα σένα cd τους…κιέτσι δεν χάνεται:):!:

Θα ηθελα παρα πολυ να ερθω και ετοιμαζομουν να παρω εισιτηριακι, αλλα μολις προσεξα οτι το Σαββατο 25/10 παιζουμε Καραισκακη με τους ζελες,οποτε λιγο απιθανο να παρεβρεθω στην συναυλια. Τους εχω δει βεβαια αλλες 2 φορες και θα ηθελα να τους ξαναδω,αλλα…

Φιλαρακι κανεις λαθος , με τος βαζελους παιζουμε στις 26 ,οποτε μια χαρα…

Α ναι εχεις δικιο. Μολις μπηκα στο σαιτ της σουπερ λιγδας και το ειδα, οτι οντως παιζουμε 26. Οποτε ολα μια χαρα. Σαββατο Saxon και Κυριακη Καραισκακη. Ολα τελεια,την αλλη βδομαδα θα παω για τικετακι…Θενξ φιλαρακι!

Κάτι τέτοιες μαλακίες έλεγε και ο angus τη μέρα των Jag Panzer και τώρα βαράει το κεφάλι του στον τοίχο…:stuck_out_tongue: