Scar Symmetry - 2008 - Holographic Universe

Παιδιά,οι άρχοντες του καθαρού-αγνού melodic death metal μετά την προηγουμενη δισκάρα τους επέστρεψαν απιστευτα δυνατά με το εξαιρετικό αλμπουμ τους Holographic Universe!
Επειδή ότι γράψω ειναι περιττό,όσοι πιστοί προσέλθετε!

[CENTER][SIZE=“7”],/(^^)_,/[/SIZE][/CENTER]

Α βγήκε κιόλας; Νόμιζα ότι ήταν πιο μετά :stuck_out_tongue:

Για να δούμε…

edit: Για 20 του Ιουνίου είναι, είπα κι εγώ :stuck_out_tongue:

edit2: Βλέπω έχει και 9λεπτο μέσα… ετοιμαζόμαστε για μεγάλα πράγματα XD

AΠΙΣΤΕΥΤΗ ΔΙΣΚΑΡΑ!!!
Απο προχτες που το εχω ακουσει καμια 10 φορες και δε το χορταινω,το εχω ηδη βαλει στο top του ειδους για φετος.Απο κιθαρες,καφριλες,μελωδικα ρεφρεν και εμπνευση το holographic universe σε κανει να νομιζεις οτι ανακαλυπτεις ξανα τη μουσικη…
Τι να πρωτοδιαλεξεις Morphogenesis που ειναι και hit,Quantumleaper,Trapezoid,Prism and gate,Fear catalyst,το ομωνυμο που ειναι μαλλον το αγαπημενο μου αλλα και τα υπολοιπα σπερνουν ασχημα επισης.
Το συστηνω ανεπιφυλακτα και μακαρι να τους δουμε και live…:metal:

Με την πρωτη ακρόαση μου φυγε το σαγόνι στο πάτωμα…Τελικα η Σουηδική σκηνή δεν εχει πει ακόμα την τελευταία της λεξη…Το the missing coordinates πριονίζει αυτιά…Το be continued…

μου φαινεται οτι ειναι ο καλυτερος τους

το μπασιμο του δισκου δεν ειναι εντελως queensryche???

To προηγουμενο δε με επεισε τοοοσο πολυ.

Αυτο μεχρι στιγμης πειθει και με το παραπανω. Scar Symmetry is my name, Catchy melodies my game.

Edit @Signal: Μιλας για τα πρωτα 15 δευτερα… εντελως…

Κατι απο take hold of the flame θυμιζει

Υ.Γ Οσο πιο πολυ το ακουω τοσο περισσοτερο κολλαω, ΟΛΑ τα τραγουδια ειναι φανταστικα
Οι Symphony X του NWOMSDM ειναι εδω:band:

Το pitch black progress μου αρεσε θυμαμαι αρκετα και απ οτι διαβαζω το καινουριο πρεπει να ειναι εξισου καλο η καλυτερο.Θα το τσεκαρω. 8)

Πραγματικα αξιολογος δισκος! Τον εχω λίωσει… Απιστευτος ο συνδυασμος καφριλας-μελωδιων!! Η αληθεια ειναι οτι τους Scar Symmetry τους ηξερα σαν ονομα αλλα ποτε δεν ειχα ακουσει την μουσικη τους. Η αρχη εγινε τωρα με αυτο τον δισκο και μπορω να πω πως η μπαντα αυτη βαζει ισχυρη υποψηφιοτητα για μια θεση στις αγαπημενες μου… :slight_smile:

Ο δισκος γαμαει…απλα πραγματα…

ο καλυτερος δισκος τους χαλαρα.Πολλα τραγουδια ενα και να…αυτοι ειναι δισκοι