Scar Symmetry - The Unseen Empire

Illuminoid Dream Sequence

1 - The Anomaly
2 - Illuminoid Dream Sequence
3 - Extinction Mantra
4 - Seers Of The Eschaton
5 - Domination Agenda
6 - Astronomicon
7 - Rise Of The Reptilian Regime
8 - The Draconian Arrival
9 - Alpha And Omega

Για να δούμε τι μας έχουν ετοιμάσει οι Σουηδοί :slight_smile:

Κυκλοφορεί 15 Απριλίου στην Ευρώπη.

Hmmm… Ωραίο το Illuminoid Dream Sequence, μου κόλλησε με τη μία. Ελπίζω σε πολύ καλή δουλειά!

Κυκλοφόρησε σήμερα για όποιον ενδιαφέρεται.

δεν το εχω ακουσει ομως λεγεται οτι ειναι πολυ καλο και παρα πολυ καλυτερο απο το προηγουμενο!

μετα απο ενα ακουσμα μπορω να πω οτι ειναι αρκετα γαματο8)

Το ακουσα καναδυο φορές, σίγουρα καλύτερο από το προηγούμενο, αλλά με ξενερώνει πάρα πολύ ο τραγουδιστής που κάνει τα καθαρά φωνητικά.
Τελέιος βαρετός με καθόλου συναίσθημα.

Αρκετά γαμάτο άλμπουμ. Δεν θα το συγκρίνω αρνητικά με το προηγούμενό τους γιατί και αυτό μου άρεσε πολύ.

Kαλύτερο από το ανεκδιήγητο προηγούμενο,αλλά πολύ πλαστικό για τα γούστα μου.

Δεν το έχω ακούσει και χωρίς να θέλω να ακουστώ γραφικός πιστεύω οτι από τη στιγμή που έφυγε ο Alvestam οι Scar Symmetry τελειώσανε. Το προηγούμενο ούτε για σουβέρ δεν ήταν. Δεν ξέρω, αλλά σίγουρα ούτε από το καινούριο έχω απαιτήσεις…

ειναι πολυς ο κοσμος παντως που λεει οτι το τελευταιο ειναι πολυ καλυτερο απο το προηγουμενο οποτε αν σ αρεσει η μπαντα ισως αξιζουν αλλη μια ευκαιρια… :wink:

Ναι, αυτό έχω παρατηρήσει κι εγώ. Σαφώς 1-2 ευκαιρίες θα τις έχει. You never know…:wink:

Eμένα μου άρεσε ολόκληρος ο δίσκος πολύ. Αλλά και πάλι, πιστεύω πως και ο πιο απαιτητικός φαν τους θα βρεί 3-4 τραγούδια που θα του αρέσουν.

SCAR SYMMETRY
The singularity (Phase 1 - neohumanity)

  1. The Shape Of Things To Come
  2. Neohuman
  3. Limits To Infinity
  4. Cryonic Harvest
  5. The Spiral Timeshift
  6. Children Of The Integrated Circuit
  7. Neuromancers
  8. Technocalyptic Cybergeddon

Για οσους ακομα θυμουνται τους symmetry απο τοτε που εφυγε ο καραφλας,θα βγαλουν μια τριλογια,τα καθαρα φωνητικα δεν ικανοποιουν καθως δεν φτανουν την ποιοτητα του Alvestam.

Χωρίς Alvestam δε λέει η συνταγή. Ο τύπος είχε τρομερά καθαρά και ακόμα πιο τρομερά brutal. Ακόμα με δύο τραγουδιστές είναι αυτοί;

Δεν με τρέλανε ενώ είμαι fan. Λείπει η φωνάρα του Alvestam (κυρίως τα καθαρά) και οι φωνητικές μελωδίες που εκείνος έγραφε.

καλα ναι,οτι λειπει ο Alvestam κανει μπαμ.Ποια αλλη μπαντα αντικατεστησε τραγουδιστη με τραγουδιστες για να καλυψει το κενο του? Απτην Αλλη ο Alvestam δεν εχει στεριωσει και πουθενα,εχει κανει 1 εκατομυρριο side projects,αλλα τιποτα ουσιωδες.

θα ακουσω των νεο δισκο σημερα,αλλα το πρωτο single που χαν βγαλει μου χε παραφανει cheesy-pop

Ένα Miseration που είχα ακούσει θυμάμαι δεν ήταν και τόσο άσχημο.

Ψιλομάπα το καρπούζι, θα τα πούμε και στο review πιο αναλυτικά, soon.

Το ακούω, το ξανακούω και το ξανακούω αλλά δεν βλέπω να αλλάζει η άποψη μου. Πέρα από την εντυπωσιακή παραγωγή και κάποια φοβερά leads του Per Nilsson οι συνθέσεις δεν λένε πολλά, μόνο το limits to infinity μ’αρέσει, τα brutal είναι απλά οκ τα καθαρά μέτρια και οι φωνητικές μελωδίες αυτών για το πέος. Κρίμα… Φέρτε πίσω τον καράφλα για το στούντιο και κρατήστε τους άλλους για τα live :stuck_out_tongue: