Scars On Broadway vs Elect The Dead

Scars!!!
ΟΚ είναι πιο εμπορικοί ,ίσως όχι τόσο ψαγμένοι αλλά μ αρέσουν …
Εννοείται ότι κ ο τανκιαν είναι φοβερός (είναι κ η απιστευτη φωνή του στη μέση)!

Scars On Broadway με μεγάλη διαφορά. Παίζει να είναι στα καλύτερα τις χρονιάς. Το άλλο δεν μου άρεσε ιδιαίτερα…

1-0 ο Μαλακιαν, γιατι το χερι του εχει “εξασκηθει” περισσοτερο, οποτε γραφει ευκολοτερα κομματαρες. Και του Τανκιαν δε με χαλασε. Αφηστε τους SOAD στον παγο, μιλαμε οτι καλυτερα δυο αβιαστα καλοι δισκοι παρα ενας αναγκαστικα μετριος.

Scars on Broadway φυσικά.

Elect The Dead. Πιο σοφιστικέ, πιο System… Και χρόνια ήμουν ερωτευμένη με τη φωνή του Tankian!
Φυσικά αγαπάμε και Malakian με τρέλα.

Elect The Dead κι εγω. Λιγα κλικ πιο πανω…
Παντως και τα 2 δειχνουν μισα. Το ενα εχει την τρελα και το αλλο την “ποιοτητα”.

πολυ καλος του τανκιαν,αλλα το scars ειναι καταπληκτικο,πορωτικο και εθιστικο και δεν αφηνει πολλα περιθωρια για να μην το διαλεξω.
αληθεια,θα συνεχισουν το συγκροτημα?γιατι δεν βλεπω καθολου κινηση,οπως δεν βλεπω καθολου κινηση και απο τον τανκιαν.λετε να εχουμε καμια επανενωση?

επανεωση των SOAD δεν παιζει με τιποτα!!!
ο Daron φαινετε κουρασμενος απο ολα αυτα,ακομα και το συγκροτημα του τον εχει χασει τωρα τελευταια οπως εχουμε ξαναπει εδω…μετα το αλμπουμ δεν υπαρχει κανενα νεο απο το συγκροτημα…ο Τανκιαν ετοιμαζει ενα musical απο οτι εχω διαβασει…:-k
ο Savo κανει ενα project με καποια μελη απο wu tang clan που θα βγει το 2010…επισης βοηθαει τη μπαντα του αδερφου του…
μακαρι να δουμε κατι ποιοτικο εστω απο εναν απο αυτους συντομα…
κριμα ομως :frowning:
και οι φημες για επανενωση που πανε και αρχονται συνεχεια δεν ισχυουν…ΔΥΣΤΥΧΩΣ

Υ.Γ
δυσκολο να ψηφισω ενα απο τα αλμπου,ειναι και τα 2 γαματα…

Eδώ και ενάμιση χρόνο έχω το SOB στο αμάξι και δεν το βαρεθεί ούτε μια φορά.

Scars,μονο και μονο για το απιθανο κομματι Chemicals

:lol::lol::lol:

Elect the dead, γιατί καταφέρνει να σου περάσει τις μελωδίες του μέσα στο πετσί και να μεινουν εκεί για πάντα. το scars on broadway καλό αλλά πολύ φεύγα, κάτι που το καθιστά άμεσο μεν αλλά όχι πάντα αποδοτικό (personally speakin’)!!

Scars On Broadway γιατι ενω εχει τα πιο απλα τραγουδια στον κοσμο τον ενδιαφερον δεν χανεται, ακομη και μετα απο 20 ακροασεις ας πουμε…
:slight_smile:

αλλάζω τη ψηφο μου.

Τανκιαν all the way

το περιμενουμε και αυτο…

Μου αρεσουν παρα πολυ και τα 2 αλμπουμ, αλλα προτιμω του Serj Tankian. Elect The Dead λοιπον, εχει μεσα απιστευτα κομματια και υπερτερει σε σημεια του Scars On Broadway…

Moυ αρέσει πολύ η φωνή του Tankian αλλά αυτό που κάνει εδώ δεν μου αρέσει. Διακαίωμα του βέβαια να εκφράζεται όπως θέλει σαν καλλιτέχνης.

για ποιο λογο δεν σου αρεσει?
:-s:-k

αθλιο θα ειναι, ηδη απ’ το τρεηλερ που “βαζουν τις καλυτερες στιγμες”. δεν κολλα η φωνη του για τετοια.
οι soad εχω ξαναπει δεν μ’ αρεσουν. ομως παω αρκετα τη φυσιογνωμια Τανκιαν και με αρεσε και σε 'κεινο το κομματι που τραγουδα με τον πατερα του.
ετσι πως ακουσα και τις 2 σολο δουλειες τους θα προτιμουσα το Scars On Broadway, ο Μαλακιαν την εχει δει ιντελλεκσουαλ και βγαζει και καμποσο γελιο ολο αυτο, αλλα εχει καποια ομορφα σημεια. το αλλο εχει την φωνη, αλλα περαν του χιτακιου τιποτα.

Απλά δεν μου κάνει,τα κάνανε και άλλοι με ορχήστρες αλλά δεν, και ειδικά όταν ακούω αυτό το Baby. Δεν μου έκανε και το Elect The Dead σαν σύνολο, έχει κάποια ωραία τραγούδια αλλά και κάποια που τα βαριέμαι.