Scars On Broadway vs Elect The Dead

Ποιό απ τα 2? Οεο?

Εγώ ψοφίζω σκαρς. Δίσκαρος λέμε…

Σκαρς κι εγω,ειδικα αυτο το Chemicals και αυτο το They Say μου εχουν κολλησει στο μυαλο.

Βασικά δεν νομίζω πως τίθεται θέμα σύγκρισης. :?

SCARS!

SCARS ρεεεεεεε, μεγαλη δισκαρα.

Ε ναι είναι πιο φρέσκο το Scars.
Και το Elect μαρέσει όμως πολύ.
Οι άνθρωποι είναι διάνοιες.

Και τα 2 μου άρεσαν αρκετά,βέβαια διαφορετικό ύφος,κομμάτια κλπ.

Ψηφίζω scars για την κομματάρα world long gone.

Το φοβερό με τον Malakian είναι οτι με ένα πολύ απλό τραγουδάκι μπορεί να σε πορώσει απίστευτα. Γράφει γαμάτα τραγούδια χωρισ να ειναι καθόλου περίπλοκα.

Respect to Daron
Αλλά κ ο Serj είναι φοβερός

Σκαρς και παλι σκαρς.Αλλα η φωνη του Malakian δεν πιανει μια μπροστα στη φωνη του Tankian.Για να μαστε και δικαιοι.

Τα εχω ακουσει και τα 2 και ειδικα το elect the dead το εχω λιωσει … μακραν Tankian καλυτερος… :slight_smile:

Δυστυχώς, αν και τον θεωρώ μια από τις καλύτερες φωνές που έχω ακούσει, πρωτότυπη, με συναίσθημα θεατρικότητα κ.α, εκτός System of a Down, δεν τον άντεξα τον Tankian. :frowning:

Ψήφισα Scars on Broadway, για την τρέλα του Malakian που προφανώς παρέσερνε και τους άλλους στους SoaD. Φαινομενικά χαζά τραγουδάκια που σου κολλάνε στο μυαλό και θες να τα ακούς ξανά και ξανά παρέα με παρανοϊκούς στίχους! :thumbup:

Το scars θα μπορουσε χαλαρα να ειναι ο επομενος δισκος των SOAD

Scars On Broadway πολυ πολυ άνετα

scars…απλά δισκάρα!!! Του Tankian είναι απλά καλό.

Scars

Scars Of Broadway…τα σπάνε…

καρα-εθιστικός δίσκος του μαλάκιαν. αυτό το enemy έτσι όπως μπαίνει, μου ρχεται να σηκωθώ απ την καρέκλα και να αρχίσω να χοροπηδάω :p. πώς γίνεται ρε γμτ, δεν είναι πράγματι τπτ πολύπλοκο ο δίσκος αλλά έχω κολλήσει άσχημα. το ότι αναφέρει κέμικαλς και ντράγκζ μάλλον δεν ειν τυχαίο! :lol:

edit. και το tankian μ αρέσει πάρα πολύ, απλά έχει καιρό που χει βγει και το χω ψιλοξεχάσει… εγώ δε θέλω να επανενωθούν πάντως ακόμα :p.

Έχω γράψει κι αλλού τη γνώμη μου.
Καραπωρωτικό το Scars αλλά πιο ψαγμένο το Elect.

ειναι σουπερ και τα δυο…

αλλα πιο κοντα στο στιλ μου ειναι του serj…
αφου το χετε ρε γιατι δεν επανενωνεστε ? ?

καλα ειτε ενωθουν παλι ειτε οχι πιστευω θα συνεχισουμε να βλεπουμε μεγαλα πραγματα απο αυτους

Θα ψηφιζα στο αλλο poll και ειδα το λινκ γιαυτο το ξεθαβω!Elect the dead,ουγκ!

Πάντως κατόρθωσαν και οι 2 για πολύ καιρό να μην μου λείψουν οι SOAD.
Εξαιρετικά album και τα 2, αλλά το Scars πιο φρέσκο.
Πιο “ψαγμένο” του Tankian όσον αφορά τους στίχους, πιο άμεσο του Malakian.
Και οι 2 έδειξαν ότι δεν χρειάζεται να σαι περίπλοκος και να παίζεις δύσκολη μουσική για να σαι σήμερα γαμάτος.
Γι αυτό και οι 2 έχουν τεράστιο respect.
Κατόρθωσαν ανετότατα να κάνουν τους πάντες να κολλήσουν.
Σαν τους System.

Άντε περάστε και από δω, αφού σαν System δεν παίζει να σας δούμε.:frowning: