Γνωμη για κιθαρες Schecter

πολυ χοντροκομενη, βασικα απ’οτι καταλαβα η schecter προσπαθει να συνδιασει κατα καποιον τροπο gibson με jackson αλλα αποτυγχανει κατα τη γνωμη μου. βεβαια παιζει πολυ ρολο και το γουστο του καθενος και το τι θελει να παιζει…

χοντροκομενη δεν θα το λεγα, απλα η damien sp fr που εχω εγω, δεν ξερω για τις αλλες, ειναι λιγο βαρια αλλα οk… μια χαρα!!!

Χοντροκομενη ως προς το πλατος της ταστιερας???

ειναι αρκετα χοντρο το μπρατσο, συτο εννοω.

Για το συγκεκριμενο μοντελο δεν εχω γνωμη, παντως τα Hellraiser V-1 και Diamond C-7 που ειχα δοκιμασει καποια στιγμη, ηταν μπαγλαμαδες. Για τα ιδια χρηματα υπαρχουν πολυ καλυτερες επιλογες - δεν ξερω βεβαια αν τα ακριβοτερα μοντελα της Schecter αξιζουν…

θελω γνωμη για τη stiletto classic… υπαρχει καποιος ιδιοκτητης??? για τι ειδος ειναι καταλληλη??? thanks!!!

ego exo stiletto classic kai to sistino anepifilakta! paizo kithara alla o aderfos m p to exei einai 100% euxaristimenos…pae dokimase to kai tha katalabeis :slight_smile:

παντα οι schecter μου δινουν την εντυπωση οτι ειναι για πιο nu/00’s ηχο…

η στιλετο παντως δεν πρεπει να κυκλοφορει καινουρια ε?

Καυλα ειναι η κιθαρα
σε τι τιμες παιζει-επαιζε?

παπαρδελας εμενα μου φαινονται κλασικα μεταλοκιθαρα (οχι οτι ειναι ασχημα)

Αν μπορουσα να παιξω εστω κ ενα κομματι του Loomis θα χτυπουσα μια :stuck_out_tongue:

Magkes epeidi vare8ika ligo auta pou grafete 8a sas tin gnwmi mou mias kai exw dokimasei 3 schecter.
Schecter Hellraiser C7 FR (tin agorasa)
Schecter Loomis signature
Schecter ATX BlackJack

oi ki8ares einai ola ta lefta gia opoion goustarei to metal den yparxoun logia
dokimasa se kalytero enisxyti tin ESP HORIZON kai o ixos itan moufa se sxesi me tis Schecter.

AAA kai yparxei kai antiproswpos stin Ellada pou kanei kales times