Γνωμη για κιθαρες Schecter

Τις εχει κανεις ακουστα?
Ειναι αξιολογες?
Εχω βαλει στο ματι το μοντελο Demon 7 FR SBK
Για πειτε γνωμες

δυστυχώς έχω παίξει…βασικά δύο που δοκίμασα 7χορδες(κατηγορία 500 ευρω)
ήταν ΑΘΛΙΕΣ/[-X
παρ’όλα αυτά ψάξε τις…και ΔΟΚΙΜΑΣΕ τις…:wink:

εχω ακουσει καλα λογια για την helraiser…

όντως…και εγώ…παίζει να αξίζει…:-k

ναι ρε χαλαρα…καλες κιθαρες ειναι…

Μια φορα που χα παιξει μια ηταν καυσοξυλο

Διαφωνω…Εχω παιξει με αρκετες και πιστευω πως ειναι τιμιες για τα λεφτα τους…Ειδικα η hellraiser ειναι παρα πολυ καλο μοντελο(με 7 χορδη δεν επαιξα…εξαλλου δεν ξερω να την χρησιμοποιησω…:p:p)
Παντως ειναι για τα λεφτα τους μια χαρα…


Μετα κοπων και βασανων την πηρα (schecter hellraiser c7 fr) και δεν την εχω αφησει να παρει ανασα .Πολυ καλες εντυπωσεις την χαμηλωσα και λιγο βεβαια,και η μεταβαση απο τις 6 χορδες 7 χορδες εγινε πολυ γρηγορα.:slight_smile:

Μαγκα με γεια σ και να το χαιρεσαι το κιθαρονι!!!
Αριστεροχειρη δεν ειναι η κιθαρα?

Τωρα που χαμηλωσες το action τασταρει καθολου?

Α και κανε βιντεακι να την απολαυσουμε…

Κ εγω την ιδια εχω χωρις το Floyd και φυσικα για δεξιοχειρα :stuck_out_tongue:
Η κιθαρα ειναι απο τις 5 καλυτερες που μπορει να αγορασει κανεις κατω απο τα 1000 Ευρω.

Ειχα παει τελικα ακι τις ειχα δοκιμασει και δε μου εκανε η ταστιερα τους στο παιξιμο.
Ασε που η κατασκευη τους μου φανηκε ψιλομουφα…

Έχω την C7 FR Loomis και είναι πάρα πολύ καλή, ειδικά για την τιμή της…! Και γενικά ακούγεται ότι έχουν πολύ καλό value for money…

οι κιθαρες ειναι παααρα πολυ καλες κατα τη γνωμη μου…

αν ειναι να δωσω 900 euro na parw mia gibson les paul studio που ειναι για πεταμα θα προτιμησω μια hellraiser η Mia blackjack που για τα 700 ουτε ευρα οτυς ειναι απιστευτες…

εχω την blackjackc1 και ειμαι υπερευχαριστημενος…
:!:

τι ενοεις ‘‘ηταν καυσοξυλο’’??? ποια δοκιμασες?? δεν νομιζω κιθαριστες σαν τον loomis και broderick να παιζουν με καυσοξυλα!!! :-k:-k

εσυ τι κιθαρα εχεις και εισαι τοσο αυστηρος???

Ρε μαγκες οι κιθαρες ειναι μακραν best value for money…ειναι μακραν με το δικιο τους το αντιπαλο δεος της jackson και αυτο ειναι αρκετο…Τωρα αποψεις περι καυσοξυλα και παπαριες τις γραφω εκει που γραφω και αποψεις του στυλ “οι les paul ειναι οι καλυτερες κιθαρες…”

IBANEZ RULES…

:stuck_out_tongue:

Ε εντάξει λογικά θα εννοεί τα φτηνά μοντέλα όχι αυτά που παίζουν οι Loomis και Broderick…

αυτα που σου προσφερει η schecter me 1000? οι αλλες στα δινουν με 1500+…

SCHECTER RULES!!!

:wink::stuck_out_tongue:

εγω παλια ειχα την hellraiser c-1, καλη κιθαρα αλλα δεν μ’αρεσε καθολου η κατασκευη της…την πουλησα και πηρα μια jackson

τι ενοεις???