Οι Scorpions στη Ξάνθη, στο γήπεδο του ΑΟΞ [24/7]

Εγω σου λεω οτι θα εχει γιατι καθε χρονο εχει κοσμο και αρκετο γιατι παει και η κουτση Μαρια, γονεις με τα παιδια τους, παρεες, ατομα απο ολον τον Εβρο και πιο κατω κτλ. Δεν πας με την νοοτροπια που θα πας πχ ροκγουειβ αλλα με την νοοτροπια παω να περασω καλα και ας παιζει οτι να ναι. Ολα αυτα βεβαια γιατι η εισοδος για ολη την μερα ειναι 7 ευρω. Τωρα αν μεινει εκει το εισιτηριο εγω σου λεω θα γινει της πορνης στους σκορπιονς. Αλλα αμα το βαλουν κανα 20αρι και πανω δεν ξερω.

Γενικα η κινηση ειναι πολυ καλη για το φεστιβαλ. Για τους σκορπιονς δεν ξερω και δεν με νοιαζει αλλα δεν νομιζω οτι αυτο που κανει κακο σε μια μπαντα ειναι να παιζει σε μικρα φεστιβαλ. Το μονο που μετραει ειναι τα αλμπουμς και απο αυτην την μερια οι σκορπιονς εχουν διαλυσει τον “μυθο” τους πριν αρκετα χρονια. Δεν χρειαζοταν να παιξουν στον Αρδα. Αλλα και απο την αλλη μην τσιτωνετε με τον χαβαλε, λογικο να γινεται, δηλαδη μπαινεις στα tourdates και βλεπεις Καστανιες, ε ειναι λιγο αστειο. Και φαν να ημουν παλι θα μου φαινοταν λιγο αστειο.

καλοδεχούμενες οι πληροφορίες από αυτούς που ξέρουν τι εστί φεστιβαλ άρδα.
Οι υπόλοιποι ας συνεχίσουμε…8)

Έχω πάει πέντε φορές στο φεστιβάλ του Άρδα αλλά παλαιότερα, μια που τα τελευταά χρόνια μόνο ροκ δεν είναι.

Ωραίος χόρος, κάμπινγκ, δύο σκηνές κτλ. Αυτό που δε μπορώ να καταλάβω είναι πως θα πάρουν μέτρα για την ασφάλεια.

Στον Άρδα μάλιστα έχω δει να πετάνε μπουκάλια στους Active Member και να πέφτει απίστευτο ξύλο στις Τρύπες. Μακάρι να παν όλα καλά προς τέρψη των Θρακιωτών…

αυτο ειναι ενα αλλο προβλημα. και για να καταλαβετε δεν λεμε για μπουκαλια νερου αλλα και ρετσινας!

Το ζήτημα της ασφάλειας είναι όντως σημαντικό

πρόπερσυ που ήμουν εκεί γινόταν πάλι αυτό με τα μπουκάλια με αποτέλεσμα να υπάρξει βραχυκύκλωμα και να σταματήσει ο τραγουδιστής [εκεινη την στιγμη ο Ιωαννιδης] το τραγούδι για αρκετή ώρα…

Α ναι εννοειται, ρετσίνα, μπύρα…

Κριμα γαμωτο,δεν προλαβανε τη γιορτη μπυρας που ειχε εδω τισ αποκριες στην πλατεια :stuck_out_tongue:

Λετε να εχουμε και DVD “Live At Kastanies”;;; :stuck_out_tongue:

(Ηρεμα ε …ετσι το 'πα)

Ναι, τραβηγμενο με 18 καμερες οπως εκαναν και οι U2!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

Έπαιξαν οι U2 στις Καστανιές??? 8O8O8O

:p:p:p

Αυτό είναι ένα θέμα δεδομένου ότι οι εκεί διοργανωτές έχουν κάνει live μόνο με ελληνικά ονόματα και δεν ξέρουν τι γίνεται σε τέτοια live.
Εχουν να ανοίξουν κεφάλια!!!
Εχω πάει και εγώ και έχω δει απίστευτα πραγματα!
Φαντάσου τι έχει να γίνει με τους Σκορπιούς!

Οποιος δεν ξέρει ας μην λέει μπούρδες!
Οι Uriah Heep,Thin Lizzy κλπ που αναφέρθηκαν ποτέ δεν έχουν παίξει στον Αρδα!!!
Ξένες μπάντες τέτοιου βεληνεκούς δεν έχουν έχουν έρθει στον Αρδα παρα μόνο γειτονικές μπάντες απο Βουλγαρία και Τουρκία με ethnic μουσικές!

…is a double-edged blade… :slight_smile:

Aναφερομαι φυσικα στην εκδοση DVD…8)
αυτο ελειπε να παιξει ο Bono στις Καστανιες!!!:lol::lol::lol:

Ακυρώνεται τελικά η συναυλία στις Καστανιές. Αντ’ αυτού θα γίνει στην Ξάνθη στις 24/7 με εισητήριο 35Ε στο γήπεδο του ΑΟΞ. :D:D
Φέρτε και Uli reeeeeeee…:D:D
http://xanthipress.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=2726:-scorpions-24-&catid=7:civilization&Itemid=8

Well, well, well…!

Not bad at all…

Καλοκαιράκι Ξάνθη, καθόλου κακό:!:

Πολυ πιο βολικο μερος καθοτι δεν αμφιβαλλω οτι στον Αρδα μπορει να ειναι πολυ ομορφη τοποθεσια αλλα τωρα ειναι σε πολυ πιο βολικη τοποθεσια. Στην μεση της Θρακης και σιγουρα θα μαζεψει και κοσμο απο την περιφερεια της ανατολικης Μακεδονιας. :slight_smile: