Scorpions 29-30/7,Manchester,London

Hammersmith Apollo set list 30/7

Hour 1
Bad Boys Running Wild
Love em or Leave Em
The Zoo
Deep&Dark
Coast To Coast
Holiday (full version)
Humanity
Pictured live Uli
Speedys coming Uli
Dark Lady Uli
We’ll Burn The Sky Uli
Fly To The Rainbow Uli
I’m Leaving you
Tease me Please me
321
Kottak Attack-Pawel solo
Black out
Big City Nights
Dynamite

Still loving You
Wind of Change
In Trance Uli
Hurricane
When the smoke is going down Uli

και στο Manchester τα ίδια εκτός από i’m leaving you και when the smoke is going down.

29/7
Το Manchester Apollo έχει γεμίσει,οι scorps έχουν να παίξουν headliners στο UK από το 99…
Ο Michael Schenker απογοήτευσε…εκτός τόπου και χρόνου,με το ζόρι έπαιξε 1 σωστό solo…κρίμα…οι υπόλοιποι MSG στάθηκαν στο ύψος των περιστάσεων…

Are you ready to rock
dust to dust
love trade
lights out
too hot to handle
armed and ready
doctor doctor

Οι Scorpions βγήκαν…ξαναμμένοι και έτοιμοι για μεγαλειώδη εμφάνιση…ο Rudy κλασσικά να μην σταματάει να τρέχει και να κάνει τις γνωστές φιγούρες,ο Pawel αντί για enter sandman στο solo του έπαιξε smoke on the water,ο james φοβερός,ο matthias εκστασιασμένος,ο Klaus σε πολύ υψηλό επίπεδο και ο Uli θεός…

30/7
Τεράστια ουρά έξω από το Hammersmith Apollo,με τους Βρετανούς να ετοιμάζονται για ένα show,το οποίο ήμουν βέβαιος ότι δεν μπορεί να αγγίξει τα standarts του Manchester…κι όμως…
ο Michael αυτή τη φορά ήταν καλός…χωρίς το love trade,αλλά παίζοντας σωστά τα solo,κατάφερε να αποφύγει τις χθεσινές αποδοκιμασίες και να πάρει θερμό χειροκρότημα από το κοινό…

αν στο manchester ήταν καυτοί,εδώ ήταν κ@υλωμένοι!!!φοβερή σκηνική παρουσία από ΟΛΟΥΣ,φοβερή απόδοση επίσης…το κοινό ήταν καταπληκτικό,όλες οι ηλικίες μαζεμένες,αποθέωναν την επιστροφή των scorpions στη Βρετανία…

μερικά πράγματα δεν γράφονται,ούτε λέγονται…
είμαι τυχερός που έζησα αυτές τις στιγμές…

Καταρχην καλως μας ηρθες φιλαρακο μου!!!:smiley:

Ααααχχχ!!! μακαρι να μπορουσα να μουν και εγω εκει:( …φανταζομαι οτι δεν θα χε καμια σχεση η συναυλια που ειδες εκει με την συναυλια που ειδαμε εδω…οχι μονο σε σχεση με τους ΣΚΟΡΠΙΟΥΣ αλλα σε σχεση και με το παρον που εδωσε ο ΚΟΣΜΟΣ…Πιστευω οτι θα τανε πιο εκδηλωτικος…:wink:

Πο πο κουκλακι εισαι:) …Ευγε!!!

Πρεπει να εκανε κρυο εεεεεε???:stuck_out_tongue: :smiley:

Ηθελα να παω να δω τους scorpions στην αγγλια γτ εδω δεν ερχονται συχνα αλλα δεν ειχα λεφτα ρε γαμωτο…:wink: χαχαχαχαχαχα:p :stuck_out_tongue: . ελεος καθε χρονο σκυλαδικο το εχουν κανει

τέτοιες ανούσιες σαχλαμαρίτσες που είναι off topic παρακαλώ να λείπουν

ελα ρε πλακα κανω. μην παρεξηγησε. :slight_smile:

Χαχαχα, καλό :lol: .

Σταμάτα μωρέεε, ούτε μια πλάκα δεν μπορεί να κάνει ο κόσμος :smiley: ;

On topic: http://youtube.com/watch?v=_vmo_ePVGGI
Για γέλια ή για κλάματα; Α ρε Michael, την κατέστρεψες την καριέρα σου…
Λένε ότι στα παρασκήνια στο Manchester ο Rudolf με τον Michael πιάστηκαν στα χέρια!!! 8O
Καμία πληροφορία επί του θέματος;

Πιο εκδηλωτικός στην Αγγλία από ότι εδώ? Εγώ πάλι δεν το πιστεύω…

είμαι παρεξηγιάρης ω ρε.:stuck_out_tongue:
το “σκυλάδικο” με τσάντισε βασικά.
δεν ξέρω,στο manchester ήταν εντελώς χάλια.στο holiday βγήκε στη σκηνή με σκούφο και τσαντάκι περασμένο στο λαιμό και έκανε κάτι γκριμάτσες και κάτι κερατάκια νομίζω στον Rudy…οι υπόλοιποι γέλασαν κλπ,και ο Rudy,τώρα τι έγινε πριν ή μετά δεν ξέρω

Οσα χρονια και αν περασουν δεν βαζει μυαλο αυτος μια ζωη ανωριμος.

στην Αθήνα το 2004 ήταν φοβερός.το ίδιο και πέρσι στην εμφάνιση των MSG στο Wacken.
φέτος,πέταξε μια μεγάλη ευκαιρία,3 shows support στους scorpions στην Αγγλία ήταν αυτά…και στα 2 ήταν τουλάχιστον κακός.

On topic: http://youtube.com/watch?v=_vmo_ePVGGI
Για γέλια ή για κλάματα; Α ρε Michael, την κατέστρεψες την καριέρα σου…
Λένε ότι στα παρασκήνια στο Manchester ο Rudolf με τον Michael πιάστηκαν στα χέρια!!! 8O
Καμία πληροφορία επί του θέματος;[/QUOTE]

Που το ακουσες αυτο;Μουσι μου φαινεται;Ετσι οπως ηταν ο Michael,'φου’να του εκανε ο Rudy,θα τσακιζοταν:lol: :lol: :lol:
Οπως κ να εχει ο Michael ειναι εντελως ασοβαρος κ εισεπραξε κ τις γιουχες του,ενω απο την αλλη οι Scorpions’κερδισαν’και τον πιο απαιτητικο οπαδο.Ας μην μιλησουμε και για τους συναυλιακους χωρους…

Bravo re Michael, ayta einai! Pws sou fanike to Hammersmith Apollo san xeros? Gam@tos? Dikailogimeno pisteyw na ta pire o Rudy. Ton Michael ton pire gia na to voithisei alla kai epeidh den einai kanenas tyxaios, opote na emfanizetai mousika san kanenas tyxarpastos mono apodekto den borei na einai…

Κάνουν συναυλίες και εκτός της Ελλάδας πιά?Γουάου,τρομερή βελτίωση που περάσαν τα σύνορα της χώρας μας,αντε και διεθνή καριέρα τώρα.

πλζ οι απανταχού Scorpion-maniacs μη το πάρετε βαριά

Διακρινω μια ειρωνια???:-k [-X

:-- :-- :–

Μπά,βασικά για κάποιο λόγο αρχισα να ακούω το γουίντ οφ τσείντζ,απλώς 1 αστείο ήθελα να πω.

Milan oloi milan kai oi kwloi. Otan tha ftasoun oi ta perissotera periferomena ptwmata tis mousikhs skhnhs ta misa epiteuvgmata twn Scorps tote ta leme. Mathate oloi pou oi bakalides sas den kovoun oute ta misa eishthria.

Αυτό που γουστάρω στο πόστ σου είναι Πρώτον:τα ατράνταχτα επιχηρήματα.Δεύτερον:Η απίστευτη ευγένεια και χρήση sarvoir viv που το διακατέχει,Τρίτον:Η παντελής έλλειψη γνώσης του πότε ο άλλος κάνει πλάκα

Ξεχασες την Αυτογνωσια της μουσικης που εσυ ακους!