Scorpions / alice cooper - o.a.k.a. 6/7/2022

Σου εστειλα

Εχω ενθουσιαστει που θα δω τον Αλις αυριο. Βλεπω επαιξε στο Hellfest περιπου 1 ωρα και 15 λεπτα. Μια χαρα θα ειναι. Ο αποκεφαλισμος του στο I Love The Dead ειναι ενα απο τα stunts που εχουν καρφωθει στη μνημη μου απο το 1990 που τον ειδα στη Λεωφορο.

2 Likes

Κι εγώ ειμαι τρέλα ενθουσιασμένος και ανυπομονώ

Σήμερα άκουγα μόνο Alice

Μακάρι να παίξει όσο περισσότερο γίνεται

Το set list του είναι ονειρικό , αλλά στο κουτσουρεμενο του hellfest άφησε έξω το he’s back :cry:

1 Like

Βγήκε κάνα πρόγραμμα ρε σεις???

19.30 Alice
21.30 Scorpions

1 Like

Και που θα δούμε Cooper, εμένα μου αρκεί. Δεν πίστευα ποτέ πως θα είχα την ευκαιρία και τον θεωρώ κεφάλαιο στη ζωή μου. Από τα βινύλια του πατέρα μου που τα έβλεπα μικρός και κοίταζα με απορία την φιγούρα του, στο Hey Stoopid που ακούγαμε στο αυτοκίνητο στις διακοπές, στην επιχείρηση (τύφλα να έχει το mission impossible) που είχα στήσει γύρω στα 15-16 μου για να ρίξω την Β. σε πάρτυ μου με το Bed of Nails, στο School’s Out μετά τις Πανελλήνιες (τόσο γραφικός ρε, ναι), μέχρι το σήμερα που η κοπέλα μου μια μέρα είχε φτάσει να είναι έξαλλη γιατί σιγοτραγουδούσα το Dead Babies δύο μέρες σερί πρωί-βράδυ (αφού το ρεφρέν είναι ότι καλύτερο υπάρχει). Τόσες και άλλες τόσες αναμνήσεις, το αυριανό έχω δηλώσει πολλάκις πως ίσως είναι η σπουδαιότερη συναυλία για εμένα φέτος.

Πάμε μωρέ!

13 Likes

Έπαιξε στο Όσλο ο Άλις Κούπερ πριν 2 βδομάδες περίπου κ ήταν εξαιρετικός. Σίγουρα 90 λεπτά αν κ έχει περάσει καιρός κ δεν θυμάμαι. Πρώτη φορά τον έβλεπα κ ανατρίχιασα ολόκληρος, μου ήρθε να βάλω τα κλάματα απλά.

5 Likes

Το Bed of Nails εγινε songworm απο χθες, δεν βγαινει απο το κεφαλι μου, το σφυριζα ολη νυχτα και η συζυγος νομιζε οτι το εχω χασει (εντελως). Γλιτωσα το μπινελικι επειδη πεσαμε καποια στιγμη για υπνο, ξυπνησα το πρωι σφυριζοντας bed of nails. Καλα θα παει αυτο.

90 λεπτα συναυλιας θα ειναι ονειρο, αλλα 70-75 ειναι η προσδοκια μου. Αρχιζει στις 19.30, θεωρητικα βγαινουν οι αλλοι στις 21.30, ε… 40 λεπτα κενο μού κανει λογικο. Ελπιζω σε 10 λεπτα βεβαια :smiley:

6 Likes

Δεν έχω προσδοκίες για σήμερα. Μου φτάνει που θα δω Alice και ας μην έχω κάνει καμία επανάληψη. Έρχομαι αδιάβαστος και αυτό μου αρέσει ακόμα περισσότερο…

Το πολύ πολύ όταν αρχίσουν οι Scorpions να πάμε για σουβλάκια…

1 Like

Δε θα πάω σήμερα, δεν αντέχω τους scorpions και τον cooper τον έχω ξαναδει στην πετρούπολη. Δεν ήρθα για party pooping, αλλά για να σας ετοιμάσω με το παρακάτω (αν δεν το χετε δει). Καλή διασκέδαση σε όλους!

4 Likes

καλα να περασετε παιδες. οι οικογενειακες υποχρεωσεις, η ψυχολογια και τα κακα οικονομικα μου τον τελευταιο καιρο δεν με αφηνουν για πολλα πολλα.
μονο και μονο για το Steven θα ηθελα να ημουν εκει

7 Likes

Και συνεχίζω με το bed of nails. Ταλαίπωροι συνάδελφοι.

4 Likes

εχει και Ow, ow, ow-ow-ow;

3 Likes

Έχει και την κίνηση του χεριού της γάτας που κάνει ο Alice στο videoclip οταν λέει baby when you scratch you know I’m gonna bite?

Πέρα από την πλάκα τεράστια κόμματαρα

5 Likes

Ναι

Οχι, αλλα μου εδωσες ιδεα

5 Likes

τι εννοείς, αυτό το σημείο είναι συμπυκνωμένη όλη η γοητεία του τραγουδιού :stuck_out_tongue_closed_eyes:

3 Likes

ε ναι!!!

αν και η κομματαρα απο το Hey Stoopid ειναι το…

3 Likes

Είχαμε κ τα κλασικά σολο (τύμπανα, κιθάρες, μπάσο) οπότε σίγουρα πέρασαν 10 λεπτάκ είχε χρόνο ο Κούπερ να ξεκουραστεί λίγο.

@rockrolla Δωστο αν το εχεις ακομα

Άδειο είναι το στάδιο, το πάνω διάζωμα κλειστό η αρένα μισή και ψιλοαδεια