Scorpions / alice cooper - o.a.k.a. 6/7/2022

Θλιβερά χοντροαδεια είναι

Κρίμα για τον Alice εκτός κι αν αργήσει να βγει

Εντιτ: αστείο θέαμα και ντροπή ταυτόχρονα να έχει τόσο χώρο μπροστά στα “ακριβά” και να είμαστε όλοι μπρος πίσω με χώρο που μπορείς να κλωτσας και μπάλα

2 Likes

Δεν ξέρω τι άλλο πρέπει να κάνει ο Θεός για να μην είμαστε ψοφιοι

Νιτα παντρέψου με

6 Likes

Ειπαμε οτι το γαμησαν με τον ηχο???Η μποτα εχει γαμησει ολο το λαιβ

1 Like

Τρομερός. Φουλ επαγγελματισμος, φουλ ενέργεια από όλους, ωραίος ήχος, ύμνοι. Απόλαυση.

Τώρα διάβασα για τη μπότα. Δεν με ενόχλησε καθόλου, παρότι ήταν αρκετά μπροστά, είναι αλήθεια.

5 Likes

Alice Cooper. Persona larger than life. Αυτό μόνο…

9 Likes

Συγκρατημένος είσαι

Συγκλονιστικός ήταν όπως και όλοι οι μουσικοί του ( και τους δίνει πολύ χώρο να κάνουν τα σταριλικια τους και είναι πάντα συν αυτό )

Από τα καλύτερα stage shows που έχω δει

Έπαιξε και house of fire που δεν το είδα σε άλλο σετλιστ όσων χαζευα :face_holding_back_tears:

Πολύ τίμιος , έπαιξε όσο περισσότερο μπορούσε και ήταν όλα ένα κι ένα

10 Likes

Εκπληκτικος Αλις, δεν τον περιμενα και κατι πολυ λιγοτερο απο αυτο. Ειδαμε την καλυτερη εμφανιση της βραδιας.

11 Likes

Έχω δει 2-3 φωτογραφίες, είναι τόσο θλιβερό το θέαμα του σταδίου;

Τώρα το λες και "κάτι " όσον αφορά κερκίδες. Αρένα αστείο θέαμα

Στην έναρξη του Alice ήταν θλιβερό και δεν του άξιζε . Ούτε τόσο ψοφιο κοινό του άξιζε για τέτοιο σόου και για αυτόν τον καλλιτέχνη

6 Likes

Δυστυχώς το έκαψα το live μόνο και μόνο από φόβο. Με αυτά που έγιναν από covid στους Manowar (5 στους 6 φίλους!!!) δεν με παίρνει να γίνει καμία μαλακία και να βάλω στον λοκο τα εισιτήρια των Maiden.

Κρίμα γιατί λατρεύω Alice αλλά… είναι κοντινές οι συναυλίες ρε γαμωτο :confused:

Πείτε όσα πήγατε πώς ήταν οι Scorpions, ε

Κάθε πέρυσι και καλύτερα :stuck_out_tongue:

Αλλά όσο και να τους χλευαζουμε το κλασικό υλικό τους , τους πάει από μόνο του και στο ρελαντι …

1 Like

Α έτσι ε; Εγώ θα χαιρομουν πολύ να τους ξαναβλεπα, αλλά ίσως καλύτερα να μείνω με τις ρομαντικές αναμνήσεις του 2009 που ήμουν ένα ανυποψίαστο και πορωμενο πιτσιρίκι

1 Like

Καλά είσαι με τις αναμνήσεις, από το 2006 έως το 2009 προσωπικά τις θεωρώ πάρα πολύ καλές συναυλίες …

Απλά και σήμερα που δεν τρελάθηκα , θα πω ότι πέρασα ευχάριστα μαζί τους . Είναι τα τραγούδια τους πολύ μεγάλα

Για Άλις τα είπαμε , Τρισμέγιστος

4 Likes

Άλις θεός,σκορπιονς αρπαχτουλα σήμερα,καλό βράδυ

2 Likes

Εν τάχει. Κούπερ θεός Θεός ΘΕΟΣ. Η παρουσία του, η αύρα του, το γκρουπ του, η μουσική του, ΟΛΑ του. Έπρεπε να είναι headliner.
Scorpions. Σε έχω δει κάπου, κάπου σε ξέρω. Δεν παραπονιέμαι. Τόσο μπορεί ο Claus, τόσο παίζει. Τιμιος, αλλά δε μου φτάνει πια. Σόρυ παιδιά. Σε σκάρτα 85 λεπτά, δύο οργανικά και ένα σόλο ντραμς και πολλές ανάσες. Δε νιώθω ότι με κορόιδευαν, αλλά επιμένω, δε μου φτάνει. Μεγάλο συν τους η νοσταλγία. Θυμάσαι πού άκουσες εκείνο το τραγούδι, σε ποια κασέτα το είχες, πότε το χορεψες, κλπ…

Εν κατακλείδι; Με 20 ευρώ κλέψαμε εκκλησία. Μόνο στους Δανούς Rock Circus στο Τime marine στην Αντίπαρο το 2005, είχαμε δώσει λιγότερα και το 2017 στο Αγκίστρι, με Μηλιώκα, Γιοκαρίνη…

11 Likes

Από το 2015 είχε να το παίξει!

4 Likes

Οδοστρωτήρας :sunglasses:

Για House of Fire το άκουγα πριν το λαιβ και έλεγα ωραία θα ήταν να… και να!

Εκπληκτικός Alice, τρομερό σετ, φοβεροί μουσικοί, απίστευτο σοου, θλιβερό κοινό, κακός ήχος εκεί που ήμασταν (κιθάρες ανύπαρκτες) και πολύ κρίμα που έπαιξε με το φως της μέρας και πόσο δεν του πάει. Τα σκηνικά και ό,τι κάνει φωνάζουν βράδυ, νομίζω θα κουνιόταν και το κοινό περισσότερο που φάνηκε ότι όσο σκοτείνιαζε τόσο έπαιρνε μπρος. Τεσπα. Εγώ γι αυτόν πήγα, παραπονεμένη δεν έμεινα. Άλλωστε ήταν μια επανάληψη γιατί τον είχα δει και το 2007 Λυκαβηττό, στο μόλις τρίτο μου λαιβ και οκ, δεν θα μπορούσε κάτι να ξεπεράσει για μένα εκείνη την εμφάνιση (γιατί πέρα απτο ότι ήταν όντως καταπληκτική, ήταν και ακριβώς το τρίτο μου λαιβ), αλλά ακόμα κι έτσι και για τα στανταρντς που είχα, έμεινα με ένα τόσο τεράστιο χαμόγελο :smiley: .

Scorpions περάσαμε τέλεια κυρίως γιατί γελάγαμε συνέχεια :woman_shrugging:.

5 Likes

Όλα στο Μίκι Ντι πήγαν να τα φορτώσουν.οπως είπαν κ παραπάνω 90 λεπτά κ αυτά μισά.πολυ έξυπνο κ αυτό με το μπαρ κ τις ομπρέλες για να μη βλεπουμε σκηνή απ τις κερκίδες.

Και μόνο για την εμφανισάρα του Alice, άξιζε και με το παραπάνω

4 Likes