Scorpions Festival 18/6: Scorpions, Joe Cocker, Juliette And The Licks

να αγιάσ’ το στομα σου. κωστη ακους; :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

…έτσι λοιπον, το rocking.gr, είχε προβλέψει τον ερχομο των σκορπιών πάλι στη Έλλάδα…

με προφητειες πιο ισχυρες και απο αυτες του Νοστραδαμου :stuck_out_tongue:

χαρακτηριστικό απόσπασμα αρθρου του rocking.gr:

“Σε συνέντευξη τύπου, ο Klaus Meine δηλώνει πως οι Scorpions μετακομίζουν μόνιμα στην Ελλάδα, καθώς τα μεταφορικά είναι πολλά για να παίζουν κάθε χρόνο εδώ, αγοράζουν σπίτι στην Κυψέλη και κυκλοφορούν το live dvd “Live in Pagrati 2007”. Επίσης λένε πως πλέον δε μπορούν να μπαίνουν στα αεροπλάνα και τόσο συχνά, καθώς τώρα με τους βηματοδότες δεν το επιτρέπει ο γιατρός.”

ειναι αλήθεια λοιπον. :stuck_out_tongue: εχω και λινκ για τους άπιστους θωμαδες… http://www.rocking.gr/article3150.php

ορίστε. το rocking, σας φέρνει τα νέα, πριν το μάθουν τα ίδια τα συγκροτήματα. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

να αγιάσ’ το στομα σου. κωστη ακους; :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]
Κάτω τα χέρια ρε από τους Deep Purple!!! :stuck_out_tongue:

[size=1]Έστω και όπως έχουν γίνει τώρα… [/size]:roll:

Πάντως αφού το θέτουν έτσι, τα υπόλοιπα 3 ονόματα πρέπει να είναι όντως ονόματα, γιατί και πέρυσι με Whitesnake και Godiva δεν το αποκάλεσαν φεστιβάλ. Αν και σίγουρα θα υπάρξουν πολλοί που θα πούνε ότι “φεστιβάλ με μία μόνο μέρα δεν υφίσταται” αλλά η κίνηση είναι όντως ενδιαφέρουσα.

τουλαχιστον ηλία, ειναι ο καλύτερος λόγος για να ξαναρθουν οι scorpions. αν έρχονται κάθε χρόνο, κάθε φορά πρεπει να έχουν όλο και κατι πιο δελεαστικό να προσφέρουν.

Γιατι εχω την εντυπωση πως θα ειναι γαματα?
Α, κι αν ερθει κανα πιο σκληρο συγκροτημα θα ειναι ακομη καλυτερα, γιατι δε θα ερθουν και πολλοι φλωροι! :twisted:

Δικιο εχεις φιλε… Τι ειχαμε τραβηξει περυσι και προπερσι…

Δικιο εχεις φιλε… Τι ειχαμε τραβηξει περυσι και προπερσι…[/quote]
Δεν ξερω, δεν ημουνα, αλλα εχω ακουσει πολλα. Μεχρι και για φαν κλαμπ της Βανδη εχω ακουσει… :lol: :lol: :lol:

Δικιο εχεις φιλε… Τι ειχαμε τραβηξει περυσι και προπερσι…[/quote]
Δεν ξερω, δεν ημουνα, αλλα εχω ακουσει πολλα. Μεχρι και για φαν κλαμπ της Βανδη εχω ακουσει… :lol: :lol: :lol:[/quote]

Kαι πιο τραγικα… Να βλεπεις κοπελες με τακουνια(!!!) και να μας λενε μην χοροπηδατε, μην σπρωχνεστε, μην το ενα, μην το αλλο…

ΕΛΕΟΣ… ΣΕ ΣΥΝαΥΛΙα ΕΙΣΤΕ… :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Αν και δε φοράω τακούνια, πέρσι στο Καραϊσκάκη μέχρι και εγώ είχα ψιλοεκνευριστεί με τα πιτσιρίκια που χοροπηδούσαν ιδρωμένα και σε ακουμπούσαν ενώ ήταν μέσα στη μπίχλα και έπεφταν πάνω σου γιατί σπρωχνόντουσαν μεταξύ τους για το χαβαλέ.

Καταλαβαίνω ότι δεν έχουν πάει σε πολλές συναυλίες και πορώνονται, αλλά βρε αδερφέ, τα συγκεκριμένα δίπλα μου (και δεν ήμουν μπροστά μπροστά) χοροπηδούσαν σαν παρτσακλά όλη την ώρα… Κακές αναμνήσεις μου έφερες… :frowning: :frowning: :frowning:

Δικιο εχεις φιλε… Τι ειχαμε τραβηξει περυσι και προπερσι…[/quote]
Δεν ξερω, δεν ημουνα, αλλα εχω ακουσει πολλα. Μεχρι και για φαν κλαμπ της Βανδη εχω ακουσει… :lol: :lol: :lol:[/quote]

Kαι πιο τραγικα… Να βλεπεις κοπελες με τακουνια(!!!) και να μας λενε μην χοροπηδατε, μην σπρωχνεστε, μην το ενα, μην το αλλο…

ΕΛΕΟΣ… ΣΕ ΣΥΝαΥΛΙα ΕΙΣΤΕ… :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:[/quote]
γι’ αυτο λεω να εχει κανα πιο σκληρο συγκροτημα…
Να τους/τις ριχνουμε στο πιτ!
Αντε και στους Scorpions σε κανα Hurricane… :stuck_out_tongue:

ενδιαφερον ακουγεται, αν δεν με ενθουσιασουν παντος τα υπολοιπα συγκροτηματα που θα εχει και αν δεν εχει και Uli δεν προκειται να παω.

και φυσικά να τονίσουμε ότι έρχονται με καινούριο δίσκο!!! 8)

[quote=“karvou”]

Αν και δε φοράω τακούνια, πέρσι στο Καραϊσκάκη μέχρι και εγώ είχα ψιλοεκνευριστεί με τα πιτσιρίκια που χοροπηδούσαν ιδρωμένα και σε ακουμπούσαν ενώ ήταν μέσα στη μπίχλα και έπεφταν πάνω σου γιατί σπρωχνόντουσαν μεταξύ τους για το χαβαλέ.

Καταλαβαίνω ότι δεν έχουν πάει σε πολλές συναυλίες και πορώνονται, αλλά βρε αδερφέ, τα συγκεκριμένα δίπλα μου (και δεν ήμουν μπροστά μπροστά) χοροπηδούσαν σαν παρτσακλά όλη την ώρα… Κακές αναμνήσεις μου έφερες… :frowning: :frowning: :([/quote]

Παντως live χωρις pit δε λεει…[/img]

δεν γουστάρω να με σπρώχνει ο κάθε ένας όταν βλέπω τους scorpions 8) 8) 8)
ειδικά όταν είναι άσχετος με το αντικείμενο :stuck_out_tongue:

Στο πρωτο δεν εχω προβλημα γιτι σπρωχνω κι εγω…
Οσο για το δευτερο, συμφωνω απολυτα…

προτιμω να ερθουν με Roth παρα με καινουριο δισκο… :stuck_out_tongue:

αν γίνουν τα απαραίτητα τη σωστή στιγμή,τίποτα δεν είναι απίθανο… :wink:

Αν και δε φοράω τακούνια, πέρσι στο Καραϊσκάκη μέχρι και εγώ είχα ψιλοεκνευριστεί με τα πιτσιρίκια που χοροπηδούσαν ιδρωμένα και σε ακουμπούσαν ενώ ήταν μέσα στη μπίχλα και έπεφταν πάνω σου γιατί σπρωχνόντουσαν μεταξύ τους για το χαβαλέ.

Καταλαβαίνω ότι δεν έχουν πάει σε πολλές συναυλίες και πορώνονται, αλλά βρε αδερφέ, τα συγκεκριμένα δίπλα μου (και δεν ήμουν μπροστά μπροστά) χοροπηδούσαν σαν παρτσακλά όλη την ώρα… Κακές αναμνήσεις μου έφερες… :frowning: :frowning: :([/quote]

Παντως live χωρις pit δε λεει…[/img][/quote]
Νομίζεις… Μάλλον δεν έχεις καταλάβει σε ποιά live γίνονται τα pits και σε ποιά όχι. Α και να είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις μπεί ποτέ σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ pit για να πουλάς τέτοια “μαγκιά”… :wink:

συμφωνώ… 8)
σε συναυλία scorps από το 2001 και μετά δεν έχει γίνει ποτέ pit…
όταν έχεις έναν Klaus Meine πάνω στην σκηνή να ερμηνεύει,δεν μπορείς να μην είσαι αφοσιωμένος στο live…
τι κάνω εγώ??πιάνομαι με τους φίλους κι όσους είναι δίπλα μου και χτυπιόμαστε!!!
pure rock’n’roll! :wink: