Scorpions Festival 18/6: Scorpions, Joe Cocker, Juliette And The Licks

Βασικά Ηλία διαφωνώ. Θεωρώ το ανάποδο. Μονοήμερο φεστιβάλ υφίσταται. “Φεστιβάλ” με μόνο 3 (η και 4, 5, 6) σχήματα στο line up του δεν υφίσταται. Όταν αποκαλείς μια μέρα με 3-4 συγκροτήματα “φεστιβάλ”, εγώ το λέω κοροϊδία.

Βασικά Ηλία διαφωνώ. Θεωρώ το ανάποδο. Μονοήμερο φεστιβάλ υφίσταται. “Φεστιβάλ” με μόνο 3 (η και 4, 5, 6) σχήματα στο line up του δεν υφίσταται. Όταν αποκαλείς μια μέρα με 3-4 συγκροτήματα “φεστιβάλ”, εγώ το λέω κοροϊδία.[/quote]
+1

έπρεπε να πιαστείς κι εσύ από κάπου,ώρα είχες να πετάξεις κακία 8)

Ε κοιτα μπορει να ειναι γαματο, αλλα δεν ειναι και φεστιβαλ. Το wacken πχ τοτε τι ειναι?

Αν απευθύνεσαι σε μένα rudolf, πρέπει αν ξέρεις ότι αυτό δεν το λεώ τώρα για το δήθεν φεστιβάλ των Scorpions, αλλά για όλα τα δήθεν, “φοβερά” φεστιβάλ που έχουμε ζήσει κατά καιρούς με 2-3 μπάντες στο roster… :lol:

κολλάμε σε κάτι σαχλαμάρες τώρα,να πάω να βρω στο λεξικό τι σημαίνει το festival?τον ορισμό?

Μπα, αστο. Ας μιλησουμε για τις πιθανες συμμετοχες!! :stuck_out_tongue:

κοροϊδία είναι να μη σέβεσαι τον οπαδό,με υψηλές τιμές και απαράδεκτη οργάνωση…
δεν ξέρω…εγώ προτιμώ τα 3 group να είναι MSG,Uli Jon Roth and his band και το group του Rarebell και μετά ομαδικό jamάρισμα!!!

και μετα ξυπνηηησαμεεεε :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

παντως οντως, με 4 ονοματα δεν ειναι festival. με τιποτα. δηλαδη το celtic frost / kreator / watain / legion of the damned που περιοδευει αντι για πακετο ειναι περιοδευον φεστιβαλ;

είναι πρώτη φορά που το κάνουν,προφανώς όταν καθιερωθεί θα αλλάξει και μορφή κλπ.η αρχή είναι!

Το κόβω υπερχλωμότατο, αλλά ενδεχομένως τα 3 ονόματα να είναι τα ‘μεγάλα’ και να υπάρχουν και τίποτα ελληνικά από κάτω. Δύσκολο όμως.

K egw k egw :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

99% θα πάω αρκεί να πείσω και κάνα φίλο μου να έρθει γιατί μόνος μου δεν πολύ λέει (αν βεβαία έχει και κάνα -πολύ- καλό band από κάτω τότε φεύγω στάνταρ)

Αν και δε φοράω τακούνια, πέρσι στο Καραϊσκάκη μέχρι και εγώ είχα ψιλοεκνευριστεί με τα πιτσιρίκια που χοροπηδούσαν ιδρωμένα και σε ακουμπούσαν ενώ ήταν μέσα στη μπίχλα και έπεφταν πάνω σου γιατί σπρωχνόντουσαν μεταξύ τους για το χαβαλέ.

Καταλαβαίνω ότι δεν έχουν πάει σε πολλές συναυλίες και πορώνονται, αλλά βρε αδερφέ, τα συγκεκριμένα δίπλα μου (και δεν ήμουν μπροστά μπροστά) χοροπηδούσαν σαν παρτσακλά όλη την ώρα… Κακές αναμνήσεις μου έφερες… :frowning: :frowning: :([/quote]

Παντως live χωρις pit δε λεει…[/img][/quote]
Νομίζεις… Μάλλον δεν έχεις καταλάβει σε ποιά live γίνονται τα pits και σε ποιά όχι. Α και να είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις μπεί ποτέ σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ pit για να πουλάς τέτοια “μαγκιά”… :wink:[/quote]

Κaτ’aρχaς, δεν πουλaω μaγκιa… Επειτa θa σου πω 3 κομaτιa, Blackout, Coming Home, Hurricane… Πιστευεις οτι aυτa δεν εινaι γιa pit ε? Οσο γιa τa υπολοιπa κaνω aυτa που λεει ο rudolf, πιaνεις aγκaλιa τους γυρω σου κaι aφηνεσaι…

χμ. ο eagleheart εχει δικιο. οχι, αυτα δεν ειναι pit.αν αυτα ειναι pit, στους machine head, στους anthrax, στους slayer και ενα καρο άλλους, τι ηταν τοτε αυτα;

όταν ειχα πάει stampin ground στη λάρισα πχ, επεσαν τρελες μάπες. εγω το λέω πως ΔΕΝ μπαινω σε pit. 2-3 φορές έχω μπει, και αυτο λόγω πόρωσης…και όχι για πολύ…

Προσωπικa γουστaρω το pit. Βεβaιa με τον ορο aυτο δεν εννοω μπουνιες κaι κλωτσιες οπως κaνουν πολλοι aσχετοι, aπλa σπρωξιμο…[/img]

Ayta einai. Ma kai vevaia ena neosystato festival den borei na ksekinisei ontas trihmero! An paei kala, tote tha doume pws tha ekselixthei.
Peri pit. Eida Priest sto teleytaio tous tour dyo fores, mia Londino(me Scorps! :stuck_out_tongue: ) kai mia Lissabona. Sto Londino eixe ena aksiologo pit,me aketes boufles, crowd surfing kai ta loipa. E,stin Lissavona ginontan tis popis. Full mayhem situation. H mish arena emoize me pit, polloi tipades pou pigane na kanoun crown surfing kateliksan aggalia me enisxytes giati tous petousan kai pollou tous vgallan apo tin arena travontas tous apo tis masxales. Akoma kai stous Testament sto Londino den eginan oute ta misa.

Το μεγλυτερο pit που εχω δει εινaι σε live των Slayer… Υπηρχaν aτομa που πηδaγaν aπο τον εξωστη…

P.S. Ξεφυγaμε aπο το θεμa :slight_smile: :slight_smile:

αυτο που λες δεν ειναι pit. pit-α με γύρο ίσως… :stuck_out_tongue: σοβαρα τωρα, μη το λες αυτο. εχω παει σε πραγματικα πολλα λαιβ, και ξερω καλα τι σημαινει pit, και τι σημαινει χαβαλες.αυτο που λες μάλλον το δευτερο ειναι.

με το συμπαθειο κιολας. δε θελω να σου την πω. απλά σου εξηγω την ορολογία… :slight_smile:

αυτο που λες δεν ειναι pit. pit-α με γύρο ίσως… :stuck_out_tongue: σοβαρα τωρα, μη το λες αυτο. εχω παει σε πραγματικα πολλα λαιβ, και ξερω καλα τι σημαινει pit, και τι σημαινει χαβαλες.αυτο που λες μάλλον το δευτερο ειναι.

με το συμπαθειο κιολας. δε θελω να σου την πω. απλά σου εξηγω την ορολογία… :)[/quote]

Οχι ρε κaνενa προβλημa. Δηλaδη pit εινaι μπουνιες κaι τετοιa?[/img]