Scorpions Festival 18/6: Scorpions, Joe Cocker, Juliette And The Licks

οχι ακριβως. pit ειναι ο “κυκλος” που σχηματιζεται απο το κοπανημα. αν ησουν slayer όπως λες, καταλαβες τι εννοω…απλα οι “μαπες” πεφτουν στη διαδικασια

Δεν ημουν Slayer, σε βιντεο το ειδa… :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Τελος πaντων, οπως κaι νa λεγετaι γουστaρο οτaν σε live γινετaι της κaκομοιρaς γενικοτερa… :twisted: :twisted: [/list]

της κακομοίρας θα γίνει έτσι κι αλλιώς!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Makari na exw gurisei Ellada mexri tote…

8O 8O 8O 8O πού βρίσκεσαι??

giati re ceis kanete etsi me tous purple…8a sas peiraze na einai kai oi purple;asxhma 8a pernousame;.padws as er8ei kana kalo kalo support na yparxei kai kanas logos na paw…
vasika persi an 8a phgaina gia ton coverdale 8a phgaina logika…

σπουδαίος λόγος… :lol: :lol: :lol:
σερνόταν πέρσι ο coverdale…
και ναι,είμαι fan των whitesnake

nai to akousa…egw 8a eipa giati 8a phgaina apla…den hksera oti 8a sernotan apo prin…
nai ok kai scorpions goustarw padws…ta palia omws

ειναι δυνατον να πανε οι Purple ως support στους Scorpions?! εκτος και αν ειναι headliners σε καποια μερα του festival…

γιατί να μην είναι?τι λες τώρα?
τον ίδιο κόσμο μαζεύουν?μόνο στη Βρετανία θα ήταν headliners οι purple

ρε Rudolf άμα συνεχίσεις το κάρβουνο θα με κάνεις να μισήσω τους Scorpions…

αντιλαμβάνομαι την πόρωσή σου, αλλά προσπάθησε λίγο να φιλτράρεις τον ενθουσιασμό σου.

Καλά εδώ κάνεις λάθος. :wink:
Στις περισσότερες χώρες θα ήταν headliner οι dp.
Αλλά αυτό δε σημαίνει κάτι. Από τη στιγμή που στην Ελλάδα οι Scorps είναι πιο δημοφιλείς, αυτοί θα είναι οι headliner, end of story!

να χαλαρώνουμε όμως λίγο με απόψεις τύπου “χαλάρωσε λίγο” κλπ.
δεν είμαι κανένα πιτσιρικάκι που ενθουσιάστηκε με το unbreakable ε…
απλά θα πω ότι το 2002 σε USA στην κοινή περιοδεία ήταν support οι dio και headliners ήταν και οι scorps και οι purple,βραδιά παρά βραδιά…co-headliners δηλαδή.
κι αυτό το 2002 όταν οι scorps δεν είχαν ανέβει τόσο όσο με το unbreakable.
:wink:

βασικα πιστευω οτι γενικα οντως ο rudolf ειναι λιγο παραπανω απο το νορμαλ ενθουσιωδης με τους scorpions. απο την αλλη βεβαια, αν δε μιλησει στο τοπικ για τη συναυλια τους, που θα μιλήσει;

με ολη την καλη διαθεση βεβαια :slight_smile:

είναι λογικό να έχεις αδυναμία σε κάποιο group,και στο topic για τους maiden έχουν γραφτεί “χειρότερα”…
όπως πχ ο Cozy είναι τρελαμένος με purple κλπ κλπ,δε χρειάζομαι υποδείξεις όταν είμαι on topic…
και να είστε σίγουροι,ότι όταν κάτι δεν πάει καλά με δαύτους,εγώ τους κράζω πρώτος.
όπως πέρσι στο live που άλλα είχαμε πει να γίνουν,κι άλλα έγιναν… :?

έτσι όπως το κόβω τώρα…δεν αποκλείεται να φέρουν priest…άλλωστε είχαν κάνει tour πριν 2 χρόνια με scorps…

να μη συγχωράς ρε Rudolf, αλλά πιτσιρίκι είσαι αν δεν κάνω λάθος.

Ναι άλλαξε ο μουσικός χάρτης με το Unbreakable!

Ούτε καν να συγκρίνεις σε μέγεθος επιρροής μπάντες όπως οι Purple, οι Zepellin, οι Floyd και κάποιοι ακόμα με τους Scorpions. Όχι στο πόσο αρέσουν εσένα ε…

Ζήσε στο παράλληλο σύμπαν του εγκεφάλου σου ότι οι Scorpions είναι ότι καλύτερο στη μουσική και ότι είναι ανώτεροι όλων, αλλά προσπάθησε να το φιλτράρεις όταν μιλάς με άλλους. Έχω δει fanboys και fanboys αλλά πίστεψέ με το παρακάνεις…

εσύ όταν ερωτεύεσαι σκέφτεσαι ότι μπορεί να υπάρχει κάποια καλύτερη από αυτή που εσύ θες? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
με αγγίζουν πιο πολύ,ακούω rock μουσική από τα 10(!!!) μου,όταν άλλοι άκουγαν στην ηλικία μου τα στρουμφάκια…
με αγγίζουν πιο πολύ,λοιπόν,οι scorps και δε βρίσκω λόγο να φιλτράρω τίποτα από τη στιγμή που δεν προσβάλλω κανέναν.
τα φίλτρα και το φιλτράρισμα σε αυτά που νιώθεις και δίνεις,δεν χρειάζεται.
σε αυτά που θέλουν να σου επιβάλλουν χρειάζεται.
μίλησα για το unbreakable,γιατί μετά από δημιουργήθηκαν πολλοί νέοι οπαδοί,πίστεψέ με…

εχει καποιο δικιο εδω

βασικα εδω εισαι σωστος αλλα και λαθος. μιλωντας για support, ξερεις καλυτερα απο μενα ότι headliner μπαινει αυτος που πουλαει περισσότερο. και κακα τα ψεματα, απο τις περισσότερες κλασσικες ροκ μπαντες οι scorpions ειναι μαλλον απο εμπορικης πλευρας οι πιο δημοφιλεις. οποτε δεν ηταν τελειως ακυρος, αλλα και συ εχεις το δικιο σου.

ακομα θυμαμαι που εβριζα οταν ειδα αφισα για λαιβ στην βουλγαρια…οι testament κατω απο τους…lordi…ποιοι…ΟΙ TESTAMENT!!! :cry: :cry: :cry:

αλλα οπως ειπαμε το ποιος πουλαει μετραει…

δεν το παίζω ψαγμένος,μιλάω μόνο για αυτά που ξέρω.
αλλά το ότι δεν είμαι πιτσιρίκι,ήταν απάντηση στον “ενθουσιασμό”.
δεν είναι ενθουσιασμός,δεν είναι flirt,για γάμο πάω!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
στο κάτω κάτω,ποιο είναι καλύτερο group θα στο πει η καρδιά σου,όχι ποιος πουλάει :wink: